משאל כיפה

למי תצביעו בפריימריס של "הבית היהודי"

  • נפתלי בנט
  • יצחק זאגא
  • יונתן ברנסקי

רונן פדידה

עליזה לביא:"העם אמר את דברו"

חברת הכנסת עליזה לביא בראיון ל´כיפה´ בו היא מנסה להסביר כיצד יש עתיד מצאה את עצמה ככל הנראה באופוזיציה ועל החשש של ביטול כל הישיגי יש עתיד בקדנציה האחרונה

נתנאל לייפר, כיפה
כ"ח אדר תשע"ה, 19/03/2015 18:47

"הוכחנו שאנחנו לא מפלגת אווירה כפי שהיו כאלה שטרחו להציג אותנו, באנו לפה להרבה זמן ולהישאר כדי להוביל את מה שהתחלנו" אומרת ל'כיפה' חברת הכנסת עליזה לביא ממפלגת 'יש עתיד' ומוסיפה כי היא מעריכה שיש עתיד יהיו באופוזיציה, "העם אמר את דברו וזו ההחלטה הדמוקרטית ואנו נמשיך לפעול בהתאם לכך מהמקום שבו נהיה".

לביא מתייחסת לחששות שלה באופן אישי, "בסיטואציה שנוצרה של מממשלת ימין חרדים, אני מזהה רגרסיה בהרבה מהסוגיות של דת ומדינה ונשים בהן עסקתי בקדנציה האחרונה. ישבתי עם ח"כ פרוש בערוץ הראשון וראיתי את דבריו של גפני ב-YNET  וראיתי שהם קוראים לכל ההישגים שלנו נזקים ואני מקווה מאד שלא נלך אחורה".

היא הוסיפה שהיא מקווה שראש הממשלה, בנימין נתניהו מבין את ההשלכות של ההישגים להם הוא היה שותף ושימשיך דאוג לכך שהדברים יפעלו לטובת מדינת ישראל.

לשאלה האם אולי העם הראה בבחירה שלו שהוא אינו מעוניין בהישגים של יש עתיד השיבה ח"כ לביא כי התוצאה אכן מלמדת שכך הם פני הדברים. לטענתה המהפך קרה בישורת האחרונה של הבחירות " הכל קרה בארבעת הימים האחרונים, מסע הפחדה מאד גדול שעשה את פעולתו. שמעתי על אנשים שמעולם לא הצביעו ליכוד ובפעם הראשונה בגיל 70-80 הצביעו לראשונה לליכוד. הייתה פה התרכזות והתכנסות ולהערכתי זה קרה בארבעה ימים", אומרת לביא.

לטענתה ביש עתיד התנהלו במערכת הבחירות בצורה נקיה לחלוטין, "אנחנו מעולם לא דיברנו סרה באף אחד, בכל הפאנלים שהייתי, והייתי בעשרות, שמעתי מפלגות שלא ידעו לומר מה הם כן אלא מה רק הם לא כמונו והשיח הזה השפיע", מאשימה לביא.

האם אולי יש עתיד נטתה שמאלה מידי ואיבדה את מקומה כמפלגת מרכז? "אנחנו ניקח את הזמן כדי להתמקם בחדש", אומרת לביא ומציינת, כי היא לא צופה בריאות ונחת לממשלה שתקום. "הדרך לא תהיה פשוטה גם מבפנים וגם בהיבטים העולמיים. חוסר באופק מדיני זה מצב שלא יכול להמשיך לנצח ויש גורמים חזקים יותר מבחוץ שיפעלו. אם המציאות תלך לפי סדר היום שמופעל על ידי הבחירה אני אכבד את זה וכולנו מחויבים לכך אך לא אם נלך אחורה".

"קיבלנו 22 מנדטים זו אמירה שזו מפלגת מרכז שכן תבוא ותתקן", טוענת לביא ומוסיפה "אני כבר רואה פה את המסחטה שעובדת סביב בניית הממשלה, ואני כבר רואה את הבחירות הבאות".

מפלגת יש עתיד פנתה לציונות הדתית וניסתה לשכנע את הציבור להצביע לה, האם הקמפיין של יש עתיד נכשל? "אני חושבת שהבאנו קולות רבים מהציונות הדתית, אני מקבל פניות רבות מהציונות הדתית של אנשים שטוענים שכבר אין מי שמייצג אותם בנושאי דת ומדינה", טוענת לביא, "היום אין כבר בכנסת כמעט אנשים שנושאי דת ומדינה מעסיקים אותם. אורי אורבך לצערנו כבר לא איתנו וכל השאר לא מתעניינים בזה. אני לא רואה את המקבילים של אורי בבית היהודי".

הוא מספרת כי קיוותה מאד שאלעזר שטרן ייכנס בקולות החיילים, "זה לא פשוט, באנו כחבורה מלוכדת ומגובשת וזה קשה שחלק מהחברים לא ימשיכו אתנו. אני  מקווה מאד שימצא להם מקום במוסדות הקמים של המפלגה", אומרת לביא. 

לחצו על הלייק ותקבלו את כל הסיפורים לפייסבוק שלכם
תגובות
כתוב תגובהתמונה
1. אתם בסך הכל פיונים באופרציה של נוני מוזס
בלי יומרות 3/19/2015 7:44:00 PM
לביא, מה שאת רוצה או לא הוא חסר משמעות. רק נוני מוזס יחליט מה צופן העתיד למפלגתך. רק הוא יקבע את תכניה. מוזס הוא המממן והמחליט, והא צריך נציגים בכנסת כדי לקדם את האינטרסים שלו. את ופירון אינכם יותר מאשר פתיון למצביעים, עלה תאנה יהודי למנגנון של מוזס.
תמונה
2. הדתיים מתוחכמים הצביעו ללפיד לכחלון ליחד ואפילו למחנה הציוני
פלפל שחור 3/20/2015 5:39:00 AM
עמך חילונים ומסורתיים אוהדי כדורגל פשוטים הצביעו לליכוד והצילו את עתידה של מדינת ישראל . הפעם הקול החילוני קבע רוצים ממשלת ימין לא אחדות!
תמונה
3. הוכחתם גם ש.....
שימי מירושלים 3/22/2015 8:54:00 AM
היו"ר שלך גם הוכיח שעם כל הירידות על ביבי ורק לא ביבי , אכלתם אותה בגדול ,בגללכם נפלה הממשלה בגללכם התבזבזו כספי ציבור , ועכשיו ברור שביבי לא יקח אותכם לממשלתו , אז שבו באופוזיציה בשקט , ותצפו איך מנהלים ממשלה בלעדיכם , חוק מע"מ אפס הוא כישלון אחד גדול מלכתחילה ובגללכם הדירות עלו עוד יותר .
תמונה
4. עוד בכיינית
הדר 3/22/2015 8:56:00 AM
ברוך ה´ שתוקם ממשלת ימין וחרדיים אמיתית!
תמונה
5. מזל גדול
ינ 3/22/2015 10:18:00 AM
מזל שיש עתיד נשארו בחוץ.. שהחדרים יתקנו..

כיפה בפייסבוק כיפה בטוויטר תוסף חדשות כיפה לכרום כיפה מאחורי הקלעים אפליקציית חדשות כיפה לאיפון אפליקציית חדשות כיפה לאנדרואיד