סגור

תנועת רגבים חושפת: 'תכנית ההשתלטות' של הפלסטינים

מעל 28,000 מבנים פלסטינים חדשים לא חוקיים הוקמו בעשור האחרון באזורים הישראליים ביהודה ושומרון. כלי העבודה שהובילו להכפלת הבניה: בניית רצף אסטרטגי, מלחמת התשה משפטית ו'כיבוש חקלאי'

חדשות כיפה
כה בסיון התשעט
,
28 ביוני, 2019 9:34
בנייה פלסטינית בלתי חוקית בשטחי סי

בנייה פלסטינית בלתי חוקית בשטחי סיצילום: ללא

לאחר עבודת מיפוי מאומצת של מספר חודשים חושפת תנועת רגבים נתונים חדשים ומדאיגים בדבר ההשתלטות הפלסטינית על הקרקעות בשטחי C הנמצאים בשליטה ישראלית מלאה, תוך המשך הבניה הבלתי החוקית בסיוע אירופי. 

מדובר בקביעת עובדות בשטח על פי תוכנית פיאד לתפיסת רצף טריטוריאלי בשטח לקראת הקמת מדינה פלסטינית עתידית. על פי הנתונים שנספרו כמות המבנים הפלסטינים הבלתי חוקים כמעט שהכפילה את עצמה במהלך העשור האחרון בו מכהן ראש הממשלה בנימין נתניהו.

צילום: ללא

בשנת 2009 עמדו מספר המבנים הבלתי חוקיים בשטחי c על - 29,784 כאשר בשנת 2018 על - 58,435 אלא שהנתון המדאיג יותר הינה תפיסת השטח הבנוי בדונמים, כאשר בשנת 2009 זה עמד על 44,538 דונם לעומת  78,626 דונם בשנת 2018. 

לשם ההשוואה, היישובים הישראלים בשטחי c תופסים כ2.5% בלבד מהשטח. בעשור הזה גדלה ההתיישבות בפחות מ 10,000 דונם. בשנת 2008 תפסה ההתיישבות 47,327 דונם לעומת- 56,700 דונם בשנת 2018. 

לנתון זה מצטרפת "השתלטות חקלאית" שמבצעת הרשות הפלסטינית - עיבוד חקלאי בלתי חוקי במאות אלפי דונמים נוספים של אדמות מדינה רשומות או הנמצאות בהליכי רישום, על מנת לקבוע עובדות בשטח באמצעות עיבוד וחזקה.

צילום: ללא

אל הנתונים הללו נחשפו בשבועות האחרונים ראשי רשויות ביהודה ושומרון אשר צפויים לצאת בימים הקרובים בקמפיין חריף כנגד אי האכיפה והמשך קביעת עובדות בשטח על ידי הפלסטינים. ראשי הרשויות ידרשו מהממשלה לאשר תכנית ממשלתית ישימה למניעת המשך הקמת המדינה הפלסטינאית בשטחי c וקביעת לוחות לתוכנית. כמו כן ידרשו אכיפה כנגד הבניה הפלסטינית החדשה הבלתי חוקית.

מאיר דויטש מנכ"ל תנועת רגבים אמר בעקבות חשיפת הנתונים, כי "עם תחושות לב ניתן להתווכח, אבל כאן המספרים מדברים, והם לא נתונים לוויכוח. אין סטטוס קוו בשטח - הרשות הפלסטינית פועלת ללא הרף ליצור עובדות בלתי הפיכות בשטח, כאשר מדינת ישראל ומנהיגיה פשוט ישנים. אם ממשלת ישראל לא תתעורר,  אזרחי ישראל יתעוררו למציאות של מדינת טרור מעבר לפינה. הנתונים האלה הם קריאת השכמה". 

צילום: ללא

29.06.2019

1. הרי נשמה הרי נבואה הרי עולם (הרי ישראל)

איך אני אוהבת מתה על תמונות של הרים. בא לי עכשיו לראות. מה רואים את אבא על ברית הקשת שלו עם העולם. צבעיו המרהיבים של אבא שלנו. הריו המפעימים שקוראים להישתפכות. כמה הוא יפה אבא שלנו. והוא יושב שם בכסא הכבוד מחכה לנו עמו. יוהו אייכם היי שכחתם אותי. אני אבא שלכם זה מהתנך. שכחתם מה עשיתי לפרעה לסיסרא. כמה צחקתי איתכם היתעללתי באויבכם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר הדתות יעקב אביטן  צילום: Orelc-cc-by-sa

המשרד לשירותי דת הורה למועצות הדתיות: השיבו תשלומי האגרות לעסקים

קרא עוד