סגור
חדשות כיפה

צה"ל - צבא ההגנה לרגשות?

החלטת צה"ל להוציא את המונחים "אבא" ו-"אמא" לטובת המושג "הורה", שכנעה את הראל רוזנברג שצה"ל פחות עוסק בהגנה על המולדת ויותר משרת גחמות פוליטיות שונות

טירונים. למצולמים אין קשר לכתבה

טירונים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: Deborah Sinai/ Flash90

צה"ל העלה באוב את רוח הליברליות והפלורליזם שלו והודיע שמעתה, בטפסי רישום של מלש"בים, לא יהיה כתוב "אבא ואמא" אלא "הורה 1 והורה 2" – זאת על מנת שלא לפגוע ברגשותיהם של נערים ונערות בני משפחות להט"ביות.

העילה למהלך הייתה המבוכה שנגרמה למלש"בים ממשפחות כאלה כאשר נאלצו להסביר שיש להם "רק" שתי אמהות או שני אבות. "צבא העם", כפשוטו, בו צריך להתחשב ברגשותיהם  של כל אחד ואחת. "לא בחיל ולא בכוח כי עם ב...רגשִי..." לא האדם שבטנק ינצח, אלא הרגשות שבתוך האדם שבטנק ינצחו. או כפי שנהוג לומר: "איש באמונתו יחיה".

מהדווח עלה כי במשך שנים נמנעו בצבא משינוי טפסים כדי לא להיקלע למחלוקות פוליטיות, אך כעת, מסתבר, הגיע הזמן שצה"ל יתקדם קצת ויכיר בקיומן של משפחות להט"ביות. הבעיה היא, שכאן צה"ל הכניס את עצמו לבעיה יותר גדולה: בכך שצה"ל נתן ביטוי לקיומם של משפחות להט"ביות, הוא דחק הצידה מתגייסים אחרים: למשל, מה עם ילד שחי במשפחה פוליאמורית? למה אין "הורה 3"? זה מאוד מעליב.

מה עם יתומי צה"ל שאין להם הורים? להם כן מגיע לשאת את מבוכת ההסברה? ומה עם ילד שנולד מתרומת זרע ואין לו אבא? ומה אם אתה מרגיש ילד בלי הורים שכלוא בתוך גוף של ילד עם הורים?
ומה אם אני בן אדם עם סעיף נפשי שכלוא בתוך גוף של בן אדם בלי סעיף נפשי? האם אז עדיין יחייבו אותי להתגייס? ומה אם אני מרגיש שאני רב-אלוף במיל' בתוך גוף של מלש"ב ושירתי את המדינה כבר מספיק? בכל זאת אצטרך להתגייס במקרה כזה? ומה אם אני מרגיש כמו פעיל חמאס הכלוא בגוף של ישראלי?

בעידן הפוסטמודרני שלנו, בו אין אמת אחת, אפשר להרחיק לכת עוד יותר: מי אמר שצה"ל צריך לנצח? מי אמר ש"מגיע" לצה"ל לנצח? אולי דווקא לחמאס מגיע לנצח? מה קרה, ניתן קצת לחלשים הנדכאים גם לנצח. מצד שני, מי אמר שחמאס הם בכלל חלשים נדכאים? למה אנחנו לא מעריכים את הכוח שלהם? למה אנחנו לא מכירים בזכות החמאס לקיום? למה אנחנו לא משבחים את היכולות הטרוריסטיות שלהם?

במקום להתעסק בהגנה על מדינת ישראל, כפי שכך נקבע בשמו: "צבא ההגנה לישראל", צה"ל עסוק בהיענות לדרישות פוליטיות – פה פותחים עוד גדוד מעורב, שם מכירים במשפחות להט"ביות. פה מורידים את רמת הכושר הקרבי לנשים, שם עושים קבלת שבת חילונית המזלזלת בדת המיושנת.

אני עדיין זוכר את היום בו מישהו מהצוות שלי בטירונות סיפר לי שהוא שמע חיילת (לוחמת, כביכול) אומרת למפקד שלה שהיא קצת עייפה ולכן אין לה כוח לסחוב את הפק"ל מים – והמפקד ענה לה שאין בעיה ומישהו אחר יחליף אותה...נדמה שהאמרה הצה"לית כיום היא כבר לא "חתירה לניצחון" אלא "חתירה להכרה בלגיטימיות של כל אחד ואחד באשר הוא (או היא)".

