סגור
חדשות כיפה

צה"ל החליט: אבא ואמא בחוץ, הורה 1ו-2 בפנים

בצה"ל שינו את טפסי המתגייסים והסירו את המונחים המשפחתיים המסורתיים שהיו נהוגים לאורך השנים, לטובת מושגים חדשים לטובת קהילת הלהט"ב. דו"צ: "משנים מעת לעת את השאלונים". ארגון תורת לחימה: "מזעזע. צה"ל נכנע לתכתיבי ארגוני הלהט"ב"

מתגייסים בבקו"ם. אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה

מתגייסים בבקו"ם. אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אבי דישי, פלאש 90

צה"ל שינה לאחרונה את את החלק בטפסי הגיוס הנוגע להורי המתגייסים, והתאים אותם למשפחות חד מיניות. כך פורסם הבוקר (ג') בגלי צה"ל.

לפי הפרסום, במקום המונחים "אבא" ו "אמא", נכתב בטפסים "הורה 1" ו "הורה 2", זאת לאחר מאבק ממושך של קהילת הלהט"ב בנושא השינוי במחלוקת.

בצבא נמנעו עד כה מלבצע כל שינוי כדי להימנע מהעיסוק בנושא, אך לאחרונה כאמור החליטו לשנות את המונחים המסורתיים שהיו נהוגים במשך השנים מדובר צה״ל נמסר כי "צה"ל מעדכן ומשנה מעת לעת את השאלונים בהתאם להערות שמתקבלות ולצרכים העולים בתהליך המיון".

בארגון 'תורת לחימה', שמציגים את עצמם כמי שפועל למען צה''ל כצבא יהודי מנצח, תקפו את ההחלטה ואמרו כי "מזעזע לראות איך צה''ל נכנע לתכתיבים והבניות פרוגרסיביות של ארגוני הלהט"ב. האם כעת גל"צ תשנה את התכנית של יום שישי ל'קולה של הורה 2?' על צה''ל לחדול מלעסוק בהבניות. לא יתכן שהתרבות הישראלית תעוצב בידי הצבא ללא דיון ציבורי, זהו אינו תפקידו".

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
21.05.2019

1. אבל להיכנע לתכתיבי רבנים זה כמובן בסדר (תמר)

ואפילו אין צורך בדיון ציבורי בשביל זה.

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2019

2. 1 - אף אחד לא |נכנע" לתכתיבים רבניים. זו השמצה של התקשורת. (שטויות)

ה"תכתיבים" עליהם את מדברת נוגעים לחייל/ת הדתי/ה. לא משנים דברים שכבר קיימים מקום צה"ל. אם היו מטפלים באופן פרטני בעניין של חייל להט"ב זה היה עניין אחר. השלב הבא זה שיתלוננו אם חיילים שמים את האמא כ"הורה 2" ויטענו לאפלייה... אין לזה שום צורך מבצעי וזה לא מקדם את הצבא כצבא לשום מקום.

דווח על תגובה לא ראויה
21.05.2019

3. זה יפה שצה"ל מתחשב בכל סוגי האוכלוסיות. (ג)

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

4. גם אני נגד תעמולה והסטה נגד אנושיות וחוקי תורה (עוזיאל)

ערכי משפחה, איש ואישה, כפי שברא הקדוש ברוך הוא. תינוקות אומרים מילה ראשונה בהתייחסות לאימא או לאבא. כל מיני ניסיונות להשפיל ערכי משפחה וכבוד איש ואישה, זה מגיע ממיעוט עם פגמים מולדים בגנטיקה.

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

5. אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה. תהילים ל"א (כד) (עוזיאל)

דווח על תגובה לא ראויה
22.05.2019

6. מוטציות מבחילות רוצים לשנות לרוב סדרי חיים שאנחנו מאמינים בהם (אור)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גלעד כהן ואיתמר בן גביר באולפן כיפה צילום: כיפה

איתמר בן גביר באולפן כיפה: "רואה את עצמי כשר המשפטים"

קרא עוד