מתמוגגים מהבטחות: הציניות המביכה של נתניהו כלפי הימין

ראשי הימין מברכים את נתניהו על הבטחותיו, למרות שהם יודעים שהן ריקות מתוכן. ראש הממשלה, כפוליטיקאי מיומן, יודע להגיד את הדברים שינעמו לאוזן של בוחריו הימניים, אך אף אחד לא מוכן להתעמת איתו ולשאול - איפה היית עד עכשיו?

מירב כהן, חדשות כיפה
ל בשבט התשפ
,
25 בפברואר, 2020 16:06
נתניהו עם משה ליאון בסיור

נתניהו עם משה ליאון בסיורצילום: דוברות עיריית ירושלים

שבוע לבחירות וראש הממשלה נתניהו שובר חזק מאוד ימינה, אולם במקום לצאת נגד הציניות המתפרצת מהבית מבלפור, ראשי הימין והנהגת ההתיישבות מברכת אותו על כך. האם אנשי הימין הם כל כך פתאים שהם לא זוכרים שבעשרת שנות נתניהו הוא יכל לקדם את כל אותם דברים שהוא מבטיח עכשיו? 

בואו נראה מה הובטח רק בשבוע האחרון: נתניהו הורה לחבר באופן מיידי 12 מאחזים הנחשבים "בעלי אופק הסדרה" לרשת החשמל, עד כה עובדי חברת החשמל לא נראו באופק. אחרי מאבק של שנים רבות, בתחילת השבוע ראש הממשלה חנך שכונה חדשה בקריית ארבע והודיע על הקמת מעלית במערת המכפלה והיום (ג') הוא הודיע על קידום הבנייה בשטחי E1 בין ירושלים למעלה אדומים. 

נתניהו לא ימני רק בהתיישבות, אלא גם בירושלים. בסוף השבוע שעבר נתניהו סייר יחד עם שר התיירות יריב לוין ועם ראש העירייה משה ליאון, והכריז על בניית 2,200 יחידות דיור חדשות בשכונת הר חומה, וכן על בניית שכונה חדשה בגבעת המטוס. נזכיר כי רק לפני חודשיים נתניהו עיכב בנייה של 2000 יחידות דיור בשכונה הירושלמית, אולם אף אחד לא מעמת אותו עם העובדות, אלא רק מתמוגגים מההבטחות. 

יותר ממה שנתניהו הוא ימני הוא פרגמטיסט. הוא יודע מה יביא לו את מצביעי הימין, אבל גרוע מכך הוא יודע שהם עשויים להאמין לו מבלי לשאול שאלות קשות ובלי לחוש בציניות שמתבקעת מכל מקום. הפרגמטיות שלו באה לידי ביטוי בהחלטות שקיבל עד כה, בין היתר לא לקדם בנייה מעבר לגושי ההתיישבות כדי לא להרגיז את האמריקאים. גם תכנית המאה, שהוא היה מיוזמיה, תכליתית לגמרי ולא באמת בעלת חזון מדיני כלשהו. 

הביקורת על נתניהו ידועה - הוא פוליטיקאי שמפזר הבטחות ריקות רגע לפני הבחירות, אולם הציניות קשה מאוד. הוא יכל לעשות את כל ההבטחות לו בכל שנות שלטונו, אך נמנע מכך. השאלה היותר גדולה - איך לא נמצא בכל גוש הימין ילד אחד שיגיד למלך שהוא עירום ויצביע על כך שנתניהו מתנהג בציניות כלפי בוחריו והדברים שעקרוניים להם. 

 

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
25.02.2020

1. מסכים עם העקרון, לא עם הדוגמא. הדוגמאות של הבניה הן תלויות בשיקולים בינלאומיים. כל עוד אובמה היה נשיא ארה"ב, היה בעייתי (אבל כאשר טראמפ נכנס לתמונה, הרבה השתנה.)

דווח על תגובה לא ראויה
25.02.2020

2. נכון. אבל לא רלוונטי למערכת הבחירות הזו (עת לעשות לה)

מסיבה פשוטה- יש פה קרב מטורף בין הימין לשמאל. החלטות הרות גורל. אם ביבי בהבטחות שווא עכשיו מוציא עוד כמה אנשים מהבית זה שווה את זה. הדבר האחרון שצריך עכשיו זה מחלוקות בתוך גוש הימין. זה לא המערכת בחירות הזאת לעשות את זה.

דווח על תגובה לא ראויה
26.02.2020

3. בדיוק להיפך (ישראלי)

על הדברים העקרוניים הוא עומד, על שטויות הוא מוותר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב בני לאו צילום: כיפה

שידור מוקלט של ליל הסדר: היוזמה החדשה של הרב בני לאו

קרא עוד