סגור

מזבח יהשע בן נון מחוץ למפות? הר עיבל יעבור לשליטה פלסטינית בעקבות החלת הריבונות

למועצה האזורית שומרון נודע כי גם אתרים היסטוריים ביו"ש נותרים מחוץ למפת הריבונות. יוסי דגן: "מדינת ישראל לא יכולה לוותר עליהם ובוודאי שלא להעבירם לידי אויב"

חדשות כיפה
יב בסיון התשפ
,
04 ביוני, 2020 11:39
ראש מועצת שומרון דגן עם חכ עודד פורר בהר עיבל

ראש מועצת שומרון דגן עם חכ עודד פורר בהר עיבלצילום: רועי חדי

בשבוע שעבר פתחה מועצה אזורית שומרון בקמפיין אגרסיבי להחלת ריבונות ללא הכרה במדינת טרור וללא השארת ישובים מבודדים מאחור. על רקע כך מתברר כעת כי מפת הריבונות מסכנת אתרים היסטורים יהודים בהם: מזבח יהשע בן נון שלמרגלות הר עיבל. בעקבות מידע שהגיע לידי ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וחשש שיוציאו את מזבח יהשע בן נון מחוץ למפות הוא פנה בדרישה דחופה להחיל ריבונות גם על הר עיבל. 

דגן אומר כי מדובר בנכס תנכ"י תרבותי היסטורי מהמעלה הראשונה, שלא ניתן לוותר עליו. "מזבח יהשע בן הוא אחד הממצאים הארכיאולוגים החשובים במדינת ישראל, שהתגלה ע"י פרופ אדם זרטל ראש המחלקה לארכיאולוגיה באונ' חיפה, הבסיס הערכי לאחיזתנו בארץ הוא מקומות כמו הר עיבל, הר גריזים, שילה, מערת המכפלה. זה הבסיס ומזה יוצא הכל.  מזבח יהשע בן נון הוא עדות כמעט יחידה לכניסת עם ישראל לארצו. מדינת ישראל לא יכולה לוותר עליו ובוודאי שלא להעבירו לידי אוייב". 

המועצה האזורית שומרון פתחה בשבוע שעבר בקמפיין נרחב תחת הכותרת אין חצי ריבונות. כשהמטרה היא למנוע הקמת מדינת טרור פלסטינית בלב הארץ, למנוע הקפאת בנייה ולא להפקיר את אלפי התושבים המתגוררים ביישובים המבודדים -מובלעות. 

יוסי דגן אמר כי "אנו מצפים מהממשלה להחיל ריבונות, זה דבר נכון ותיקון עוול היסטורי, צריך לחזק את ראש הממשלה לעשות זאת"  "ובאותה מידה, לא נסכים שבתמורה לאותו חלום, נקבל סוכריות מורעלות. מדינת טרור בלב הארץ היא סכנה ממשית שאסור לראש ממשלה בישראל, בוודאי ראש ממשלה של המחנה הלאומי לקבל אותו גם לא כמס שפתיים. הדבר נכון גם לגבי מובלעות. אנחנו לא נפקיר בתמורה לריבונות ישובים שלמים ועשרות אלפי בני אדם. ראש הממשלה יכול וצריך להחיל את הריבונות באופן שבו האינטרס הישראלי יישמר"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90

תקציבי השנורר: למי האינטרס להמשיך את מדיניות הכספים הקואליציוניים?

קרא עוד