"ימי האינקוויזיציה תמו" בעוד ארבעה ימים: צעד הענישה הראשוני של ישראל נגד ממשלת ספרד

אחרי ההכרה במדינה פלסטינית, ההתבטאויות האנטישמיות והאיומים של שר החוץ כ"ץ, מגיע צעד ענישה ראשוני כלפי המדינה האירופית. החל מתחילת החודש הבא תיאסר על הקונסוליה הירושלמית של ספרד להעניק שירותים לפלסטינים. השר כ"ץ: "מי שיפגע בנו אנחנו נפגע בו"

חדשות כיפה חדשות כיפה 27/05/24 09:26 יט באייר התשפד

בעוד ארבעה ימים: צעד הענישה הראשוני של ישראל נגד ממשלת ספרד
פדרו סנצ'ס, ישראל מגיבה לספרד, צילום: OSCAR GONZALEZ FUENTES,Shutterstock

משרד החוץ הישראלי שיגר איגרת דיפלומטית האוסרת על הקונסוליה הספרדית בירושלים להעניק שירותים קונסולריים לתושבי הרשות הפלסטינית, זאת בשל הידרדרות היחסים בין המדינות וההכרה הספרדית במדינה פלסטינית. נזכיר כי בתקופה האחרונה נרשמו גם שורת התבטאויות אנטי ישראליות של בכירים בממשלה הספרדית שקדמו להכרה במדינה הפלסטינית, עתה מגיע צעד הענישה הישראלי.

לא יוכלו להעניק שירותים לפלסטינים

החל מה-1.6 לא תוכל הקונסוליה הספרדית בירושלים לבצע פעילות קונסולרית או להעניק שירותים קונסולריים לתושבי הרשות הפלסטינית. באגרת ששוגרה הבוקר ממשרד החוץ לשגרירות ספרד בישראל, נכתב בין היתר: "נבקש ליידע את השגרירות כי הקונסוליה הכללית של ספרד בירושלים מורשית להעניק שירותים קונסולריים לתושבי המחוז הקונסולרי של ירושלים בלבד, ואיננה מורשית להעניק שירותים או לבצע פעילות קונסולרית למול תושבי הרשות הפלסטינית".

ישראל כ"ץ

ישראל כ"ץ, צילום: Chaim Goldberg,Flash90

"היום ליהודים יש מדינה ריבונית ועצמאית ואף אחד לא יגרום לנו להמיר את דתנו"

עוד נכתב באגרת כי במידה והנחיות אלו לא ייענו, משרד החוץ ינקוט בצעדים נוספים. שר החוץ ישראל כ"ץ הוסיף וכתב: "לא נשלים עם פגיעה בריבונות ישראל ובביטחונה. מי שמעניק פרס לחמאס ומנסה להקים מדינת טרור פלסטינית לא יהיה בקשר עם הפלסטינים. אנחנו בשנת 2024, ימי האינקוויזיציה תמו. היום ליהודים יש מדינה ריבונית ועצמאית ואף אחד לא יגרום לנו להמיר את דתנו ולא יאיים על קיומנו - מי שיפגע בנו אנחנו נפגע בו".