סגור

עמית בן יגאל הוא הלוחם שנהרג מפגיעת אבן במהלך פעילות מבצעית בשומרון

סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל נהרג מפגיעת אבן בראשו במהלך פעילות מבצעית למעצר חשודים בכפר יעבד שבשומרון. אביו ספר לו בדמעות: "אנחנו שבורים, זה הבן היחיד שלנו"

חדשות כיפה
יח באייר התשפ
,
12 במאי, 2020 9:26
סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל

סמ"ר עמית בן יגאל ז"לצילום: דובר צה"ל

הותר לפרסום כי הבוקר (ג') נהרג סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל - לוחם בגדס"ר גולני, מהשלכת אבן על ראשו במהלך פעילות מבצעית למעצר חשודים בכפר יעבד שבמרחב החטיבה המרחבית "מנשה". בן יגאל הועלה לדרגת רב סמל לאחר מותו.

במהלך האירוע, שהתרחש בארבע וחצי בבוקר, הושלכה אבן לעבר החייל, ככל הנראה מהבית האחרון בכפר, ופגעה ישירות בראשון של הלוחם שנפגע באורח קשה מאוד. הוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה, ושם נקבע מותו. בצה"ל יתחקרו את האירוע.עוד ציינו בצבא כי הלוחם חבש קסדה, אך האבן שהושלכה לעברו הייתה גדולה ופגעה ישירות בראשו.

מבדיקה ראשונה שביצעו בצה"ל עלה כי המחבל שזרק את האבן טרם זוהה וכי לא בוצע ירי לעברו. מדובר במעצר של שני מבוקשים החשודים במעורבות בטרור, ושניים נוספים שקשורים להשלכת אבנים על רכבים ישראלים. מדובר בהרוג הראשון השנה בפעילות מבצעית.

אביו של עמית ז"ל התראיין לרשת ב' וסיפר בכאב על הרגעים שהגיעו לספר לו את הבשורה המרה: "אנחנו שבורים, זה הבן היחיד שלנו". 

דובר צה"ל מוסר כי לוויתו של סמל-ראשון עמית בן יגאל ז"ל, שנפל הבוקר (ג'), תערך היום (ג'), י"ח באייר התש"ף, 12 במאי 2020, בשעה 18:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בבאר יעקב.
 

 

12.05.2020

1. הדם של עמית בן יגאל ה' יקום דמו (אם בישראל)

הדם של עמית בן יגאל, נמצא על הידיים של מקבלי ההחלטות בבג"ץ ובממשלה!! הם שמונעים הריסת בתי מחבלים וגירוש משפחותיהם, הם שמכניסים לכלא חיילים שלנו שמוסרים נפשם, הם שמעדיפים להרוס בתי יהודים, הם שמשחררים מחבלים רוצחים - הם שרצחו בפועל את עמית ומסכנים את כל בנינו הצדיקים שמוסרים נפשם. הם שהביאו עלינו את הרצח הזה וחליל ה גם את הבא אחריו. הנתעורר???

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2020

2. לצאת כבר מהשטחים. הם שם ואנחנו כאן. (יאיר)

חייבים לשבור את מעגל הדמים. הם הורגים אותנו ואנחנו הורגים אותם.

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2020

3. נא לתקן את המינוח (מנחם)

עמית בן יגאל הי"ד נרצח בדם קר ברצח מחריד ומזעזע ולא "נהרג" !
זאת לא הריגה זה רצח.

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2020

4. על פי ביה"מ: זרקת אבן = קונדס (סימי)

לפי בית המשפט, זריקת אבן הינה מעשה קונדס גם כאשר האבן נזרקת על רכב נוסע והנהג מאבד שליטה ורכבו מתדרדר לתהום. זה כמובן לא כמו זריקת נעל על שופטת היושבת יציב על כורסא. מעשה אחרון זה הינו חמור במיוחד ויש לגזור על מבצעו שלוש שנים מאסר.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חברון צילום: shutterstock

מחדל: תלמידת מדרשה לא נכנסה לבידוד והדביקה כמעט את כל המדרשה

קרא עוד