הראיה נגד הנער החשוד בהריגת הפלסטינית - לא הושגה כראוי?

אמש הודיעה המשטרה כי הראיה המרכזית נגד הנער המואשם בהריגת הפלסטינית עאישה א-ראבי, היא אבן ועליה ה-DNA שלו, אלא שמסתבר כי בדיקת ה-DNA נעשתה במשטרה - ולא במכון לרפואה משפטית

יהונתן קליין, חדשות כיפה 24/01/19 21:31 יח בשבט התשעט

המכון לרפואה משפטית באבו כביר, צילום: Ori~ ויקיפדיה
המכון לרפואה משפטית באבו כביר, צילום: Ori~ ויקיפדיה

האם הראיה המרכזית נגד הנער, תלמיד ישיבת פרי הארץ, החשוד בהריגת הפלסטינית עאישה א-ראבי, באמצעות זריקת אבן, לא קבילה משפטית? על פי פרסום בערוץ 20, בדיקת ה-DNA שנערכה לאבן שנזרקה אל מכוניתה של א-ראבי, התקיימה במעבדת הזיהוי הפלילי של המשטרה, ולא במכון לרפואה משפטית באבו כביר, כפי שמקובל במקרים בהם של מוות.

גורם בכיר במכון לרפואה משפטית אמר לערוץ 20, כי בין המשטרה למכון קיים הסכם, לפי כאשר ישנה גופה - כל הממצאים מהזירה מועברים למכון לרפואה משפטית, כולל כלי ההריגה או הרצח. על פי הגורם, מי שביצע את בדיקת ה-DNA על האבן היתה מעבדת זיהוי פלילי (מז"פ) של המשטרה.

במשרד הבריאות אישרו את הדברים ואמרו: "על אף שמדובר בעבירת המתה, האבן לא הועברה לבדיקות DNA במעבדה הביולוגית במכון. ככל שבוצעו בדיקות DNA, הרי שהן נעשו במעבדת מז״פ ובאחריות משטרת ישראל".

הלווייתה של עאישה א-ראבי

הלווייתה של עאישה א-ראביצילום: נאסר עישתאייה, פלאש 90

פרקליטו של הקטין הנאשם, עו"ד עדי קידר מ'חוננו': "מהרגע הראשון ידענו כי קיימת מורכבות בניתוח הראיות וכעת הובהר כי רשויות האכיפה לא חותרות לחקר האמת אלא לקיצורי דרך ופענוח רשלני המתעלם מנהלי עבודה בסיסיים בטח בתיק כה חמור. אנו נפנה לממונים כדי לקבל הבהרות דחופות בענין ובמידת הצורך נדרוש לבטל את כתב האישום".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל מנהלת חקירותיה על פי חוק ביסודיות במקצועיות ובניקיון כפיים, על ידי צוות חוקרים מיומן ומקצועי והכל במטרה אחת, להגיע לחקר האמת".

אביו של הקטין אמר הבוקר: "אנחנו יודעים שהבן שלנו חף מפשע. האיש הפשוט ברחוב מבין שהבן שלנו חף מפשע. לצערנו מוטיבציית יתר למצוא אשמים בכל מחיר הפכה אותנו לקרבן. יום אחד זה יקח זמן לצערנו הבן שלנו יזוכה. אנחנו בטוחים ויודעים את זה. אבל מי ישיב לו את שנות הנערות שגזלו ממנו. מי ירפא את הלב השבור של המשפחה ושלו? של החברים שלו? מי יתן את הדין על זה? את זה אנחנו לא יודעים. אנחנו חזקים ומקווה שנחזיק מעמד. אבל העוול זועק לשמים. תודה רבה לכם ותודה לכל התומכים שמקיפים אותנו".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר