הסתה במהלך כנס נגד אלימות בכנסת: "תנו לנו נשק. נעשה את העבודה עבור הפלשתינים"

במשכן הכנסת התקיים כנס תחת הכותרת "לעצור את אלימות המתנחלים". במהלך הכנס הציג את משנתו הקיצונית העיתונאי חיים שדמי: "די לקרוא לזה מתנחלים, זו הזרוע האזרחית של הכיבוש. השר פריג' עצר את דבריו: "לפי דעתי נסחפת"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 22/11/21 14:53 יח בכסלו התשפב

אביתר לפני הפינוי, צילום: Flash90
אביתר לפני הפינוי, צילום: Flash90

במשכן הכנסת התקיים היום (ב') דיון תחת הכותרת "לעצור את אלימות המתנחלים". דו"ח חדש שפרסמה במהלך הכנסת תנועת השמאל "שלום עכשיו", קושר קשר ישיר בין אלימות מתנחלים לכאורה, כלפי פלשתינים ופגיעה ברכושם לבין המאחזים הלא חוקיים בשטחים. את הכנס הובילו חברי הכנסת מוסי רז, איבתיסאם מרעאנה ואוסאמה סעדי.

לדברי שלום עכשיו הדו"ח בחן נתונים שאסף משנת 2012 ארגון השמאל הקיצוני "יש דין". על פי הדו"ח, הארגון תיעד 1256 מקרי אלימות המהווים לטענתם, מדגם מייצג של הנעשה ביהודה ושומרון. מן הדו"ח: 63% ממקרי האלימות המתועדים התרחשו בסמוך למאחזים לא חוקיים, וזאת על אף שתושבי המאחזים מונים כ-5% בלבד מכלל מהמתיישבים, כ-22,000 מתוך כ- 450,000.

אחד מהדוברים בכנס היה העיתונאי חיים שדמי, שאמר דברים חמורים ביותר, דברים שאף השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' לא יכול היה לקבלם. "אני לא מבין מה קורה פה. יש פה דיון כאילו הכיבוש ואלימות המתנחבלים התחילו בשנתיים האחרונות. אני שומע פה חבר כנסת אחר חבר כנסת מספר כמה הם תומכים. מה זה? זה כנס דברת? איפה פתרונות?", תהה בזעם.

"אז אם אתם לא מסוגלים אנחנו השכפ"צ שלכם. אני רוצה להגיד, תוך זמן לא רב מאוד תהיה התארגנות שלנו, במרכאות, 'מאחז בשטחים'. אנחנו נייצר את האבטחה לתושבים. די לקרוא לזה מתנחלים, זו הזרוע האזרחית של הכיבוש. אנא, תנו לנו את הרשות להפעיל נשק. אנחנו נעשה את העבודה עבור הפלשתינים"

השר עיסאווי פריג' קטע את שדמי: "לא, לא, לא. זה לא מתאים".

העיתונאי המשיך: "לא נפגע באף אחד, לא נפגע". 

פריג': "תחזור בך. לפי דעתי נסחפת".

יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני פנה למפכ״ל המשטרה בבקשה לעכב לחקירה את חיים שדמי בגין איומים והסתה לרצח. "נחצה היום קו אדום- אדם קיבל את הרשות להסית לטרור נגד יהודים בכנסת 
ישראל. אנחנו קוראים לחברי הכנסת ולשרים לגנות את האירוע ולהבטיח שכנסים מסוג אלו לא יקבלו יותר במה בכנסת ישראל". 

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר