סגור

בשומרון לא מוותרים: "אין חצי ריבונות"

מועצה אזורית שומרון יוצאת הבוקר בקמפיין אגרסיבי תחת הכותרת: אין חצי ריבונות. יוסי דגן: "כן לריבונות - לא למדינת טרור ויישובים מבודדים"

חדשות כיפה
ג בסיון התשפ
,
26 במאי, 2020 16:46
דגן ונתניהו

דגן ונתניהוצילום: לע"מ

מועצה אזורית שומרון יצאה היום (ג') בקמפיין אגרסיבי לקראת החלת הריבונות בחודש יולי הקרוב, בו היא מתריעה מפני מה שהיא מכנה: "חצי ריבונות". 

הקמפיין פועל בשתי זרועות זרוע אחת בישראל ובה דרישה ברורה שלא לקבל "סוכריות מורעלות" בתוך ההסכם להחלת ריבונות כשהכוונה היא לאישור דה פקטו בהחלטת ממשלה על הקמת מדינה פלסטינית, ולהשארת יישובים כמובלעות בשטח. וזרוע שנייה בתוך מה שמוגדר כ "בייס" של טראמפ. הציבור האוונגליסטי, שנכון לעכשיו מרוצה מתוכנית המאה שתאפשר ריבונות על שטחים תנכיים של העם היהודי, אולם לא מודעים לכך שהתוכנית טומנת בחובה סכנה לחזון אליו הם נושאים עיניים: חזרת העם היהודי לכל חלקי הארץ המובטחת 

"אנו מצפים מהממשלה להחיל ריבונות, זה דבר נכון ותיקון עוול היסטורי, צריך לחזק את ראש הממשלה לעשות זאת" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "ובאותה מידה, לא נסכים שבתמורה לאותו חלום, נקבל סוכריות מורעלות. מדינת טרור בלב הארץ היא סכנה ממשית שאסור לראש ממשלה בישראל, בוודאי ראש ממשלה של המחנה הלאומי לקבל אותו גם לא כמס שפתיים. הדבר נכון גם לגבי מובלעות." אומר דגן

ומדגיש, "אנחנו לא נפקיר בתמורה לריבונות ישובים שלמים ועשרות אלפי בני אדם. ראש הממשלה יכול וצריך להחיל את הריבונות באופן שבו האינטרס הישראלי יישמר. בגין החיל ריבונות על רמת הגולן ללא אישור האמריקאים, אשכול החיל ריבונות על ירושלים ללא אישור האמריקאים. נתניהו הוא מנהיג גדול, והוא יכול וצריך להחיל ריבונות על יהודה ושומרון, בתנאים של מדינת ישראל, עם או בלי הסכמת האמריקאים."

דגן מציין, "בוודאי שהוא יכול כפי שעשו מנחם בגין ולוי אשכול שהחילו את הריבונות על רמת הגולן ועל ירושלים המשוחררת, בלי הסכמת האמריקאים ובניגוד לדעתם. בוודאי כעת כאשר טראמפ נמצא חצי שנה לפני בחירות ולא יריב עם מדינת ישראל".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ איילת שקד מעל הדוכן צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ברוב עצום: חוק פסקת ההתגברות של איילת שקד נפל במליאה

קרא עוד