חדשות כיפה

הרב לוינשטיין במכתב ליו"ר הקואליציה נגד הלהט"בים: "הרס התא המשפחתי"

ראש המכינה בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, שלח 'מכתב חיזוק' ליו"ר הקואליציה דודי אמסלם, בו הוא משבח את עמדת הקואליציה שלא לאפשר פונדקאות לחד-מיניים. "משפחה חד מינית איננה משפחה. זו סטייה ועיוות מוסרי"

הרב יגאל לוינשטיין

הרב יגאל לוינשטייןצילום: צילום מסך

בסוף השבוע האחרון שלח הרב יגאל לוינשטיין, מראשי המכינה הקדם צבאית בעלי, שנודע בהתבטאויותיו החוזרות ונשנות נגד הקהילה הגאה, ואף נשא דברים בהפגנה נגד מצעד הגאווה בקיץ האחרון, מכתב ליו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, בו הוא מחזק אותו על עמדתה של הקואליציה שלא לאפשר פונדקאות לחד מיניים.

בפתח מכתבו מסביר הרב לוינשטיין מדוע ראה לנכון לפנות במכתב, זאת מכיוון "שהושמעו בדיון טענות הנוגדות את המוסר והצדק היהודי והאנושי ראיתי לנכון, לפנות אליך, כיו"ר הקואליציה, ולהגיב כנגד הדמגוגיה והעיוות שבטענות אלה".

הרב לוינשטיין מתייחס לדברים של ח"כ שמולי בדיון על חוק הפונדקאות, אשר פנה בדמעות לראש הממשלה ואמר "'תסתכל לי בעיניים ותאמר לי שאני לא מספיק טוב כדי להיות אבא', ובכך", על פי הרב לוינשטיין, "המשיך את השיטה להשתמש במניפולציות רגשיות של חד מיניים כדי להשתיק את הדיון המוסרי".

ח"כ שמולי פונה לראש הממשלה מעל דוכן הכנסת, בשבוע שעבר

ח"כ שמולי פונה לראש הממשלה מעל דוכן הכנסת, בשבוע שעברצילום: Hadas Parush/Flash90

בתגובה לדבריו הוא כותב "על כך יש לומר -- 'חבר הכנסת איציק שמולי, תסתכל לעם היהודי בעיניים, תסתכל טוב טוב לנשמה של עם ישראל, כיצד עולה בדעתך לדרוש מעם התנ"ך, מהעם שהביא את מוסר הנביאים לעולם שרואה במשפחה החד מינית עיוות מוסרי, להיענות לדרישותיך הלא מוסריות והלא צודקות?' רק בעולם שאין בו מקור סמכות מוסרי, מצוקה פרטית הופכת להיות ה'קריטריון לצדק'."

בהמשך הוא תוקף את הניסיון לייצר משפחות חדשות, בניגוד לכל ערך ומוסר אנושי "משפחה חד מינית איננה משפחה. זו סטייה ועיוות מוסרי. יש בעולם אמיתות וערכים נצחיים ורק עולם שאיבד את האמת ואת המשמעות, יכול להתיר זוגות חד מיניים ועוד למלא את דרישותיהם להביא ילד באופן שבו תנוצל אישה אחרת לפתרון מצוקותיהם." 

הפגנה נגד מצעד הגאווה בירושלים

הפגנה נגד מצעד הגאווה בירושליםצילום: להב"ה

לקראת סיום מכתבו תוקף הרב את הניסיון, לדבריו, לכפות על המדינה לממש זכויות לאנשים פרטיים על חשבון ערכיה של המדינה "האם אנחנו כחברה או כעם יהודי צריכים לממש צרכים בלתי צודקים של פרטים כאלו? זה אפשרי רק בעקבות מחשבה שמדינה זה ספק דרישות של צורכי הפרטים. זוהי תפיסת עולם של מדינת כל אזרחיה שקופה, חסרת זהות ונטולת ערכים, שצריכה לספק באופן שוויוני דרישה של כל פרט לפי מצוקותיו האישיות."

לסיום הוא שב ומחזק את הקואליציה על עמידתה כנגד חוק הפונדקאות "כל הכבוד לקואליציה הנוכחית שמבטאת בזקיפות קומה שהמדינה שלנו היא מדינה יהודית. כל הברכה וההצלחה שאנו רואים בארץ באה בזכות זקיפות קומתנו הלאומית ובזכות נאמנותנו העמוקה לזהותנו היהודית."


להורדת הקובץ

עקבו אחרינו בטוויטר
04.11.2018

1. הגיע הזמן שהרבנים הנכבדים יפסיקו את מלחמתם האנכרוניסטית בתחנות רוח ויתחילו לדאוג לאינטרסים של התורה ולא רק לאינטרסים של ציבור אנ"ש. (אבינעם)

האינטרס הראשון של התורה הוא קודם כל להרים את קרנה בעיני הציבור כתורת אמת, היגיון וצדק ולא להשפיל אותה לדרגה של אידאולוגיה קיקיונית ולהשניא אותה על הבריות.
האינטרס של התורה הוא שאנו כמאמינים נדאג לגר ליתום ולאלמנה, לשפר את מצבם של החלכאים והנדכאים והאביונים ושלא תשארנה בנות ישראל עגונות וכל כיב"ז.

דווח על תגובה לא ראויה
04.11.2018

2. למגיב 1 (בן יהודה)

הגיע הזמן שתבין שאנחנו לא נוצרים, לא מדברים על אידאלים גבוהים ונותנים לעולם לשקוע ברפש. אם בשבילך לדאוג לניצול של נשים במצוקה שנאלצות למכור את הרחם שלהם כדי להביא פת לחם לביתם זה ניקרא להשניא את התורה, אז אין לך מוסג ירוק מה זה מוסר. אם בשבילך לדאוג לילדים אומללים שעל כורחם מגדלים אותם בתנאים של שיגעון זה להשניא את התורה, אין לך מוסג מה זה צדק. אם בשבילך לקרוא תועבה כלשון הפסוק לתופעה זה להשניא את התורה, אין לך מוסג מה זה תורה. אם אתה מכרת את נשמתך לפוסט מודרניזם, אל תתיף מוסר לאנשים הבודדים שמעיזים להגיד בקול צלול וגבוה: המלך ערום!!

דווח על תגובה לא ראויה
04.11.2018

3. יישר כח למורינו ורבינו (בן דוד)

אל תירא ואל תחת מכל שוטרי משטרת המחשבות שמנסים לזרוע פחד בכל מקום.

דווח על תגובה לא ראויה
04.11.2018

4. כל הכבוד הרב לוינשטיין-תותח על (נדב- אף אחד לא סובל את שמולי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מרזל בעדלאידע בחברון צילום: נועם רבקין פנטון/ פלאש 90

חברי כנסת מתחפשים לכבוד פורים: חג שמח

קרא עוד