מייק פומפאו בבנימין: "עומדים לצד ההתיישבות כי אנו נאמנים לאמת"

בבנימין ערכו אירוע הוקרה עם כל ראשי ההתיישבות למזכיר המדינה האמריקאי לשעבר, על פועלו למען היישובים ביהודה ושומרון | ישראל גנץ: "ההצהרה שלך נתנה לנו הרבה כוח. נתניהו: "אין בעל ברית יותר טוב ממייק"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 10/10/21 19:25 ד בחשון התשפב

מייק פומפאו בבנימין: "עומדים לצד ההתיישבות כי אנו נאמנים לאמת"
האירוע לכבודו של פומפאו ביקב פסגות, צילום: דוברות בנימין

בבנימין נערך היום (א') בחסות המועצה, אירוע הוקרה למזכיר המדינה המדינה האמריקאי לשעבר מייק פומפאו. למקום הגיעו כל ראשי ההתיישבות, מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמומני וראש ממשלה לשעבר, בנימין נתניהו. מדובר בביקורו השני של פומפאו ביהודה ושומרון.

את הביקור פתח מייק פומפאו באתר המורשת שילה הקדומה יחד עם רעייתו ובנו. שם הם התפללו במקום המשכן ונחשפו ךממצאים הארכיאולוגיים במקום מתקופת המשכן והשופטים. לאחר מכן נערך ביקב פסגות טקס ההוקרה לפומפאו מאת כל ראשי ההתיישבות ובהם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. יקב פסגות חנך בשנת 2019 יין מיוחד על שם פומפאו לכבוד הצהרתו על ההכרה האמריקאית בחוקיות היישובים ביהודה ושומרון. גם יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו השתתף בארוע.

"כשנכנסתי לממשל, היה מאוד חשוב לי להיות דובר אמת", פתח ואמר פומפאו. "אחד מדברי האמת הללו הוא ההחלטה ששגרירות ארצות הברית תהיה בירושלים, אומנם היו חששות שההכרזה תגרור אירועים אלימים, אבל ידענו שזאת האמת וכך עשינו". 

פומפאו ביקב פסגות

פומפאו ביקב פסגות | צילום: דוברות בנימין

"כשהייתי אזרח, היה לי חשוב לקחת את משפחתי לרמת הגולן ולהראות להם שהריבונות הישראלית על שטחי הגולן ויהודה ושומרון היא בלתי ניתנת לערעור". 

ביחס להצהרתו ההיסטורית אמר פומפאו: "היתה לנו ההזדמנות לעשות את המהלך הכי חשוב והוא ההצהרה שיישובי יהודה ושומרון הם חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ושמחתי שעשינו זאת. אני מתפלל לאל שבזכות האמונה המשותפת שלנו אלוקים יהיה איתכם". 

ראש ממשלת ישראל לשעבר ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אמר באירוע כי כל אחד זקוק לבעל ברית. "אין בעלת ברית טובה יותר מארצות הברית ואין בעל ברית יותר טוב ממייק. כשהולכים כאן בגבעות וברחבי יהודה ושומרון, מוצאים את ההיסטוריה היהודית בכל צעד ושעל. מדינת ישראל היא תקווה לאומות ובעזרת ארה"ב ובעזרת האל נמשיך להראות את החוזקה של ישראל בעולם".

גם נתניהו הגיע

גם נתניהו הגיעצילום: דוברות בנימין

"משמעות ההצהרה שלך מייק פומפאו, היא ביטוי מעשי לרצונו של האל ולכן זו הערובה שלנו נצליח להעמיק כאן שורשים לנצח וזה בדיוק מה שאנחנו עושים כאן בכל יום", אמר בהתרגשות ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ: "ההצהרה שלך, מייק נתנה לנו הרבה כוח והיא המשך העשייה והפריחה של עם ישראל כאן, בבנימין, יהודה ושומרון בארץ הקודש".

יגאל דילמוני מנכ״ל מועצת יש"ע, נאם בשם ראשי הרשויות ואמר לפומפאו: "הארץ הזו שייכת לעם ישראל. הקשר שלנו לארץ הזו עמוק. ההצהרה המדינית שלך על חוקיות ההתיישבות כאן הביאה את קול האמת והצדק, את הקול של הקב"ה לממשל בארה"ב, והייתה צעד חשוב לעם ישראל." דילמוני העניק למזכיר המדינה פומפאו מפת תלת מימד של ארץ ישראל.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר