יגאל דלמוני מתמודד בפריימריז הבית היהודי

סמנכ"ל מועצת יש"ע הודיע כי הוא יתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי לכנסת. נפתלי בנט: "איש עשיה ראוי ששימש בתפקידי מפתח רבים"

חנן גרינווד, כיפה 09/12/14 13:32 יז בכסלו התשעה

יגאל דלמוני מתמודד בפריימריז הבית היהודי
דוברות, צילום: דוברות

יגאל דלמוני, סמנכ"ל מועצת יש"ע הודיע היום (ג') כי הוא יתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי לכנסת. דלמוני משמש זה מספר שנים בתפקיד, ועוסק בין היתר בהסברה, ובניהול המועצה.

דילמוני (44) נשוי ואב לחמישה המתגורר בישוב אבני חפץ שבשומרון, הוא איש עשייה מוכר בהתיישבות. יליד רעננה למד בישיבת בני עקיבא נחלים, ובישיבת ההסדר בנווה דקלים שבגוש קטיף. דילמוני היה מחניכי המחזור הראשון של מכינת בני דוד בעלי, בשנת 1989 הוא התגייס לגדוד 890 של חטיבת הצנחנים והוא ממשיך להתנדב עד היום ביחידת צנחנים במילואים. לאחר נישואיו התגורר בנווה דקלים שבגוש קטיף ובהמשך היו הוא ורעייתו בין המשפחות הראשונות שעלו להתיישב באבני חפץ שבשומרון. דילמוני הוא בוגר תואר ראשון ושני מאוניברסיטת בר אילן בלימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה ושימור נופים ואתרים.

מאז שנת 2010 משמש דילמוני כסמנכ"ל ההסברה של מועצת יש"ע והיה סגנו של נפתלי בנט בעת שזה שימש כמנכ"ל מועצת יש"ע. במסגרת תפקידו ייסד דילמוני את מערך סיורי ההסברה של מועצת יש"ע והביא מאות אח"מים, עיתונאים, פוליטיקאים ומעצבי דעת קהל לסיורים בהתיישבות ביהודה ושומרון. דילמוני פיתח את מרכז המחקר והמידע של יש"ע, ערך הכשרות לאנשי הסברה ויסד לפני ארבע שנים את כנס יש"ע להסברה ותקשורת שאליו מגיעים מדי שנה מאות אישי ציבור ותקשורת. בשנים האחרונות שימש דילמוני כפנים התקשורתיות של מועצת יש"ע.

דילמוני היה ממקימי רשת כפרי הסטודנטים ביהודה ושומרון ובין היתר היה ממובילי הקמפיינים לעצירת הקפאת הבניה ביו"ש, המאבק נגד שחרור מחבלים ונגד יוזמת מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי.

בשנת 1998 הוא הקים וניהל את עמותת התיירות של המועצה האזורית שומרון ועמד בראש היחידה לתכנון אסטרטגי של המועצה. במסגרת התפקיד היה דילמוני אחראי על פיתוח מיזמים תיירותיים ואתרי תיירות בשומרון ועל פיתוח עסקים קטנים בתחום המועצה. בשנותיו ביחידה הוא סייע להקמתם של כמה עשרות בתי עסק בשומרון בתחומי החקלאות, התיירות והמסחר.

בהמשך כיהן דילמוני כמנכ"ל המועצה המקומית קדומים וכמנכ"ל החברה הכלכלית של המועצה, היה אחראי לניהול השוטף של הארגונים ולהבראת החברה מהפסדים כבדים, לאיזון כלכלי.

דילמוני שותף מזה כעשור בהנהלת מט"י - מרכז טיפוח יזמות עסקית ביהודה ושומרון, והוביל מהלכים למען הפיתוח הכלכלי של העסקים הקטנים כחלק מפיתוח האזור והפריפריה.

יגאל דילמוני מסר היום: "אחרי עשרים שנה של עבודה בפיתוח ובהסברת ההתיישבות, אני מעמיד את עצמי לבחירת מתפקדי הבית היהודי כדי שאוכל בעזרת השם להשפיע מהכנסת. חשוב שחברי כנסת ישראל יהיו אנשי חזון שידעו לתרגם אותו גם למעשה. זכיתי לצמוח מהשטח ולשרת את הציבור בתפקידים של פיתוח, קידום והסברת ההתיישבות ביהודה ושומרון. אני שמח לשוב ולעבוד עם נפתלי בנט, ואני מתכוון להפנות את כל המרץ והעשייה שלי למען כלל ישראל, להיות נציג נאמן של המתיישבים ושל הציבור הלאומי כולו בכנסת ישראל".

יו"ר הבית היהודי, שר הכלכלה נפתלי בנט מסר "אני מברך את יגאל דילמוני על הצטרפותו להתמודדות בבית היהודי ומאחל לו הצלחה. יגאל הוא איש עשיה ראוי ששימש בתפקידי מפתח רבים בהתיישבות. אני מכיר אותו היטב מתקופת עבודתנו המשותפת במועצת יש"ע שם הוא ניהל את מערך ההסברה, פעל בהצלחה לקידום ההתיישבות תוך ראייה רחבה והוכיח יכולות ביצוע מרשימות. אני מאחל לו הצלחה יחד עם שאר מתמודדי הבית היהודי״.

בימים האחרונים הצטרפו מספר מועמדים בולטים למרוץ על כיסא בכנסת הבאה מטעם הבית היהודי. בין היתר, הודיעו על מועמדותם אביחי בוארון, נחמיה רפל, עמיעד טאוב, רז קיל, סופיה רון מוריה, יוסי פוקס, ענבל ליבר והרב אביחי רונצקי. אליהם סביר להניח כי יצטרפו לא מעט מועמדים נוספים, כשבין השמות ששוקלים התמודדות גם יו"ר הבית היהודי בשומרון דוידי בן ציון, ומנכ"ל רשות השירות הלאומי שר שלום ג'רבי.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר