סגור

"לאמא בהתחלה היה יותר קשה לקבל את זה שאני שומר שבת מאשר גיי"

השחקן שחר טבוך שמשמחק ב"שעת נעילה" מספר על ילדותו הכוללת יציאה מהארון בצל גירושי הוריו. בנוסף הוא מספר על החברות עם אביב אלוש על הסט שחיזקה אותו להמשיך לשמור שבת

עדיאל שביט, חדשות כיפה
כו בחשון התשפא
,
13 בנובמבר, 2020 8:30
שחר טבוך. מתוך "שעת נעילה"

שחר טבוך. מתוך "שעת נעילה"צילום: צילום מסך

לפני חודש עלתה לאוויר סדרת הענק של כאן 11 "שעת נעילה", מאז רבים בציבור הישראלי מדברים על ועל הצלחתה המסחררת כאן ומעבר לים. מי שזוכה להכרה רחבה בעקבות הסדרה הוא השחקן שחר טבוך (21) המגלם את חייל המודיעין אבינועם שידע לפני כולם שפורצת מלחמה. טבוך מספר בראיון ל"ידיעות אחרונות" על הלחץ שהיה לו לפני שקיבל את התפקיד: "הרגשתי שאני לא מספיק טוב ולא מספיק בוגר נפשית לדמות. עשיתי רק סדרות נוער עד אז, חשבתי שאני לא יכול להתחבר לדמות, הרי לא עברתי שירות קרבי. אבל הייתה התעקשות שם, אז הלכתי. גם הסוכנת שלי אמרה' 'חייבת לעשות הכל כדי שתלך לאודישן. זה אתה'"

טבוך מספר על ילדות לא פשוטה כאשר הוריו התרגשו בגיל 12, ועל אביו המצ'ואיסטי שפחד מכך שבנו יהיה הומו. "לאבא שלי, בן־אדם מקסים, היה מאוד קשה כשהתחלתי לרקוד. הייתי בהתחלה בן יחיד מול 30 בנות, רקדתי עם בנות 18־19 ,ורק לאט־לאט התחילו להגיע עוד בנים. זה הלחיץ את אבא, אני חושב שהוא פחד שאהיה גיי. הוא בא מעולם מצ'ואיסטי, רצה שאהיה כדו־ רגלן בכלל ופתאום הבן שלו הולך למחול". אך החשש של האב מומש כאשר שנה לאחר הגירושים טבוך הבין שהוא נמשך לבנים, מה שהכביד על הקשר עם אביו

את מרבית הצילומים הוא חולק עם השחקן, אביב אלוש, שהתחזק לאורך השנים ואף החל לשמור שבת . טבוך החל להתחזק גם הוא לפני שנתיים, אך הקשר עם אלוש אף חיזק זאת יותר: "סיפרתי לו שאני מאמין באלוהים, כל בוקר מתפלל בבית, מניח תפילין, קריאת שמע לפני השינה, שחשבתי על הדת כשהייתי בבית כנסת בפולין בחו"ל, בערב יום הכיפורים. היו מלא אנשים, זה עשה לי צמרמורת והתחלתי להבין שאני מאמין יותר". טבוך סיפר כי הוא שומר שבת והדבר הוביל לכך שאלוש אף הזמין אותו לשבת אצלו בבית, "פגשתי גם את המשפחה שלו. ההתחזקות הפכה אותי לבן אדם יותר אופטימי. כל בוקר אני קם ומודה לאל מחדש. פעם הייתי בן־אדם שמסתכל על הכוס הריקה".

אמו של טבוך קיבלה את ההתחזקות שלו בצורה קשה יותר אפילו מיציאתו מהארון: "לאמא בהתחלה היה יותר קשה לקבל את זה שאני שומר שבת מאשר גיי. אבל לאט־לאט היא התחילה לאמץ את המסורת הזאת, והיום היא מחכה שאדליק איתה נרות בשישי".  הוא מספר ששמירת השבת דווקא חיזקה את את הקשר עם אביו  בטענה "כי המשפחה שלו יותר מסורתית". על הקונפליקט בין דת לבין היותו הומו אמר: "אני מסתכל על הדת בפן רוחני ומאמין שה־ קדוש ברוך הוא ברא אותי כמו שאני מסיבה מסוימת, והוא רוצה שאהיה מאושר. אני כמובן לא מייחס שום חשיבות לנושא טיפולי ההמרה והדברים האלה, ויש גם המון אנשים דתיים שלא מסתכלים על הומואים כמשהו נגד הטבע".

16.11.2020

1. מתוק (דורון)

שחר פשוט מתוק ואמיתי מתפלל שאלוקים יראה לך את הדרך

דווח על תגובה לא ראויה
16.11.2020

2. נגעת לליבי. מאחלת לך אך טוב, ושכולם יקבלו אותך כפי שמגיע לך. (מיכל)

דווח על תגובה לא ראויה
16.11.2020

3. למה אתם נותנים לו במה? (ענת)

אדם ש"גאה" במעשי העבירה שלו יש לו מקום באתר דתי?

דווח על תגובה לא ראויה
17.11.2020

4. חזק ואמץ (ש)

המשך בדרכך הטובה ואל תתן לבך לתגובות המבישות של חלק מהמגיבים באתר.

דווח על תגובה לא ראויה
18.11.2020

5. שמירת שבת (אליהו)

שימשיך לשמור שבת ולהניח תפילין ,וה' ינחה אותו בדרך האמת.

דווח על תגובה לא ראויה
18.11.2020

6. מקסים (פרח)

תמשיך להיות מה שאתה ומה שטוב לך. מאחלת לך כל טוב שבעולם

דווח על תגובה לא ראויה
20.11.2020

7. איזה טמבל, אין אלוהים (מומו)

דווח על תגובה לא ראויה
23.11.2020

8. משחק מוגזם ולא אמין בעליל (אלון)

כל הסידרה הזאת סובלת מבימוי מוקצן.
השחקנים לא מתנהגים כמו בני אדם אמיתיים, לא מדברים כמו שדיברו בשנות ה 70 ובכלל מבליטים את הרגש על פני ההיגיון באופן חסר פרופורציות.

דווח על תגובה לא ראויה
23.11.2020

9. מחזק את שמירת שבת! אבל.. (שם של מישהו)

אני מחזק את שמירת השבת ואת הנחת התפילין!! אני גם חושב שהומאים זה לא נגד את הטבע אבל עדיין לא מחזק מעשי תועבה.(לא מגנה יהודי אלא מעשיו..) כל הכבוד על שמירת השבת!! אתה עומד בניסיון לא קל.אשריך ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
24.11.2020

10. תגובה לענת (ענת)

כך גם אומרת הגמרא שם: "כל המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים".
ענת שלום , את מכירה את הפסוק?
אני מבינה אותו לעומק.
ולבייש אדם על מה ומי שהוא, מבפנים, עלול לגרום לאדם לשנוא את עצמו עד כדי כך שיבקש למות.
אני מקווה שאני מצליחה להעביר לך את החומרה של מילים כמו בתגובה שלך.
זה באמת לשפוך את דם , ואני בטוחה ומשוכנעת שאין לך כוונה כזאת.

"חביב אדם שנברא בצלם״

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אבי גיסר צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ישוב עפרה מחפש רב חדש: הרב אבי גיסר פורש

קרא עוד