סגור

חוששים שרפורמים יהפכו למשגיחי כשרות? הכל תלוי ברבנות

הרב מאיר נהוראי לא חושש מנבואות הזעם שליוו את הקמת מערך הכשרות החדש של צהר. לדעתו, הכל ייפתר בקלות אם רק תואיל הרבנות הראשית להרים את הכפפה, בדיוק כפי שעשתה עם מיזם הנישואין של הארגון

הרב מאיר נהוראי
יז באדר התשעח
,
04 במרץ, 2018 9:56
משגיחת כשרות בפעולה

משגיחת כשרות בפעולהצילום: השגחה פרטית

לאחר בירור מעמיק  אודות סוגית הכשרות הגיע ארגון צהר למסקנה שנושא  זה טעון שפור רב. מתוך 12000 מסעדות במדינת ישראל רק לכשליש יש תעודת כשרות. חלק גדול מהמסעדות מביע חוסר אמון במערך הכשרות של הרבנות הראשית.

בבדיקה מקדימה של צהר התברר שקיימת היתכנות שחלק מאותם עסקים, שאינם מעוניינים בהשגחה מטעם הרבנות, יהיו מעוניינים בהשגחה מטעמם.

המהפכה לכאורה שהתרחשה בשבוע שעבר כבר נעשתה בעבר בתחום הנישואין. מאז הקמתו של צהר משימתו המרכזית  הייתה לשכלל את טקסי הנישואין על מנת שיותר זוגות יתחתנו כדת משה וישראל.

בשנים הראשונות היו קשיים והיה חוסר אמון בין הרבנות לארגון. אולם לאחר שמיזם הנישואין הוטמע בחברה הישראלית ורבים, שלולא כניסתה של צוהר היו הולכים ומתחתנים בטקסים אזרחיים נרשמו לנישואין בצהר, הבינו  הצדדים ששיתוף פעולה ביניהם הוא הכרחי.

כיום הפרויקט ממשיך בתיאום מלא עם הרבנות הראשית לישראל וכעת עלה הצורך להעתיק מודל זה גם בענף הכשרות. חשוב להדגיש שענף זה הוא בעל דימוי שלילי ועל כן יש לפעול בצורה אחראית ורצינית על מנת לתקנו . אסור לנו להשאיר את הסוגיה הזו פתוחה כאבן שאין לה הופכים מכיוון שהכשרות היא מאבני היסוד של האומה היהודית.

לאחר התלבטויות רבות הגיע הארגון למסקנה שיש ליצור אלטרנטיבה. הארגון אינו מבקש להילחם ברבנות. להיפך. השאיפה היא שהרבנות תהיה הרגולטור שתכוון את נותני הכשרות. כך נרוויח יותר אנשים  שיאכלו כשר, תהיה יותר שקיפות ולבסוף כולם יצאו נשכרים.

מערך הכשרות יפעל באופן מקצועי. על טענת המתנגדים, כאילו נפרצו גבולות בכך שקם מערך כשרות חדש, נית לשאול: "מדוע אין קול צעקה כנגד מערכי כשרות אחרים כמו הבד"ץ ואגודת ישראל?". ואם ימשיכו המתנגדים לטעון שפתיחת הערוץ של צהר תגרום לארגונים שאינם הלכתיים לפעול, הרי שכאן הכפפה מונחת בידי הרבנות הראשית.

הארגון שהקים את מערך הכשרות החדש, תומך בכך שהרבנות תהיה הרגולטור ותנצח על המלאכה בדיוק כמו במיזם הנישואין. לאחר דו"ח המבקר המדינה שביקר את מערך הכשרות של הרבנות הראשית, לאחר שהדימוי הציבורי של ענף הכשרות נמצא בשפל ולאור העובדה שישנם עסקים רבים שאינם מושגחים, לדעתי נפתח צוהר לרבנות והכפפה היא בידיה.

יש ללמוד את לקחי העבר ולא להיאבק במיזמים שמרבים קדוש השם . מיזם הנישואין של צהר, שתחילת דרכו הייתה רצופה קשיים ומלווה במחלוקות, מוכיח היום שבשילוב הידיים עם הרבנות הוא עובד בצורה מצויינת.

טוב שנדלג על שלב ההשמצות ונגיע היישר למטרה החשובה והיא חיזוק הכשרות במדינת ישראל . טוב שנכיר בעובדה שנכנס כוח חדש לעולם הכשרות ורק טוב יכול לצמוח מכך. כך זה בעולם העסקים, כך זה בעולם החינוך, ריבוי כוחות יוצר תחרות בריאה ובתנאי שישמרו על רמת כשרות מתוך שקיפות מלאה.

