דרעי: "התקציב הכי אנטי חברתי שעבר כבר שנים ארוכות"

גם סיעות האופוזיציה התייחסו להעברת התקציב אמש, שר הפנים לשעבר תקף בדבריו את ראש הממשלה וטען כי "רק אדם כמו בנט שמסוגל להתנתק מהמצביעים שלו ומכל ההבטחות שלו בלי להסתכל לאחור יכול לעמוד בראשות ממשלה שמעבירה תקציב כזה מנותק מעם ישראל ומהצרכים שלו"

שמחה ברנס, חדשות כיפה 02/08/21 16:14 כד באב התשפא

אריה דרעי, צילום:  Yonatan Sindel/Flash90
אריה דרעי, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בצל תחושת ההישג שאופפת היום את שרי הממשלה עם הצלחתם לקבוע את תקציב המדינה לשנים 2021-22, מפלגות האופוזיציה יוצאות להתקפה על החוק החדש. 

יו"ר תנועת ש"ס חבר הכנסת אריה דרעי אמר בפתח ישיבת הסיעה כי "ממשלת מדושני העונג של בנט לפיד וליברמן אישרה את 'התקציב הלבן'. כששר האוצר ליברמן מסתובב אל תוך הלילה במסדרונות הממשלה עם כוס יין לבן ורומס בדרך את האנשים החלשים ביותר בחברה, את נוסעי התחבורה הציבורית בפריפריה, את הקשישים והחולים שנזקקים לביקור רופא, ואת המשפחות ברוכות הילדים שלא יהיה להם לחם להביא הביתה בגלל הגזרות החדשות".

"ממשלת מדושני העונג הם חזקים על חלשים בגלל זה הם מטילים מס על משפחות ברוכות ילדים שקונות לכבוד שבת שתייה מתוקה, במקום להטיל מס על שתייה שמזיקה הרבה יותר כמו וויסקי וודקה יקרה יין לבן". 

דרעי התייחס גם לחוק ההסדרים שצפוי לעבור, ואמר כי "המכנה המשותף לכל הגזרות והעלאת המיסים הם שמי שישלם את המחיר שלהם הם השכבות החלשות ואנשים שאין להם. הם מעלים את מחירי החשמל, מחירי התחבורה הציבורית, הלחם, מטילים מס על ביקור רופא, על שתיה מתוקה ועל מוצרים חד פעמיים. הם פוגעים גם בחקלאים במקום לקחת מאלה שיש להם ולהטיל מס עזבון, מיסוי על מוצרי יוקרה, ומס על רווחי העתק של חברות הענק".  

"רק אדם כמו בנט שמסוגל להתנתק מהמצביעים שלו ומכל ההבטחות שלו בלי להסתכל לאחור יכול לעמוד בראשות ממשלה שמעבירה תקציב כזה מנותק מעם ישראל ומהצרכים שלו". 

"נפעל בכל כוחנו לסכל את התקציב ואני מתחייב שגם אם חלילה הגזרות האלו יעברו אנחנו נבטל אותם ביום הראשון כשנחזור לשלטון".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר