העיר הסרוגה מתחדשת: 6 בניינים יהרסו ובמקומם יבנו 250 יחידות

בפרוייקט חדש במרכז העיר פתח תקווה, יהרסו מספר מבנים ישנים שיפנו מקום לשלושה בניינים חדשים. הפרוייקט החדש שממוקם במיקום מרכזי בלב פתח תקווה, יצא לדרך רק בעוד מספר שנים

חדשות כיפה חדשות כיפה 09/01/23 10:06 טז בטבת התשפג

העיר הסרוגה מתחדשת: 6 בניינים יהרסו ובמקומם יבנו 250 יחידות
מיקום הפרוייקט בפתח תקווה, צילום: ניר הופמן

פרויקט פינוי בינוי חדש בשכונה במרכז פתח תקווה. במסגרת התוכנית, מוצע להרוס 6 מבנים בהן 70 דירות ישנות, ובמקומם מוערך כי ייבנו 2-3 בניינים בני 15-20 קומות עם כ-250 דירות חדשות. חברת מטרופוליס נבחרה לבצע את הפרויקט לאחר תהליך של מכרז יזמים שהובילה עו"ד אודליה נמיר המייצגת את הדיירים. את החברה ייצג עו"ד מוטי הופמן. אדריכל הפרויקט הינו שאול יסקי ממשרד יסקי אדריכלים.

250 מטר מתחנת המטרו

המתחם ממוקם בפינת הרחובות סלנט-אחד העם-קטרוני והוא ממוקם כ-250 מטר מתחנת קו המטרו העתידית. מרכז העיר פתח תקווה משתרע על 1,250 דונם, וקיימות בו כ-13 אלף דירות, כ-80 אלף מ"ר בשטחי מסחר ו-36 אלף מ"ר בשטחי תעסוקה. לפי מסמך המדיניות להתחדשות מרכז העיר הוותיק של עיריית פתח תקווה, ישנם יעדים להגדלת מספר הדירות ל-20.5 אלף, את שטחי המסחר ל-335 אלף מ"ר ואת שטחי התעסוקה ל-470 אלף מ"ר. הבנייה לצד צירי תחבורה ציבורית תגיע עד לגובה של 35 קומות,  כאשר בשולי המרכז תתאפשר בנייה של עד 25 קומות.

ההסכם נחתם אבל הפרוייקט יצא לדכם בעוד כמה שנים

מנכ"ל חברת מטרופוליס, אודי בלום אמר: "לאחר שזכינו במכרז, בכוונתנו לקדם פרויקט שיתוכנן בהתאם למדיניות העיריה להתחדשות עירונית במרכז העיר. במקביל לקידום החתימות על ההסכם המפורט אנו מתכוונים להתחיל בהליך תכנון התב"ע שצפוי להימשך כשלוש שנים, ולאחריו נפעל לקבלת היתרי בנייה בהליך שצפוי לקחת כשנתיים-שלוש נוספות. אנו שמחים על כך שעיריית פתח תקווה יחד עם המנהלת להתחדשות עירונית מעודדים התחדשות ברחבי ומתקדמים מאוד בנושא זה. חברת מטרופוליס החלה את פעילותה בראשית ימיה בפרויקטי תמ"א 38 קטנים בעיר פתח תקווה, וכעת אנו סוגרים מעגל עם קידום פרויקט פינוי בינוי בעיר ובו מאות דירות".