שלישית מתוך ארבע: ספינת אח"י "עצמאות" הגיעה לחופי ישראל

הספינה מדגם "סער 6" שהצטרפה לצי חיל הים, הגיעה לישראל ועגנה בבסיס בחיפה. במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה שיאפשרו את הפעלתה המבצעית | הנשיא הרצוג: "יש לנו כוחות ביטחון מעולים וצה"ל חזק"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 10/08/21 21:49 ב באלול התשפא

שלישית מתוך ארבע: ספינת אח"י "עצמאות" הגיעה לחופי ישראל
אח"י עצמאות, צילום: דובר צה"ל

ספינת הטילים "עצמאות" מדגם "סער 6" הגיעה היום (ג׳) לישראל. הספינה עגנה בבסיס חיל הים בחיפה, לאחר מסע שארך כשבועיים. טקס לציון הגעת הספינה מגרמניה התקיים במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג, בנוכחות מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט ובהשתתפות צוות לוחמי אח"י "עצמאות" אשר שבו עם הספינה ארצה, לאחר שהייה ארוכה במספנות בגרמניה. 

אח"י "עצמאות" היא השלישית מבין ארבע הספינות מדגם "סער 6" שעתידות להצטרף לצי הישראלי. הגעתה מהווה אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל. במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים בחיפה שיאפשרו את הפעלתה המבצעית.

"אח"י עצמאות נכנסה היום בשערי נמל חיפה וכמו שתי אחיותיה לסדרה ׳סער 6׳, מהווה ביטוי מוחשי לעוצמה ימית ותרומה מהותית לביטחונה של מדינת ישראל", אמר מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט. "יום חג הוא לנו, ומלבד הגאוה וזקיפות הקומה - זהו יום בו נהירה לכולנו האחריות הרבה הרובצת על כתפינו. אני סמוך ובטוח כי נעמוד בה היטב".הנשיא הרצוג הזכיר בדבריו בטקס את פעילות הטרור של איראן בזירת הים: "בשבועות האחרונים, היינו עדים לניסיון של איראן לפגוע במטרות ישראליות גם דרך הזירה הימית. זה לא רק עניין ישראלי. העולם כולו ראה את תוצאות התוקפנות של איראן על אזרחים בלתי מעורבים-חפים מפשע".

רק בסוף השבוע האחרון ראינו שוב את הפעילות של איראן ושלוחותיה בגבול הצפון. אם מישהו בלבנון חושב שהוא יכול לאיים עלינו –הוא טועה טעות מרה. יש לנו כוחות ביטחון מעולים וצה"ל חזק. לא נסכים בשום אופן למציאות של חיים תחת ירי ומי שינסה לפגוע בנו בכול מקום, בזירות קרובות ורחוקות, במישרין או בעקיפין, יחוש את כוחנו ועוצמתנו".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר