סגור

יו"ר מועצת יש"ע מברך על הסכם הסחר עם דרום קוריאה

מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי, הודיע למנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני כי ישראל תפצה תעשיינים מיו"ש שיפגעו מהסכם הסחר עם קוריאה

חדשות כיפה
כ באב התשעט
,
21 באוגוסט, 2019 16:54
דרום קוריאה

דרום קוריאהצילום: shutterstock

חיזוק מפתיע להסכם הסחר עם דרום קוריאה, המחריג את התוצרת מיו"ש, הגולן והבקעה, מצד יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני לאחר שהובהר לאחרון כי תעשיינים ואנשי עסקים מיהודה ושומרון ומרמת הגולן, שעלולים להיפגע מהסכם  הסחר עם קוריאה הדרומית, ישופו על ידי המדינה.  

בכתב שנשלח היום (ד') לראשי מועצת יש"ע ממשרד הכלכלה והתעשייה, בעקבות סיום המו"מ על הסכם אזור סחר חופשי עם דרום קוריאה נכתב כי ההסכם אינו כולל כל אבחנה טריטוריאלית המפלה ופוגעת בתעשיינים ויזמים מיהודה, שומרון, בקעת הירדן ורמת הגולן, ושההסכם נערך במתכונת דומה להסכמים הקיימים עם האיחוד האירופי. כמו כן, הובטח כי במידה וקוריאה הדרומית לא תעניק הטבת מכס לתעשיינים מיהודה ושומרון ורמת הגולן, משרד הכלכלה מתכוון לשפותם באופן מלא.

המכתב נשלח לאחר שמוקדם יותר היום הודיע מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה כי סיים את המו"מ על ההסכם. לפי הודעת המשרד, עם כניסת הסכם הסחר לתוקף, עתידות לחול הפחתות מכסים הדדיות על מוצרים מיובאים ומיוצאים, לצד שיפור והקלת הסחר במגוון תחומים נוספים, כגון שירותים, השקעות ותקינה. היקף הסחר בין שתי המדינות ב-2018 הסתכם ב-2.5 מיליארד דולר עלייה של יותר מ-15% לעומת 2017.

יו"ר מועצת יש"ע חננאל דורני ברך על ההסכם החדש: "אני מודה לשר אלי כהן על הפעילות החשובה שלו ושל משרדו בכל הנוגע לתעשייה ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. שמחתי לשמוע שעמדת מדינת ישראל, כפי שהושמעה בדיונים מול קוריאה הדרומית, מבהירה באופן מפורש שהיא לא מסכימה לאבחנה טריטוריאלית בתוך שטח ישראל. זוהי עמדה עקרונית וחשובה המייצגת את העובדה שיהודה, שומרון, בקעת הירדן ורמת הגולן הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

שר הכלכלה, אלי כהן, ציין כי "הסכם הסחר החופשי בין ישראל לקוראיה הוא היסטורי. בניגוד לפרסומים השונים ההסכם אינו כולל הבחנה טריטוראלית בין יו"ש לשאר חלקי הארץ והוא דומה להסכמים שנחתמו עם האיחוד הארופי. ישראל תתנגד לכל החרגה ותשפה אם יפגעו. כל העסקים שפועלים באריאל, כפר סבא, וקצרין יהנו מההסכם באותה מידה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש הממשלה הנכנס וראש הממשלה היוצא צילום: דוברות הכנסת

השקרים של בנט ונתניהו והסיסמה הנבובה של השמאל | סיכום הקמת הממשלה

קרא עוד