"השב"כ מנסה באמצעות ספינים להכתים ציבור שלם"

משפחות הנערים היהודים שנעצרו בחשד למעורבות בטרור נפגשו עם השרה איילת שקד, ולאחר מכן קיימו מסיבת עיתונאים. אביו של אחד הנערים לראש הממשלה: "אתה יודע מה הם עושים לילדים, אנחנו דורשים בתוקף - הפסק את העינויים הללו, את השיטה המכוערת והפסולה הזו"

חדשות כיפה 07/01/19 19:20 א בשבט התשעט

הפגנה נגד העינויים בתיק דומא, צילום: Tomer Neuberg/Flash90
הפגנה נגד העינויים בתיק דומא, צילום: Tomer Neuberg/Flash90

הורי הקטינים אשר עצורים בשב"כ, חלקם עדיין ללא שפגשו בעו"ד, קיימו הערב (ב') בת"א מסיבת עיתונאים בה דרשו לעצור את החקירות הקשות ואת העינויים נגד הנערים. עוד לפני כן, נפגשו חלק ממשפחות העצורים עם שרת המשפטים איילת שקד אשר הקשיבה לעמדתם. המשפחות מסרו כי הן "מודות לשרה על הפגישה ועל ההקשבה".

יש לציין כי השרה שקד חטפה ביקורת קשה משמאל על הפגישה עם המשפחות, יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה: "אצל הימין החדש יש סטנדרטים אחרים ליהודים וערבים. במקום לעשות חשבון נפש, היא עושה חשבון בחירות ורצה לזרועותיהם של משפחות של מואשמים בטרור"

במסיבת העיתונאים סיפרה אמו של י' שנעצר במוצ"ש וטרם פגש בעו"ד: "ממש חטפו אותו מהבית, התחננתי להגיד לו שלום ולתת לו נשיקה ולא נתנו לי. לא נתנו לו לקחת גרבים, ולא תפילין. אני לא יודעת מה יעשו לו במרתפי השב"כ. היום התקשרו מהשב"כ וביקשו אישור לתת לו תרופות, אני לא יודעת מה עשו לו, לא יודעת מה קרה לו, לקחו אותו מהבית שלם שמח ובריא וכעת הוא נזקק לתרופות. לא יודעת מה עשו לו. שלא יספרו לי שאין פה עינויים. אני קוראת לראש הממשלה לעצור את זה. הוא האחראי על השב"כ."

אמא של ד' שנעצר אף הוא במוצ"ש ולא פגש בעו"ד עד היום הוסיפה "בננו מנוע מפגש עם עו"ד, אתמול שמענו בדיון מהשופט שהוא התלונן שמתעללים בו, נוגעים בו, יורקים לו בפרצוף. לא יודעת איזה עוד דברים עושים לו. המצב הזה לא הגיוני. בני הוא בין 15 וחצי בלבד, נשמה צעירה. אני מבקשת מראש הממשלה, לא יודע איך ניתן לסמוך על החקירה הזו, אני מבקשת שמרו על הזכויות של הנערים הללו, נתניהו עצור את הטרוף." 

אביו של ד' אמר "אני פונה אליך ראש הממשלה, אתה שאשתך פסיכולוגית חינוכית, אתה שאחראי על השב"כ, אתה יודע מה הם עושים לילדים, אנחנו דורשים בתוקף - הפסק את העינויים הללו, את השיטה המכוערת והפסולה הזו."

אביו של י' הוסיף "אין טרור יהודי. שרתתי עד גיל 47 במילואים עם 11 ילדים, יש לי בן כעת בצה"ל בשרות קרבי, אנחנו מאמינים במדינה ושמחים במדינה שה' יתברך נתנו לו, אמרתי לבני אתמול תמשיך לשרת את המדינה שלנו. ראש הממשלה הוא האחראי על זה, והוא צריך להוציא את המושג הזה שיש טרור יהודי".

עו"ד חי הבר, אשר מייצג מטעם ארגון חוננו בתיק סיכם: "כבר בית משפט אמר את דברו על חקירות דומות שנעשו במקרים אחרים. השב"כ מנסה באמצעות ספינים להכתים ציבור שלם, אם בכלל מדובר באחד הערים לא ניתן להכתים ציבור שלם. אנחנו מתרעמים על איסור המפגש עם עו"ד. יש כאן נערים שמכחישים בתוקף את המיוחס להם. יש כאן הפעלת כח בלתי מרוסן  ובלתי צודק."

מנחם בן שחר, אב לתלמיד מהישיבה בה לומדים הנערים: "מדובר בנוער איכותי, בישיבה נהדרת המנהל מג"ד במילואים. הצוות חינוכי מסור ונהדר. נדהמים מהשיטה הנלוזה של השב"כ להכתים את שם הישיבה, זה נראה צעד של תסכול, צעד שמראה שאין להם כלום".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר