סגור

שר החוץ של בחריין: "הדאגה מאיראן משותפת לכולנו"

בכנס באונ' ת"א התייחס שר החוץ הבחרייני לרצון של ממשל ביידן לחזור להסכמי הגרעין: "כל הסכם חייב להוריד את תכנית הגרעין מהפרק". שר החוץ של איחוד האמירויות אמר: "הדרך היחידה להתקדם היא הסדרים מדיניים-דיפלומטיים"

שירה שור, חדשות כיפה
יג בשבט התשפא
,
26 בינואר, 2021 20:58
החתימה על הסכם השלום בין ישראל ובחריין

החתימה על הסכם השלום בין ישראל ובחרייןצילום: דוברות ראש הממשלה

בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי INSS שהתקיים היום (ג') באונ' ת״א, אמר שר החוץ של בחריין דר' עבד א-לטיף בן ראשד א-זיאני: "עלינו להבהיר לממשל ביידן שהדאגה מאיראן משותפת לכולנו – דיבור בקול אחד ישפיע יותר על ארה"ב; כל הסכם חייב להוריד את תכנית הגרעין מהפרק ולטפל גם בסוגית הטילים הבליסטיים".

שר החוץ של בחריין אומר את דבריו כחלק מהתמיכה שמראה המדינה מאז החתימה על הסכם הנורמליזציה עם ישראל, כחלק מהסכמי אברהם: "ישנם גורמים שיעשו הכול בכדי לנסות ולחבל בתהליך ובשיתוף הפעולה בינינו" אומר א-זיאני, "אני רואה יתרונות רבים בכך שארצותינו ידברו בפני הממשל החדש בארה"ב בקול אחד בנושאים בהם ישנה בקרבנו דאגה משותפת, בפרט בנושא איראן, תכניתה הגרעינית ותכנית הטילים שלה והשפעתה הכללית על האזור. עמדה אזורית משותפת תזכה להשפעה רבה יותר בארצות הברית. עלינו להבהיר שהדאגות האלו אינן רק של מדינה אחת אלא של מדינות רבות באזור".

א-זיאני מוסיף: ״כל הסכם עתידי עם איראן צריך לשקף את המציאות החדשה באזור ולהיות מקובל על כלל מדינות האזור. אני מעודד מכך שהנשיא ביידן מתכוון לכלול את מדינות האזור בהתייעצות בנושא. עלינו להבטיח שכל הסכם חדש לא רק ידחה השגת יכולות גרעיניות מצד איראן, אלא גם יסיר מהשולחן את תקוותה להשיגן. בנוסף, עלינו לתת מענה לאיום הטילים האיראני, לתמיכה שהיא מעניקה לשלוחים ולהתערבותה בענייני הפנים של מדינות האזור, כדי להשיג שלום ממושך ויציבות באזור״.

גם שר החוץ של איחוד האמירויות, ד"ר אנוואר גרגא, דיבר בכנס של INSS והתייחס לתיירות הרבה מישראל למדינה במפרץ: "הופתעתי מכך שהישראלים ראו את איחוד האמירויות כיעד תיירותי אטרקטיבי, וזו הייתה הפתעה משמחת".
 
שר החוץ האימרתי הגיב לרצון של ממשל ביידן לחזור להסכמי הגרעין עם איראן: "כאשר ממשל ביידן שוקל לחזור ל-JCPOA, בין אם במתכונת משודרגת ובין אם מתוקנת, עליו להתחשב בנקודות הבאות: ראשית, איננו מודאגים רק מהגרעין אלא גם מהטילים הבליסטיים ומהמדיניות האזורית של איראן; שנית, הדרך היחידה להתקדם היא הסדרים מדיניים-דיפלומטיים. יש לתת לאיראן תמריצים להיות בטווח הארוך חלק ממרחב של יציבות ושגשוג; שלישית, אחד הכישלונות של ה-JCPOA היה העדר הקול האזורי. הצהרת מזכיר המדינה אנתוני בלינקן לגבי הצורך במעורבות ישראל ומדינות האזור בגיבוש המדיניות מול איראן חיונית וחשובה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90

פרשת הצוללות: גנץ קורא להקמת ועדת חקירה שקד וסער מתנגדים

קרא עוד