סגור

המו"מ מתחיל: צוותי הבית היהודי והאיחוד הלאומי ייפגשו

צוותי המו"מ של הבית היהודי והאיחוד הלאומי ייפגשו היום ויחלו בדיונים על איחוד שתי המפלגות, קביעת הרשימות והחלוקה לכל מפלגה. השאלה הגדולה - מי יעמוד בראש הרשימה המאוחדת

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ב באדר א'
,
07 בפברואר, 2019 13:41
הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ

הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'. מאבקים על הראשותצילום: הדס פרוש, פלאש 90, פלאש 90

בשעה טובה - מתחילים לדבר. צוותים ממפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי ייפגשו היום (ה') לתחילת המשא ומתן על הריצה המשותפת לכנסת. בצוות הבית היהודי חברים מנכ"ל המפלגה ניר אורבך והח"כ הפורש ניסן סלומיאנסקי, כשבצוות של האיחוד הלאומי חברים ישראל זעירא, מנכ"ל עמותת 'ראש יהודי', ואביחי בוארון, שהיה ראש מטה המאבק של תושבי עמונה.

בפגישה אמש בין יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, ויו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', העלה האחרון הצעת פשרה לפיה הרב פרץ יעמוד בראש הרשימה, וסמוטריץ' יקבל את התפקיד הבכיר שתקבל המפלגה, וכן את ניהול המשא ומתן והקמפיין. מנגד דורש הרב פרץ את המקום הראשון ואת מלוא הסמכויות, כפי שהיה בתקופתו של נפתלי בנט.

מחר תראיין הוועדה המסדרת של הבית היהודי, שמינתה את הרב רפי פרץ, מועמדות למקום השלישי ברשימת הבית היהודי, המשוריין לאישה. הוועדה החליטה שלא לשריין אישה שאיננה דתייה ברשימה. בין המועמדות: העיתונאית והסופרת יפעת ארליך, יו"ר פורום הנשים וממובילת מטה המאבק למען שחרורו של הדר גולדין עידית סילמן, דיקנית מכללת 'אורות ישראל' הרבנית ד"ר לאה ויזל, יו"ר עמותת השירות לאומי 'בת עמי' עו"ד מיכל וולדיגר, חברת מועצת מזכרת בתיה יערה ישורון, חברת מועצת העיר גבעת שמואל ומקום 6 ברשימת המפלגה לכנסת מירי אברג'יל, חברת הנהלת 'אמונה' יואלה רבינוביץ, ועו"ד אפרת רוזנבלט.

07.02.2019

1. האיחוד אינו פיתרון (לצערי)

גם אחרי איחוד המצב גבולי מאוד
תשאלו את יוני שטבון + אלי ישי + עוצמה
שלא עברו את החסימה

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2019

2. לבית היהודי עדיף בלוק טכני עם הליכוד (יותר בטוח)

ככה הם נכנסים בטוח וגם זוכים בעצמאות פוליטית
בלי להיות תלויים בגחמות
ולהטוטים פוליטיים של סמוטריץ

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2019

3. אסור לתת לסמוטריץ מקום , להתאחד עם אופיר סופר איש הרבה יותר רציני (תהלה קטן)

סמוטריץ רק מרחיק ציבורים הגאווה שלו והבוטות שלו לגבי כל נושא שלא לרוחו מזעזע הוא לא מתאים לייצג את היהדות הלאומית אם הוא יכנס לא נצביע לבית היהודי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: דובר צה"ל

ניסוי במתקן ביטחוני במרכז הארץ הוביל לפיצוץ אדיר | צפו

קרא עוד