חדשות כיפה

יכול לחייך? ליברמן פנה לנשיא כדי שיחון את אזריה: "יש לשים קץ לפרשה"

שר הביטחון ציין בפנייתו לריבלין כי עליו "לנהוג בעת הזו עם החייל במידת החסד והרחמים". לאחר שעונשו של הלוחם לשעבר קוצר על ידי הרמטכ"ל ב-4 חודשים הוא רשאי לפנות לנשיא המדינה לבקשת חנינה

אלאור אזריה

אלאור אזריהצילום: אבשלום ששוני פלאש 90

שר הביטחון אביגדור ליברמן ממשיך לפעול למען אלאור אזריה. בפניה ששיגר היום (א') לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הוא ביקש ממנו להעניק חנינה ללוחם לשעבר שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל.

אזריה החל לפני מספר שבועות לרצות את עונשו בן ה-18 חודשים. "אלאור ומשפחתו שילמו מחיר אישי ומשפחתי כבד בהתמודדות עם משפטו של אלאור ובחשיפה ציבורית ארוכה וחסרת תקדים", כתב ליברמן  לריבלין.

בהמשך הוא הוסיף כי ההתמודדות "תבעה מהם מחיר בריאותי קשה. יש לשים קץ לפרשה שטלטלה את החברה הישראלית ולנהוג בעת הזו עם החייל במידת החסד והרחמים".

הנשיא יסכים לבקשת ליברמן? ליברמן וריבלין

הנשיא יסכים לבקשת ליברמן? ליברמן וריבליןצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

לפני כשבועיים אמר ליברמן בישיבת סיעתו כי יש לשחרר את אזריה לאלתר, "אני רוצה להזכיר. כי בסופו של דבר מדובר בחייל מצטיין ובמחבל שניסה לרצוח חיילי צה"ל. כולם מודעים לזה שגם אזריה וגם משפחתו שילמו מחיר כבד".

יש לציין כי הרטמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, קיצר את עונשו של אזריה ב-4 חודשים ובמכתב ששלח לו כתב כי "על פי סמכות הרמטכ"ל הקבועה בחוק השיפוט הצבאי להקלה בעונש, מצא הרמטכ"ל לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים. שיקולים המביאים בחשבון את עברך כחייל לוחם בזירה המבצעית. בהתחשב בשיקולים אלה החליט הרמטכ"ל שיש מקום להקל בעונש והחליט לקצר ארבעה חודשים מעונש המאסר שהוטל עליך".

בהמשך אותו מכתב, שנשלח ללוחם לפני כחודש, הדגיש איזנקוט כי התנהגותו של אזריה "הייתה פסולה וסתרה את פקודות הצבא ואת ערכי צה"ל", וכי "אין בכך בכדי להקהות את המסר החשוב שבא לידי ביטוי לאורך כל הדרך בעמדה הפיקודית ובפסקי הדין שדנו בפסול החמור שבמעשייך".

06.11.2017

1. גילוי נאות : כבוד הנשיא : (מוריס)

מישאור : ” היסטוריה איננה התפתחות רציפה והתקדמות של סכימה אידיאלית : אלא
היא מבוססת על מאבק מתמיד בין גושי כוח שמנסים לכפות את שיטת השליטה
של עצמם " צאו ולמדו ויעקב הדין את ההר . ואתה , שכבוד הנשיא רבלין, אם לב יהודי עוד פועם בחזך עמנואל - ויש עוד תקוה אל נא נתהסס ונתבושש בשברונות לבנו, נתנחם בעיצת צדיקים ושחרר את החייל שהוא שליח שלנו של כלנו. הציבור מחכה למוצא פיך . קנדיוטי . וממליץ לכם באמת לצפות בסרט "עלה ירוק" יס תראו

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נחל הזוויתן, אחד הנחלים בגולן שנאסרו לרחצה צילום: דן סיידה

הפיתרון לעכברת? מים שאובים מוזרמים לנחלים

קרא עוד