בשנת כהונתו האחרונה: הרמטכ"ל יוצא לביקור ראשון בארה"ב

רב-אלוף אביב כוכבי, ימריא לביקור עבודה רשמי בארצות הברית בתחילת השבוע הבא כאורחו של יושב ראש המטות המשולבים. בצה"ל אומרים: "ביקור זה הוא נדבך נוסף בחיזוק הקשר והגברת שיתוף הפעולה בין הצבאות" | רעייתו, יעל, תצטרף לביקור

אלעד הומינר, חדשות כיפה 17/06/21 20:00 ז בתמוז התשפא

ביקור ראשון בארה"ב. כוכבי, צילום: פלאש 90
ביקור ראשון בארה"ב. כוכבי, צילום: פלאש 90

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ימריא לביקור עבודה רשמי וראשון בארצות הברית ביום ראשון הקרוב, כאורחו של יושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מארק מילי. כזכור, הביקור תוכנן להתקיים במהלך חודש אפריל ונדחה בשל הערכת המצב המבצעית ומבצע "שומר החומות".

במהלך ביקורו יקיים כוכבי פגישות עבודה עם בכירים במשרד ההגנה ובצבא האמריקאי, ביניהם היועץ לביטחון לאומי, מר ג'ייק סאליבן, מזכיר ההגנה האמריקאי, מר לויד אוסטין, יושב ראש המטות המשולבים, הגנרל מארק מילי, מפקד CENTCOM, הגנרל קנת׳ מקנזי, ומפקד SOCOM, הגנרל ריצ׳ארד קלארק.            

במסגרת המפגשים ידון הרמטכ"ל עם עמיתיו באתגרים ביטחוניים המשותפים שעל הפרק, וביניהם סוגיות הנוגעות לאיום הגרעין האיראני, מאמצי ההתבססות של איראן במזרח התיכון, מאמצי התעצמות חיזבאללה, השלכות איום הטילים המדויקים ובניין כוח משותף.
 
בנוסף, יציג הרמטכ"ל את עיקרי העשייה המבצעית של צה"ל במבצע "שומר החומות" בדגש על השינויים שבאו לידי ביטוי במהלך המבצע, בהקשרי יכולות האש, המודיעין המדויק, הקישוריות הדיגיטלית ורב-הזרועיות. במהלך הנסיעה יקיים הרמטכ"ל מפגש עם ראשי מכוני מחקר ומעצבי דעה אמריקאים כחלק ממאמץ הסברה בין-לאומי נרחב, המבוצע בערוצים שונים מאז תום המבצע.
 
הביקור מתקיים לאחר קבלת ההחלטה על העברת ישראל לאחריות סנטקום וביקורו של מפקד סנטקום בצה"ל בחודש ינואר האחרון. דובר צה"ל מסר כי "ביקור זה הוא נדבך נוסף בחיזוק הקשר והגברת שיתוף הפעולה בין הצבאות. במהלך השנים האחרונות נבנו שיתופי פעולה רבים והודקו הקשרים האופרטיביים ובהמשך לכך ידונו במסגרת הנסיעה סדרה של שיתופי פעולה נוספים".

נציין כי אל הרמטכ"ל תתלווה רעייתו, יעל כוכבי ונספח צה"ל בוושינגטון, אלוף יהודה פוקס. בנוסף, יצטרפו לביקור ראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי, אלוף טל קלמן וראש חטיבת המחקר, תת-אלוף עמית סער שעתידים לקיים במקביל פגישות נוספות עם בכירים במערכת הביטחון האמריקאית. סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר ימלא את מקומו של הרמטכ"ל בהעדרו.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר