מלחמת השבת החדשה? עבודות יתקיימו בנתיבי איילון

בשבועות הקרובים יתקיימו עבודות להצבת 'גשר יהודית' מעל נתיבי איילון, המצריכות חסימות של קטע שלם לכל רוחבו. המשמעות - העבודות יתקיימו לכל אורך השבת, למשך שישה שבועות החל יום שישי הבא

יהונתן קליין
י באלול התשעח
,
21 באוגוסט, 2018 12:37
פקקים באיילון. בקרוב

פקקים באיילון. בקרובצילום: פלאש 90

החל מסוף השבוע הבא ולמשך כחודש וחצי, ייערכו בנתיבי איילון בתל אביב עבודות להקמת 'גשר יהודית', המיועד להולכי רגל ולאופניים. הגשר עתיד לחבר בין שכונת ביצרון ממזרח לאיילון ושכונת מונטיפיורי שבמערבו. החסימה צפויה לגרום לשיבושי תנועה ועומסים כבדים בכל איזור המרכז.

בכל אחד מסופי השבוע בהן יתבצעו העבודות ייחסם רק נתיב אחד, או לכיוון צפון או לכיוון דרום, למשך 24 שעות. העבודות יתקיימו החל מיום שישי בשעה 18:00 עד למחרת, שבת, ב-18:00.

המשמעות ברורה - כמעט כל העבודות ייערכו במהלך השבת. ע"פ עיריית תל אביב ו'נתיבי איילון', בגלל אופי העבודות, הכוללות הנפה של קורות פלדה מסיביות ומצריכות חסימה הרמטית של כל הנתיב, אין מנוס מקיום החסימות. אך נזכיר כי המפלגות החרדיות דרשו בעבר שלא יתקיימו כל עבודות ציבוריות בשבת, ויו"ר יהדות התורה ליצמן אף התפטר מהממשלה בעקבות העבודות שהתקיימו ברכבת.

נציין עוד כי הקואליציה נמצאת במצב עדין גם כך, עקב הנחיית בג"צ לחוקק את חוק הגיוס עד לתחילת דצמבר, וההערכות במערכת הפוליטית מדברות על הליכה לבחירות כבר בחורף 2019 על רקע החוק, כך שלא מן הנמנע שהעבודות בשבת יהוו עוד זרז לפרישה או לפחות איומי פרישה של המפלגות החרדיות.

21.08.2018

1. למה רק החרדים מאיימים לפרוש- למה? לנו השבת לא חשובה? איפה הבית היהודי? (הנביא היומי)

דווח על תגובה לא ראויה
23.08.2018

2. למגיב 1 , כי אלימות היא לא דרכנו (יוחנן)

אנחנו ציבור לא אלים , זאת הסיבה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעלעל צילום: shutterstock

מעלעל: זמן הפוליטיקאים - אבל כדאי לנקד

קרא עוד