הכותב הוא פעיל בארגון "תורת לחימה"

עקבו אחרינו בטוויטר
יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
21.05.2019

1. חיילים דתיים רגישים יותר (קובי)

אם צה"ל צריך לעסוק רק בניצחון, אז בבקשה להפסיק עם כול הכתבות שצה"ל חייב להיות רגיש לחייל הדתי ולהפסיק להציק לצה"ל בכול מיני טענות על חוסר רגישות בגידול זקן וכו'.

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2019

2. 1 - השווואה דמגוגית. חיילים דתיים עושים את תפקידם אבל הכתובות עולות כשפקודות לא מכובדות (וזה אתה משווה לעניין שמפקד "מוותר" לחיילת שהיא &qu)

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2019

3. תעשו לי טובה (לוחם)

ואם היה יוצא מחקר שמראה שהמאכל הכי יעיל לפיתוח כושר גופני הוא בייקון? צה"ל היה נותן בייקון ללוחמים, שיהיו החיילים הכי חזקים שהם יכולים ושניתן לצה"ל לנצח? או שהיינו מתחשבים בחיילים הדתיים, שהרגשות שלהם חלילה לא יפגעו?
שורה אחת אומר שהמטרה היחידה של צה"ל היא להגן על בטחון המדינה, שורה אחרי זה מספר על קבלת שבת שפוגעת בדת. קרי: הדת היא חלק מבטחון המדינה, כבוד החיילים לא.
אלא אם כן הם חיילים דתיים כמובן.

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

4. מאמר נכון מאד ומתאר מציאות הזויה של צה''ל (דתל"שית)

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

5. לא פלא שצה"ל הפסיק לנצח אם הוא מתעסק בשטויות (חיים)

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

6. השמאל שולט בצבא ועושה מהצבא קרקס (מילואמניק)

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

7. אבא (ש,א)

מצטער על צהל
להטבים- הומואים סוטים השתלטו על הצבא תקשורת תרבות מוסיקה
סדום ועמורה אין לנו זכות קיום כאן
בקרוב החמאס וכל הערבים ינצחו במחלמה נברח כמו בווייטנאם ההומואים האמריקאים

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

8. אל דאגה (לוחם)

חברים יקרים,
יום אחד, בעוד לא הרבה זמן, לא יישאר מכם כלום.
כמו האמריקאים שחשבו שכושים נולדים להיות עבדים.
כמו היפנים שעשו ניסויים בשבויי מלחמה סיניים.
כמו הנאצים שחשבו שיהודים הם גזע נחות.
כמו כל מי שחשב שנשים לא יכולות להצביע כי כולן טיפשות.

אנשים אמיתיים חשבו ככה, ואז העולם הבין שהם טועים, והם המשיכו להגיד שכל העולם השתגע חוץ מהם, ואז לא נשאר מהם כלום.

יום אחד אנשים יראו את הטוקבקים שלכם במוזיאון ולא יאמינו שהומופוביה הייתה דבר אמיתי, כי זה יהיה מגוחך לחשוב שמישהו יעשה משהו פחות טוב רק כי הוא הומו.

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

9. ראינו את כל המוטציות באירויזיון -גועל נפש להקיא מהם אבל שיעשו מה שהם רוצים בלי לשנות לרוב בעם את הכללים-אבא ואמא זה לעולם ועד (אור)

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

10. מחוץ לקופסה (פנינה)

כשיש לך חיילים יתומים לא עלינו או חיילים בודדים שמה שיש להם בעולם זה רק סבא, סבתא או דוד וכ'ו
אפשר להתחשב ברגשות שלהם.

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

11. הצחקת אותי (גלעד)

ישיבות ההסדר שמשרתים חצי מהשירות, הנח"ל החרדי והחרד"לי, רבני יחידות, הרבנות הצבאית בכלל (חיל הרפואה יכול לאסוף גופות), כשרות למהדרין ועוד. אן כבר, לרגשות שלכם הצבא דואג. הפכתם לכת משוגעים השולטת במדינה.

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

12. טופס לא יחליש את צהל. אלימות בעמונה כן (עמיר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 איתמר בן גביר צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

בן גביר מגיב להורוביץ: "הרב שמואל אליהו צריך להיות הרב הראשי לישראל"

קרא עוד