נכדו של הרב נריה ור"מ ותיק: זה הרב החדש של בית אל

לאחר עשור ללא כהונת רב רשמית, המועצה המקומית בית אל הודיעה על מינויו של הרב אריאל בראלי לרב היישוב לאחר שנבחר מבין שלושה מועמדים

חדשות כיפה חדשות כיפה 22/05/23 19:03 ב בסיון התשפג

נכדו של הרב נריה ור"מ ותיק: זה הרב החדש של בית אל
צילום: דוברות בית אל

אחרי עשור ללא רב רשמי ליישוב, הערב (ב'), הודיעה מועצת בית אל על מינויו הרשמי של הרב אריאל בראלי לרבה של המועצה המקומית. הרב בראלי נבחר מבין שלושה מועמדים, שבנוסף אליו נכללו הרבנים אברהם קלמטינובסקי ועוזיאל משה ברקוביץ'.

הרב בראלי הוא נכדו של הרב משה צבי נריה זצ"ל וממשיך דרכו התורנית, בעבר שימש בין היתר כרב ומחנך בישיבת חורב ובישיבה לצעירים בירושלים, וכן שימש כראש כולל הלכה באילת ודיין בבית הדין לגיור. הוא הוסמך לדיינות ע"י הרב משה חיים דימנטמן ובמשך כ-20 שנה שימש כראש בית הדין לממונות בשדרות וכר"מ בישיבת ההסדר בעיר. בשנת 2019 התמנה לרב היישוב בית אל לאחר שהרבנים זלמן מלמד ושלמה אבינר פרשו מתפקידם בגיל הפרישה.

הרב בראלי רביעי משמאל. צילום: דוברות בית אל

השר מלכיאלי: "אין לי ספק כי הרב יקדש שם שמים"

ההודעה הרשמית התקבלה הערב במעמד שר הדתות ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) ובהשתתפות בכירי רבני הציונות הדתית: הרב זלמן מלמד, הרב שמואל אליהו, הרב שבתאי סבתו, הרב שלמה אבינר, הרב אליקים לבנון, הרב שלמה יוסף וייצן, חברי המליאה והגוף הבוחר. הכתרתו של הרב אושרה לאחר שיתוף פעולה פורה בין משרדי האוצר והדתות בכדי להקצות ולתקצב תקן רב למועצה באוצר ובכדי למנות רב נבחר ע"י ועדת הרבנים הבוחרים של משרד הדתות. 

עם השר מלכיאלי. צילום: דוברות בית אל

השר לשירותי דת מיכאל מלכיאלי בירך ואמר: "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו, שמחה והתרגשות לרגל בחירתו של הרב אריאל בראלי לכהן פאר ברבנות המועצה בית אל, ברכתי לתושבי המועצה ולראש המועצה ידידי היקר שי אלון שפעל בתבונה מתוך תחושת שליחות ואחריות לתושבי עירו. אין לי ספק כי הרב שליט"א יקדש שם שמים וימשיך בעבדותו להאהיב את תורת ישראל בעם ישראל ובארץ ישראל - מזל טוב".

"רב ודיין בשיעור קומה שהתקבל בחיבוק גדול"

ראש המועצה שי אלון בירך את הרב בראלי עם בחירת. "הרב בראלי הוא רב ודיין בשיעור קומה, שהתקבל בחיבוק גדול. הוא פועל במרץ ועושה רבות לחיזוק חוסנה הרוחני והלאומי של החברה הישראלית. אנחנו ניצבים ערב חג שבועות, חג מתן תורה שיהיה השנה שונה בבית אל כי יש רב ליישוב. כעת אפשר יהיה לבנות מערך כשרות, לתקן מקוואות ועוד, לרווחת התושבים ולשמחתם".

עם הרב זלמן מלמד צילום: דוברות בית אל

עוד הוסיף אלון כי "עשר שנים וניסיונות רבים להביא תקן רב רשמי לא צלחו עד שהגיעו השרים סמוטריץ' ומלכיאלי בשיתוף פעולה חוצה מגזרים והביאו לבשורה המיוחלת. הדאגה הזו היא הדוגמא לממשלה ערכית, אידיאולוגית שעושה יחד לכולם בשביל הערכים המשותפים". עוד הוסיף אלון כי "סופסוף ממנים רבנים ודיינים בכלל המגזרים. כאן, בחברון, בחצור הגלילית ועוד. יש כאן רוח חדשה של דאגה לכלל המגזרים. זו ממשלה ערכית, תורנית ויהודית שדואגת לאוכלוסייה לרב, דבר שהוא צורך בסיסי. זה חג גדול לנו, נגילה ונשמחה בו".