אם אכן הרבנות היא ממלכתית, נכון יהיה שהיא תוביל את המערכה ותהיה רגולטור של המערכת כולה ובכך תיסגר הכניסה לגופים שאינם פועלים על פי ההלכה.  

הכותב הוא יו"ר רבני ורבניות בית הלל ורב מושב משואות יצחק

יש לכם מה להגיד? שלחו מאמר דעה למערכת
04.03.2018

1. רגולציה אמיתית בנושא תדרוש הוספת מפקחים באופן שרק יייקר עוד יותר את הכשרות (יוחאי)

אתם הרי יודעים שזה לא באמת ישים, אבל אין ספק שזה נשמע יותר טוב מאשר לומר את האמת.

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2018

2. תעודה של בדצ ניתנת רק אם יש כשרות של הרבנות. של צוהר לא. (יהונתן)

ובמקרה של החתונות הנישואים לא היו פיראטים אלא של הרבנות...

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2018

3. במילים אחרות הבעיה תיפתר אם תקבלו את דעתי (אריק)

זו שיטת עבודה של עבריינים לא של רבנים הרוצים להודיע את דבר ד'.. למה שהרבנות תפרוש את חסותה עליכם כשאתם כל הזמן מנסים להילחם בה?!

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2018

4. ארגון 'צוהר' היקר - אתם שוב ושוב נופלים בפח מבלי לשים לב... האמת מציצה מבין השקרים שלכם... (אורי)

בתמונה המצורפת לכתבה זו נראית "משגיחת כשרות בפעולה" ועל הסינר מתנוסס הסלוגן: "נאמנות קהילתית עפ"י ההלכה" - אך למרבה הצער, אצל 'צוהר' סיסמאות לחוד ומציאות לחוד. לא יאומן איך אפילו מתמונה מינימלית כזו השקר שלכם צף ועולה:
ה"משגיחה" הצדקת הזו אינה חוששת לגלות את בשרה ללא כל בושה, השרוול שלה נגמר הרבה מעל למרפק, והיא מגלה טפח מכוסה שאסור אפילו בהבטה בעלמא (שלא לדבר על כך שלא רואים שום צורך לצנזר תמונה זו באתר 'כיפה'..).
הרב סתיו ושותפיו - תפסיקו לזלזל באינטלגנציה שלנו! איננו מטומטמים! אתם באמת מצפים שנהיה רגועים כאשר אישה שעוברת על ההלכה יום יום, תחת השמש, היא תהיה הערובה לכך שהאוכל יהיה כשר?!?!?!?!?!?
לפורים, זו בדיחה מצחיקה, אך לאחרי פורים - זו מציאות כואבת.........

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2018

5. "משגיחת הכשרות" בתמונה לא לבושה לפי ההלכה... אתם לא רציניים (התבלבלתי)

דווח על תגובה לא ראויה
04.03.2018

6. לוזר לוזר לוזר (יובי)

הבדצים מעולם לא נגסו ברבנות ההיפך הם חייבו כל עסק שיהיה לו כשרות מהרבנוץ והם הוסיפו עוד הידורים וחומרות לפי הצורך.
צוהר רוצים לקעקע את הרבנות. לקעקע את הכשרות בישראל ע"י הפיכתה לנושא נפרד ממהוץ המסעדה וכך גם מסעדה שפועלת בשבת תהיה כשרה ובהמשך גם מסעדה שמוכרת בשר וחלב ובייקון תוכל להגיש אוכל כשר והכל תחת ההתרפסות של ההנגשה של הדת לחילונים.
מי שלא רוצה כשר שלא יאכל כשר! מי שרוצה כשר שיעמוד בתנאים שהרבנות שהיא המוסד הממלכתי פה במדינה האמון על הכשרות.
אולי מחר צוהר יקימו צהל חדש כי יש דוח של מבקר המדינה על השחיתות במשרד הביטחון..
לוזרים הייתם ולוזרים נשארתם!
רק מוכיחים שוב שאי אפשר לסמוך עליכם בהמשך קיומה של היהדות!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דרך חברון צילום: Nati Shohat/Flash90

ניסיון לינץ' בירושלים | ח' הותקף באכזריות: "חבורת ערבים תקפה אותי ושוחררה"

קרא עוד