סגור

צה"ל אטם את בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל

אחרי החלטת בג"ץ לאסור על הריסת הבית, נכנסו הלילה כוחות צה"ל לכפר יעבד, ואטמו את החדר בו התגורר המחבל שרצח את סמ"ר עמית בן יגאל הי"ד, בפיגוע לפני כחצי שנה

חדשות כיפה
ג בחשון התשפא
,
21 באוקטובר, 2020 7:54
איטום בית המחבל, הלילה

איטום בית המחבל, הלילהצילום: דובר צה"ל

הלילה (ד'), אטמו כוחות צה"ל את החדר בו התגורר המחבל נד'מי אבו-בכר בכפר יעבד הסמוך לג'נין. המחבל ביצע את הפיגוע בו נרצח לוחם צה"ל סמ"ר עמית בן יגאל הי"ד, במהלך פעילות מבצעית, לפני כחצי שנה.

כוחות צה"ל ליד בית המחבל

כוחות צה"ל ליד בית המחבלצילום: דובר צה"ל

האטימה בוצעה לאור החלטת בית המשפט העליון אשר ביטל את צו ההריסה שהוצא ביחס לבית המחבל, תוך שקבע כי שמורה הסמכות להמיר את צו ההריסה בצו לאטימת החדר בו התגורר המחבל.

כזכור, אחרי ההחלטה על ביטול הריסת הבית בבג"ץ, גל של תגובות קשות שטף את המערכת הפוליטית והציבורית. שופטי העליון מני מזוז וג'ורג' קרא היו בדעת הרוב נגד הריסת הבית. מזוז אמר בפסק הדין: "הפעלת סמכות זו כרוכה בפגיעה קשה בשורה של זכויות יסוד, לרבות פגיעה בקניין ופגיעה בכבוד האדם ובשורה של זכויות הנגזרות מכבוד האדם". אך מעל כל הביקורות הביקורת של אביו של עמית ז"ל, ברוך בן יגאל היא הקשה מכולם.

https://www.facebook.com/baruch.yigal/videos/10157148849321106/

ברוך העלה סרטון בו הוא מרר בבכי ליד קבר בנו והוא הוריד את הדגל בבית העלמין לחצי התורן: "אני מרגיש מושפל, הורדתי את דגל ישראל לחצי התורן. הוא לא צריך להיות למעלה ביום הזה. זה יום לא טוב למדינת ישראל, לחיילי צה"ל הטהורים שלנו, יש לנו צבא נהדר. יש לנו צבא מצויין ורמטכ"ל מצויין, שהשם ישמור אותם". בדבריו התייחס ברוך כי דיבר עם שר הביטחון לשעבר, נפתלי בנט ושיתף אותו בתחושות הקשות.

אחרי מספר דקות פרסם בנט בעצמו תגובה לדבריו של האב השכול: "סדום ועמורה. החלטת בג"ץ למנוע את הרס בית רוצחו של הלוחם עמית בן יגאל ז״ל דוקרת את העין ואת הלב. שוחחתי כרגע עם ברוך, אביו של עמית ז״ל (שהיה בנו-יחידו) שנמצא עכשיו ליד קבר בנו, והבטחתי לו שלא נוותר, ואעשה הכל כדי להביא בכל זאת להרס בית המחבל". עוד הוסיף: "ההחלטה נוראה במיוחד כי אנחנו *יודעים* שהרס בתי מחבלים הוא כלי הרתעה מאד יעיל נגד המחבלים הבאים. שופטי בג"ץ שפסקו כך איבדו את המצפן המבדיל בין טוב לרע. הצדיקה בסדום היא השופטת יעל וילנר שתמכה בהרס בית המחבל (שרת המשפטים איילת שקד מינתה אותה). לא נוותר".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר