כנס זיכרון והוקרה במכללה ירושלים במלאת שנה לפטירתו של פרופסור יעקב כץ

פרופסור יעקב כץ, שכיהן כנשיא מכללה ירושלים נפטר לפני שנה בפתאומיות והותיר אחריו דורות של תלמידים ותלמידות, שפע מחקרים וכתבים ומורשת מפוארת של עשייה חברתית, ערכית ואקדמית. מכללת ירושלים קיימה כנס הוקרה וזיכרון לזכרו

חדשות כיפה 24/11/21 10:30 כ בכסלו התשפב

הכנס אתמול, צילום: מכללת ירושלים
הכנס אתמול, צילום: מכללת ירושלים

פרופ' יעקב כץ, שכיהן כנשיא מכללה ירושלים נפטר לפני שנה בפתאומיות והותיר אחריו דורות של תלמידים ותלמידות, שפע מחקרים וכתבים ומורשת מפוארת של עשייה חברתית, ערכית ואקדמית.

במלאת שנה לפטירתו, נערך אתמול (ג') במכללה כנס לזכרו, בו הושק גם גיליון מספר 34 של כתב העת 'מכלול', המוקדש לזכרו של פרופ' כץ, וכולל עיונים ביהדות, בחינוך ובמדע בהוצאת המכללה ירושלים. פרופ' כץ פרסם מאמרים רבים בכתב עת זה וטיפח אותו מאוד ברמה האקדמית.

בכנס נשאו דברים פרופ' עלי מרצבך הנשיא המכהן של המכללה, פרופ' אורה ויסקינד עורכת כתב העת 'מכלול', ד"ר שמואל שנהב ראש בית הספר לתואר שני במכללה, הרבנית אסתר פרבשטין, ד"ר ענת בארט ונציג המשפחה.

צילום: מכללת ירושלים

בדבריו, התייחס פרופ' עלי מרצבך לאישיותו המיוחדת של פרופ' כץ: "היו בו שילוב של מנהיגות, עם כישרונות ניהול ובעיקר עם יראת שמים וטוב לב. הוא היה איש הגות ואיש מעשה כרוכים זה בזה, ועסק ללא הפסקה בתיקון העולם".

אלמנתו של פרופ' כץ, שלומית, הודיעה כי תתרום לזכרו פרס כספי לזוכה במקום הראשון בחידון השואה תשפ"ב. חידון זה נערך זו השנה החמישית לכיתות ט'-יב' מטעם המרכז ללימודי שואה במכללה ירושלים, בשיתוף הפיקוח על היסטוריה ואזרחות בחמ"ד.

המכללה ירושלים ממשיכה לפעול בדרכו של פרופ' כץ ושל קודמיו לתפקיד, ומממשת את החזון לקיים מסגרת של מצוינות אקדמית תוך מחויבות עמוקה לרוח ההלכה ולתורה.

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר