פרוייקט הסקי הדתי

אורית סטרוק מגיבה לצעקת "עופי לי מהעיניים" של בנט

במהלך הדיונים הסוערים על חוק החשמל, התפרץ ראש הממשלה נפתלי בנט לעבר נציגי האופוזיציה ואמר לאורית סטרוק "עופי לי מהעיניים". כעת מגיבה סטרוק לדברים: "בנט התכוון: אל תעמידי לי מול העיניים את כל מה שאת, מאז ומעולם, הצבת עבורי כיעד"

אביחי ישראל, חדשות כיפה 05/01/22 17:35 ג בשבט התשפב

ראש הממשלה בנט מתפרץ לעבר חברי האופוזיציה, צילום: Yonatan Sindel/Flash90
ראש הממשלה בנט מתפרץ לעבר חברי האופוזיציה, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ההצבעה על חוק החשמל וההתנגדות של חברי ימינה להסתייגויות בעד ההתיישבות הצעירה עוררה סערה במליאה, אחרי שאתמול החליטו מפלגות הימין באופוזיציה להחרים את הדיונים על ההסתייגויות ולהצביע רק נגד החוק, התרחש דבר חריג במונחים של הכנסת.

לאחר ההצבעה פנה ראש הממשלה בנט פנה אל ספסלי האופוזיציה וניסה להוכיח, תוך שהוא מנסה למשוך את תשומת ליבם של חברי האופוזיציה, שבתגובה נעמדו וצעקו לו במקהלה מתוזמרת "לך". ראש הממשלה ניסה להמשיך ולשמור על פאסון ואף ניסה לקרוא לעברו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, אך האחרון הפנה לו את גבו ולא התייחס אליו. לאחר שחברת הכנסת סטרוק גם הצטרפה למחאה אמר לה בנט "עופי לי מהעיניים".

"כבר כמה שעות אני חושבת על הצעקה הזו"

ח"כ אורית סטרוק התייחסה למתקפה של בנט: "כבר כמה שעות אני חושבת על הצעקה הזו של נפתלי. נכון שהוא איבד עשתונות, אבל בכל זאת, אני מכירה אותו טוב ומקרוב, ואני שואלת: למה הוא צעק דווקא את הביטוי הזה: עופי לי מהעיניים?".

"נראה לי שלמרות שהוא צעק צעקה ברוטאלית ישר מהבטן, כמו שאומרים, הוא התכוון מנהמת ליבו בדיוק לזה: אל תעמידי לי מול העיניים את כל מה שאת, מאז ומעולם, הצבת עבורי כיעד, כערך וכאתגר", אמרה סטרוק, "את ההתיישבות הצעירה. את ההתיישבות בכלל. את ארץ ישראל. את המאבק נגד הרשות הפלסטינית. את המדינה היהודית. את המאבק הנחוש בטרור. את זקיפות הקומה הלאומית".

סטרוק הוסיפה והדגישה כי בנט "לא רוצה לראות מול העיניים את כל האמיתות האלה, את כל העקרונות האלה, את כל הערכים האלה, שמפריעים לי לעקם את המציאות, לזייף את הערכים, להסתחבק עם התנועה האיסלאמית, לקפל את כל הדגלים, להתעלם ממה שקורה 'תחת שלטוני', ולהמשיך להעמיד פנים שהכל בסדר".

"כל כך הרבה פעמים לאורך הרבה שנים בעבר נפתלי דווקא רצה מאד לראות אותי אישית מול העיניים, לשמוע על ידיעותיי ועל עמדותיי בכל הנושאים האלה. לא עוד. עכשיו מול העיניים שלו: התנועה האיסלאמית, התנועה הרפורמית, התנועה הלהט"בית, תנועות השמאל הרדיקאלי, ותנועתיות-היתר של גנץ שממלא את תפקיד ראש הממשלה בפועל. אנחנו לא נעוף, נפתלי. אנחנו כאן כדי להישאר, להיאבק, להעמיק שורשים, ולהתגבר על כל המכשולים. כן, גם עליך", המשיכה חברת הכנסת מרשימת הציונות הדתית.

"ואולי בעצם כן נעוף? נעוף כמו שניבא לנו ישעיהו לפני אלפי שנים: 'מי אלה כעב תעופינה, וכיונים אל ארובותיהם' – עם ישראל חוזר אל ארצו וגואל אותה, נלחם עליה ויורש אותה מחדש, מקים בה ממלכת כוהנים וגוי קדוש. זה לא אני, נפתלי, זה צו ה' מדורי דורות, ודבר אחד מדבריו אחור לא ישוב ריקם. חבל שאתה הפנית עורף למהלך הנשגב הזה. אבל הוא ימשיך קדימה, גם בלעדיך", חתמה.


(צפו במהומה במליאה)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר