בדרך לבחירות? השר ליצמן התפטר מהממשלה

שר הבריאות התפטר לאחר שאושר לרכבת ישראל לבצע עבודות חיוניות בשבת הקרובה. השר כץ: "אישרתי לביצוע רק עבודות חיוניות לשמירה על בטיחות תנועת הרכבות ושאי ביצוען יכול להוביל לפיקוח נפש"

משה ויסטוך
ו בכסלו התשעח
,
24 בנובמבר, 2017 11:30
יממש את האיום? השר ליצמן

יממש את האיום? השר ליצמןצילום: פלאש 90

שר הבריאות יעקב ליצמן מיהדות התורה התפטר היום (שישי) מהממשלה בעקבות ההחלטת שר העבודה והרווחה חיים כץ לאשר לרכבת ישראל לבצע עבודות חיוניות בשבת הקרובה

יש לציין כי למרות התפטרותו של ליצמן, שעשה זאת בבהוראת האדמו"ר מגור, מפלגת יהדות התורה תישאר בקואליציה ונכון לעכשיו אין סכנה מיידית שהממשלה תתפרק.

מוקדם יותר החליט השר כץ מהליכוד לאשר לאנשי הרכבת לעסוק בעבודות בשבת כשהתנאי הוא שמדובר בעבודות שביצוען בימי חול עלול להוביל לפיקוח נפש ''לאחר בדיקה מעמיקה שערכתי", הוא אמר, "אישרתי לביצוע רק עבודות חיוניות לשמירה על בטיחות תנועת הרכבות ושאי ביצוען יכול להוביל לפיקוח נפש". לדבריו, "החלטה זו משקפת התחשבות מלאה ברגשות הציבור הדתי מחד ושמירה על שגרת הנסיעה של משתמשי הרכבת ביום ראשון מאידך".

חיים כץ

אישר עבודות חיוניות בשבת. חיים כץצילום: Kobi Gideon / FLASH90

בתנועת 'ישראל חופשית' בירכו את המהלך של ליצמן וטענו כי מדובר בניצחון במאבק מול החרדים, "אנחנו מברכים על התפטרותו של ליצמן. זהו ניצחון של הרוב הישראלי אשר לא מוכן לשלם בגופו ובאיכות חייו למול כפייה דתית דורסנית. הציבור הוכיח שהוא יודע למחות. אנחנו מצפים שממשלת ישראל תאפשר חיים מאוזנים בהם יש חופש דת, וחופש מדת. עם זאת, יש לנו חשש שמדובר בחרדיבלוף מכיוון שיהדות התורה נשארת בקואליציה ולכן נמשיך לעקוב מקרוב - האם יש כאן מהלך אמיתי".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חמץ צילום: shutterstock

חמץ מכרתם? אל תחכו לרגע האחרון - מכרו עכשיו את החמץ בקליק

קרא עוד