דקת דומיה באו"ם - לזכר נרצחת הפיגוע

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה דיון במצב במזרח התיכון ובמרכזו הסכסוך הישראלי-פלסטיני. בפתיחת הדיון עמדו המשתתפים לדקת דומיה לזכר הנרצחת בפיגוע בסן דייגו. השגריר דנון דיבר על זכויותיה של ישראל ביהודה ושומרון והשתמש בציטוטים מהתנ"ך

חדשות כיפה 29/04/19 18:42 כד בניסן התשעט

דקת דומיה באו"ם - לזכר נרצחת הפיגוע
דני דנון בישיבהה מקריא מתנ"ך את זכויותיה של מדינת ישראל ביהודה ושומרון, צילום: דוברות שגרירות ישראל באו"ם

מועצת הביטחון של האו״ם קיימה היום (ב') דיון מיוחד בנושא המזרח התיכון ובמהלכו התמקדה בסכסוך הישראלי-פלסטיני. בפתח הישיבה קיימה המועצה דקת דומיה לזכר לורי גילברט קיי, שנרצחה בפיגוע בבית הכנסת בסן דייגו בשבת האחרונה.

שגריר ישראל לאו״ם, דני דנון, ענה בנאומו לשגריר הגרמני, המכהן כנשיא העצרת, לאחר שהאחרון דרש לשמוע מהן הזכויות של מדינת ישראל ביהודה ושומרון. בתגובתו השתמש השגריר דנון בציטוטים מהתנ״ך, בסקירת האירועים ההיסטוריים שהובילו להקמת מדינת ישראל ולזכויות המוקנות מתוקף החוק הבינלאומי ואמנת האו״ם. ״ההכרה בזכותו של העם היהודי במדינת ישראל היא מנוף לתהליך מדיני ולא מכשול. הפלסטינים עמדו בסירובם להכיר בזכות זו עוד לפני שקם יישוב אחד ביהודה ושומרון. להאשים את ההתיישבות בקיפאון המדיני בין ישראל לפלסטינים הוא מפגן של חוסר הבנה״ אמר דנון.

על רקע כוונת הממשל האמריקאי לפרסם את ׳תוכנית המאה׳, אמר השגריר דנון כי ״ישראל מכבדת את מאמצי הממשל האמריקאי״ והציג חלק מהעקרונות הישראליים העומדים בבסיסו של כל תהליך מדיני משמעותי.

״הכרה במדינה יהודית, הפסקת קמפיין ההסתה, שמירה על האינטרסיים הבטחוניים של ישראל ויצירת שת״פ עם מדינות שכנות. עקרונות אלו יוכלו להפוך תהליך מדיני למציאותי״ אמר השגריר והוסיף כי ״בעוד הפלסטינים ממשיכים לדבוק בסרבנות כרונית וטוענים כי ׳תוכנית המאה נולדה מתה׳, ישראל מוכנה לעבוד יחד למען עתיד טוב יותר לשני הצדדים״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר