סגור

התואר 'רב' יישלל מהרב מוטי אלון?

הרבנות הראשית לישראל החלה בהליך לשלילת תואר 'רב' מהרב מוטי אלון, שהורשע בעברות מין ולאחרונה הוגשה נגדו תלונה נוספת, והתפרסמו מקרים נוספים שטרם הוגשה תלונה בגינם

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יד בשבט התשעט
,
20 בינואר, 2019 21:30
הרב מוטי אלון

הרב מוטי אלוןצילום: פלאש 90. דוד ועקנין

בקרוב אמרו: "מוטי אלון". על פי פרסום ב'כאן', היועץ המשפטי של הרבנות הראשית לישראל פנה במכתב לרב מוטי אלון, והודיע לו כי ברבנות שוקלים לשלול ממנו את התואר 'רב'. כזכור, הרב אלון הורשע בשנת 2013 בביצוע מעשים מגונים בנער שהגיע אליו לייעוץ, בנוסף, לפני כחודשיים וחצי פורסם בתכנית 'עובדה', כי לפורום תקנה הגיעו תלונות נוספות נגד הרב אלון, על אחת מהן כבר הוגשה מאז תלונה במשטרה.

במכתב שנשלח לרב אלון מטעם היועץ המשפטי של הרבנות, הראל גולדברג, נאמר בין היתר: "הרשעתך בעבר בשתי עבירות של מעשה מגונה תוך שימוש בכוח מהווה עילה, לכאורה, לשלילתן של תעודות הכשירות לרב עיר ולרב שכונה שניתנו לך בעבר". לרב אלון ניתנו שלושה שבועות להציג את עמדתו, ולאחר מכן תתכנס וועדת המשמעת של הרבנות הראשית לדון בנושא.

נגד הרב אלון, שהורשע בשנת 2013 במעשים מגונים בקטין ונידון לשנת עבודת שירות, הוגשה לפני כארבעה חודשים, כך נחשף על ידי מערכת 'עובדה' לפני בתחילת חודש דצמבר, תלונה חדשה מפי צעיר שהגיע להתייעצויות עמו בנושאים שונים, אך במהרה קיבלו המפגשים אופי מיני. הצעיר התלונן בפני פורום תקנה, שדן בעבר גם בתלונות קודמות נגד הרב, וחבריו ייעצו לו להתלונן במשטרה.

בהמשך פנה המתלונן גם למספר רבנים בכירים, הרב יעקב אריאלהרב שמואל אליהו והרב חיים דרוקמן, והם נפגשו עם הרב אלון. בדיווחים נוספים נאמר כי בעקבות המפגש, ולאחר שהבין  כי הצעיר תיעד חלק מהמעשים, הוא החליט להשעות את עצמו מהעברת שיעורים וממגע עם תלמידים באופן פרטי.

 

25.01.2019

1. שלילת תואר רב (מאן דהוא)

למי יש זכות לשלול תואר רב? ודאי לא לפקידי הרבנות הראשית .. השדה הזה פרוץ.. כל בר בי רב דחד יומא יכול להנפיק כרטיס ביקור עם הכותרת "רב" .. וכל יהודי חילוני תמים הרואה יהודי עם זקן מיד הוא קורא לו רב.. עיין ערך אריה דרעי.. לכן מוטי אלון יכול להרגע בתחום הזה..

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2019

2. ל-1 צודק, לכן בדיוק צריך לעשות סדר בתחום הזה (כמו תואר "רופא" או כל תואר אקדמי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ רם שפע צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ רם שפע מצטרף למפלגת העבודה

קרא עוד