המינוי של שקד מנכ"ל סרוג חדש לרשות האוכלוסין וההגירה

שרת הפנים החליטה למנות את תומר מוסקוביץ למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה: "משוכנעת כי הוא המתאים ביותר להתמודד עם הסוגיות הבוערות שבתחומי אחריותה של הרשות" | המינוי בכפוף לאישור ועדת המינויים ולהחלטת הממשלה

חדשות כיפה 27/07/21 14:28 יח באב התשפא

תומר מוסקוביץ, צילום: Yonatan Sindel/Flash90
תומר מוסקוביץ, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת הפנים איילת שקד, הודיעה היום (ג') על החלטתה למנות את תומר מוסקוביץ למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה. המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים שבנציבות שירות המדינה ולהחלטת הממשלה. בנוסף, שקד השיקה היום את עמוד הפייסבוק של העסקת עובדים זרים בסיעוד. נזכיר כי אתמול מינתה שקד יועץ חדש לענייני הגירה, עו"ד יונתן יעקובוביץ', מי שהקים וניהל את המרכז למדיניות הגירה ישראלית.

תומר מוסקוביץ (58), אב לשישה, בעל תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית, ומכהן למעלה מחמש שנים בתפקיד מנהל רשות האכיפה והגבייה. מוסקוביץ משמש בתפקידים בכירים מזה עשרים שנה.

כיהן כיועץ המשפטי של משרד העבודה והרווחה ושל משרד התמ"ת ובתקופה זו עסק רבות בתחום העובדים הזרים בישראל, הנמצא כיום באחריות רשות האוכלוסין וההגירה. כיהן גם כמשנה למנהל מנהלת סל"ע במשרד ראש הממשלה, מנכ"ל חברת הבנייה משהב, וכאמור מאז סוף שנת 2015 מנהל רשות האכיפה והגבייה במשרד המשפטים. למוסקוביץ ניסיון מוכח בקידום שינויים אסטרטגיים, ובביצוע תפקידי ניהול ותפקידי מטה בכירים במגזר הציבורי והפרטי.

שרת הפנים אמרה כי הכירה את תומר מוסקוביץ כאשר כיהנה כשרת המשפטים. "עמדתי על סגולותיו ואני משוכנעת כי הוא האדם המתאים ביותר להתמודד עם הסוגיות הבוערות שבתחומי אחריותה של רשות האוכלוסין וההגירה".

"אני רוצה להודות לפרופ׳ שלמה מור-יוסף, על כהונה בת ארבע שנים בהן עבד במסירות אין קץ, מקצועיות רבה ועם כל הלב והנשמה. הציב בראש סדר העדיפויות את נושא השירות, הדיגיטציה ובשנה האחרונה את הרציפות התפקודית, על אף מגפת הקורונה. מור-יוסף הגיע לרשות בתקופה מורכבת והצליח בעזרת ניסיונו לייצב אותה תוך חודשים ספורים ומשם הצעיד את הרשות לשיאים חדשים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר