סמוטריץ' על המועמד בפריימריז לציונות הדתית: "אנחנו צריכים אותו גבוה"

יו"ר הציונות הדתית הגיע לחוג בית שהתקיים במעלה אדומים, יחד עם המועמד לרשימה יוסף שפייזר, והחמיא לו: "הוא פותח לנו שורות ומרחיב לנו את המעגלים" | בשבוע שעבר נפגש שפייזר עם הרב דרוקמן

אלעד הומינר אלעד הומינר, חדשות כיפה 15/08/22 14:32 יח באב התשפב

סמוטריץ' על המועמד בפריימריז לציונות הדתית: "אנחנו צריכים אותו גבוה"
סמוטריץ', צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ברקע המחלוקות מול עוצמה יהודית, הפריימריז לרשימת הציונות הדתית מתקרבים והמועמדים השונים מקיימים חוגי בית במטרה למצוא מקום ברשימת המפלגה לכנסת ה-25. אל חוג בית שהתקיים אמש (א') במעלה אדומים אצל הרצל ומירב חג'אג' שבתם הצוערת שיר, נפלה בפיגוע שאירע בטיילת ארמון הנציב בשנת 2017, הגיעו יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' והמועמד יוסף שפייזר

לאחר חוג הבית, שהיה מול קהל חילוני ברובו, אמר סמוטריץ': "יוסף פותח לנו שורות ומרחיב לנו את המעגלים. אנחנו צריכים אותו גבוה-גבוה ברשימה ובכלל גבוה בכנסת בעשיה בתוך מפלגה גדולה שתוביל את המחנה הלאומי אחרי הבחירות". 

"שוחחנו על המשברים הפוקדים את הבית הלאומי של העם היהודי"

שפייזר, מייסד "הפורום הדיגיטלי - שומרים על הילדים ברשת", מורה דרך וחבר מועצת העיר ירושלים, היה חלק מרשימת ימינה לכנסת ה-24. לפני כשבועיים וחצי הודיע על מועמדתו לרשימת הציונות הדתית, וביום חמישי האחרון קיבל את ברכתו של הרב חיים דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית. 

"זכיתי לקבל את ברכת הדרך מהרב חיים דרוקמן, מנהיגה הרוחני של הציונות הדתית, שוחחתי עם הרב על יותר משבעים שנות עצמאות של מדינתנו, והשאלות הגדולות אודות תפקידה של מדינת ישראל, מטרותיה וזהותה, שאלות  אשר כעת רלוונטיות מתמיד".

שפייזר הוסיף על הפגישה המיוחדת: "עוד שוחחנו על המשברים הפוקדים את הבית הלאומי של העם היהודי, על גאולתה של ישראל- על המסע הגדול של עם ישראל, כאיילת השחר המפציעה באופק ומתקדמת בתהליך איטי אך עקבי ומבטיח. קדושת ארץ ישראל, ועל הדרך הפרקטית שבה עליי לפעול בתוך תהליכי הגאולה. תורת ישראל שלמה, על כל חלקיה ותחומיה השונים, על כל פרטיה, וכולם מצטרפים לשלמות אחת".

שפייזר עם הרב דרוקמן

שפייזר עם הרב דרוקמן | צילום: דוברות