סגור

תביעה נגד הרשות הפלסטינית: הקימה מבנה בשמורת טבע

תנועת רגבים מגישה עתירה ראשונה מסוגה נגד הרשות הפלסטינית – לאחר שהקימה בית ספר לא חוקי בתוך שמורת טבע בשליטה ישראלית, בצפון מדבר יהודה. ברגבים טוענים כי המנהל האזרחי והמשטרה מסרבים לאכוף את החוק

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כא בחשון התשפ
,
19 בנובמבר, 2019 19:17
בית הספר שנבנה בשמורת הטבע

בית הספר שנבנה בשמורת הטבעצילום: רגבים

לראשונה תידרש הרשות הפלסטינית להתייצב בבית המשפט ולהתגונן מתביעה, לאחר שהקימה בית ספר לא חוקי בתוך שמורת הטבע נחל מכוך, על אדמות מדינה. השמורה משתרעת על פני כ-18,000 דונם בצפון מדבר יהודה. מאזור הר בעל חצור בואכה הירדן וים המלח. צומחים בה צמחים נדירים כמו אירוס שחום וצבעוני ההרים, ומקננים בה דורסי יום רבים.

השלט שהוצב על גבי בית הספר, שנבנה בעזרת מימון של האיחוד האירופי וקרנות זרות נוספות, מציין כי המבנה הינו בבעלות ובחזקת "מדינת פלסטין - משרד החינוך וההשכלה הגבוהה". לעתירה צורף צילום מתוך אתר מיפוי רשמי של הרשות הפלסטינית, המוכיח כי היא מודעת היטב למעמד הקרקע: אדמות מדינה ישראליות בלב שמורת טבע. 

כזכור, הרשות הפלסטינית פועלת כבר שנים ארוכות לבסס את אחיזתה ביו"ש, דווקא באזורים הנמצאים בשליטת מדינת ישראל. על פי דו"ח מיוחד שחיבר קובי אלירז, לשעבר עוזר שר הביטחון, מאז 2009 הרשות הקימה ועיבתה מאות מאחזים בלתי חוקיים באזורים אלו. 

הקמפיין של תנועת רגבים

הקמפיין של תנועת רגבים נגד השתלטות הרשות הפלסטינית על שטחי Cצילום: רגבים

הרשות הפלסטינית נתבעת על הפרת חוקי הגנת הסביבה, פלישה לאדמות מדינה, והפרת חוקי התכנון והבניה. העתירה הוגשה לאחר פניות קודמות למשרד הביטחון, למנהל האזרחי ולמשטרת ישראל בדרישה כי ינקטו באופן מיידי בהליכי פיקוח ואכיפה במקום, ויפתחו בחקירה פלילית כנגד העבריינים, אלא שבמנהל האזרחי הסתפקו במענה לקוני, לפיו "במידת הצורך ינקטו הליכי פיקוח ואכיפה בהתאם לנהלים ולסדרי העדיפויות".

בכתב העתירה מתארים עו"ד אבי סגל ויעל סינמון, כיצד, לטענת 'רגבים', משרד הביטחון, המנהל האזרחי ומשטרת ישראל התפרקו מחובתם לאכוף את החוק במרחב. "המשיבים משדרים לציבור כולו כי ניתן לקחת את החוק לידיים, שהרי העבריינים ממשיכים בפלישתם ובהפעלת בית הספר הבלתי חוקי, בתחומי שמורת טבע מוכרזת, חרף הצווים אשר נמסרו לידיהם, ככל ואלו אכן נמסרו, והכל תוך גרימת נזקים סביבתיים ראשונים במעלה, מתוך זלזול בוטה וחד משמעי בשלטון החוק, מתוך ידיעה ברורה כי המשיבים לא יעשו דבר כדי למנוע זאת". 

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, אומר כי "מדובר במציאות שלא תיאמן שבה ברמה יום-יומית הרשות הפלסטינית פורצת כבישים ודרכים באמצעות רכבים גדולים, מפתחת תשתיות, בונה בתי ספר ואף אחד לא עוצר בעדה. אנו עדים שהתופעה הולכת ומחריפה מדי יום ומדינת ישראל עומדת חסרת אונים מול ההשלכות האגרסיבית על שטחי c. אנו קוראים לגורמי הביטחון לשלוט באירוע הזה באופן מיידי ולשמור על ביטחון המולדת, ביחד על כל שטחינו החשובים ביהודה ושומרון".

19.11.2019

1. ״רשות פלסטינייית״ (אני)

איך יכולה להיות רשות פלסטינייית, אם אין עם פלסטיניייי? אפילו את ה״פ״ הם לא יכולים להגות בערבית. פלסטין זה מילה רומאית, שהכובש הרומאי נתן לישראל כשפיזרו את העם שלכם לאלף עזאזל. הכובש האותמני (מוסלמי) הכניס אל ישראל מתישבים מכל מיני קצוות נידחים של המזרח התיכון אך בעיקר ממצרים. הרמת היא שאין לי שום בעיה עם הערבים שגרים לה בארץ, יש לי בעיה עם היהודים שמרשים להם לעשות מה שבא להם, כי היהודים עצמם הם עם מושחת. התורה מצווה שכל מתיישבי הארץ ינהגו על פי חוקי התורה, יהודים, ערבים, עברים... כלומר חל איסור מוחלט להחיל נצרות, איסלם או יהדות בישראל. כן כן, לא התבלבלתי, יהדות היא זרה לתורה בדיוק כמו שאיסלם זר לתורה.כמו שלנוצרים יש ״ברית חדשה״, ליהודים יש ״תורה שבעל פה״, לדוגמא, ה״מצווה״ לשים כיפה לא קיימת בתורה, זאת ״מצווה״ רבנית. ישראל היום היא יותר כנען מאשר ישראל. התוהו ובוהו ימשיך עד אשר נפסיק להיות צבועים ונתחיל ליישם את התורה שניתנה לנו ע״י האלהים שנתן לנו רשות להכנס ולכבוש את כנען.

דווח על תגובה לא ראויה
19.11.2019

2. למה לא שמו לב לבנייה? (אא)

דווח על תגובה לא ראויה
20.11.2019

3. תביעה נגד (סממה)

2 דובי d9 והכל מתיישר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ארכיון צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90

פלשתינים תקפו מתיישבים בשומרון: "ניסיון לינץ'"

קרא עוד