פרוייקט הסקי הדתי

הראיה נגד הנער החשוד בהריגת הפלסטינית: דגימת DNA על אבן

הראיה המרכזית של השב"כ נגד הקטין היא דגימה שנמצאה בזירת האירוע. בית המשפט האריך את מעצרו ביממה לקראת מה שמסתמן כהגשת כתב אישום נגדו. עורך דינו: "היד של בית המשפט רועדת. התיק עלול שלא להיות מפוענח"

חדשות כיפה 23/01/19 15:38 יז בשבט התשעט

נחשפה הראיה נגד הקטין. פרקליטו של החשוד. עו"ד קידר, צילום: פלאש 90. אבי דישי
נחשפה הראיה נגד הקטין. פרקליטו של החשוד. עו"ד קידר, צילום: פלאש 90. אבי דישי

הראיה המרכזית נגד הנער שנמצא במעצר, בחשד להריגת אישה פלסטינית, היא דגימת DNA שנמצאה על אבן בזירת האירוע, כך הותר היום (רביעי) לפרסום.

עאישה אראבי נהרגה כתוצאה מתאונת דרכים שנבעה מפגיעת האבן ודגימת ה-DNA של העצור החמישי בפרשה, משמשת כראיה העיקרית של השב"כ.מעצרו של הנער הוארך ביממה על ידי בית משפט השלום בראשון לציון, ומחר צפויה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום.

במהלך הדיון הפגינו פעילים במאבק למען עצורי הפרשה, שזכתה לכינוי "פרשת הטרור היהודי", מחוץ לבית המשפט, תחת הסיסמא: "שב"כ, רדו מהעץ!". עורך דינו של הקטין, עדי קידר מארגון חוננו, מסר כי "אני חושב שההחלטה של בית המשפט מלמדת שגם היד של בית המשפט רועדת, והוא רומז ברמז עבה לפרקליטות שעדין שיקול הדעת נתון לה, ולמרות שהיא הציגה תשתית מסוימת שמאפשרת הגשת כתב אישום, אני רואה בכך החלטה טכנית, לאור טיב ההליך של הצהרת תובע, ובמקרה הזה הצהרת תובע שנייה, שזה סוג של תקדים שלא זכור לנו שנים רבות". 

מפגינים מחוץ לבית המשפט במהלך הדיון

מפגינים מחוץ לבית המשפט במהלך הדיוןצילום: יוסף ריסמן

לדבריו, "בית המשפט עשה עבודה רצינית, יסודית ומעמיקה. הוא שקל לשחרר את הקטין בכובד ראש, ובסופו של דבר לנוכח טיב ההליך הוא סבר שזה לא העת והזמן, שכן מחר יוגש כתב האישום והדברים ידונו לפתחו של בית המשפט המחוזי. פנינו לבית המשפט המחוזי, ואולי עוד לפני כן פנינו שוב לפרקליטות המדינה ולגורמי המשטרה והשב"כ, ששוב יפעילו את שיקולי הדעת שלהם". 

עוד אמר עו"ד קידר כי "לטעמנו המציאות שתהיה לאחר הגשת כתב האישום תהיה מציאות בלתי אפשרית. אני חושב שהתיק הזה, אם הוא ילך לכיוון הקטין הזה, ייווצר מצב שבו התיק הזה לא יפוענח, וימשכו פה מספר שנים לא מבוטלות שבעצם כל הנוגעים בדבר יטילו ספק באשמת הקטין, ומי שיסבול בכל התקופה הזו זה דווקא הוא, שהראיות לא מצביעות כרגע באופן חד משמעי שמדובר בו, שהוא מסר את גרסתו ושלטענתו ולטענתו הוא חף מכל פשע".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר