סגור

אביב גפן מפתיע: "רוצה שבני יעלה לתורה"

הזמר, שנודע בעבר בהתבטאויותיו החריגות, והוביל את מחאת האמנים במשבר הקורונה, ריגש כשדיבר בראיון על הפירוד בין דתיים לחילונים, והשתתף לאחרונה בכנס של הרב יצחק שפירא

חדשות כיפה
ח בסיון התשפ
,
31 במאי, 2020 13:45
אביב גפן

אביב גפןצילום: Tomer Neuberg/Flash90

אחרי הראיון המדובר לחדשות סוף השבוע עם דנה וייס, שבו סיפק אביב גפן שלל הצהרות על קירוב לבבות בין הציבור החרדי לחילוני וזכה לצד תמיכה גם למתקפות, מגיע סרטון נוסף שבו הוא מדבר על הראייה המחודשת שלו בכל הנוגע ליהדות.

גפן נכח השבוע באירוע פרטי בביתו של הרב יצחק שפירא לשיח על אחווה ופיוס. בין הנוכחים במקום היו אנשי רוח, רפואה, אלופים בצה"ל ומובילי דעה בציבור החילוני והחרדי.

בסרטו שהפך תוך שעות לוויראלי, גפן נראה אוחז במיקרופון ובמונולוג ארוך למדי חולק עם הנוכחים בחדר את משנתו לגבי השסע בין החילונים והחרדים, כיצד הוא כאדם המכריז על עצמו כאתאיסט הגיע בתקופה האחרונה לתובנה כי עליו לשנות את דרך החשיבה שלו, תפישת עולמו לגבי העלייה לתורה של בנו ומה הוא מתכוון לעשות כדי להבטיח שהפילוג לא יחמיר.

"אני אתאיסט וחילוני אבל כן עולות בי שאלות לגבי החיים כל הזמן. הגענו לקיטוב מסוכן מאוד. פילגו אותנו, אני טוען שמאחורי כל זה עמד משהו מאוד חכם שנוסח ברהיטות, וידעו להפריד בינינו בשיסוע אחד בשני, אחים באחיהם. זה גורם למצב שאני כבר יותר לא יכולתי ואמרתי מספיק", אמר הזמר.

והוסיף, "גם בשורשיי היהודיים, כשבני דילן יהיה בר מצווה ביולי, יש לו הרבה חברים שלא רוצים לעלות לתורה, עלייה לתורה נראה משהו מיותר לגמרי. והוא בא אליי ואמר, שמע אבא, נכון לא אכפת לך שאני לא אעלה לתורה? ואני אמרתי רגע, דווקא אני כן רוצה. אז הוא אומר לי, למה? אבל אתה חילוני אתאיסט, אתה אביב גפן"

"אמרתי, משהו בי חושב שדווקא כן תעלה לתורה. ויש כאן כן איזה חיבור שהוא הרבה יותר עמוק, מכל פוליטיקאי, יש איזה זיקה וצריכים לחזור לביחד".

גפן הוסיף כי גם הוא לא יודע איך בדיוק צריך לפעול ומה הדרך הנכונה לקרב בין המגזרים אבל למרות זאת פועל בכיוון, "אני כן עובד על איך עושים את זה. יש הרבה בעיות בעולם החילוני. הכי כאב לי בקורונה, כששמעתי חבר שלי שנראה לי חכם, כשדיברנו על הקרורונה הוא אמר לי, כן כבר הכל נגמר, רק הדוסים מתים. זו הייתה נורה אדומה. 

"אמרתי שכנראה הגענו לשפל של האנושות בינינו, רק הדוסים מתים, זאת אומרת, הדיבור הכי בזוי והכי שפל בעיניי, אבל זה הדיבור. תאמרו שזה נדיר ורק הוא חושב על זה, אני טוען שלא אגב, זה גם דו צדדי מהכיוון החרדי לחילוני, נהיה פה משהו מאוד מאוד מסוכן."

31.05.2020

1. אביב (עמבל)

קנית את עולמך בשעה אחת

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

2. יגיד ויעשה הכל בשביל קהל חדש וכסף, בצבא הוא לא שירת כי "כאב" לא הגב אבל על הבמות עד היום קופץ. (אדם מגעיל)

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

3. מובטח לך גן עדן (שאפו ענק לאביב גפן)

אביב, אם כוונתך אמיתית, ליצור חיבור ולא פילוג, התפייסות ולא שינאת אחים,אלא אהבת אחים, אז התעלית על עצמך בכל מובן המילה והצלת נפשות רבות משני צידי המטרס.
שאומנים האחרים ילמדו ממך.

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

4. חזק וברוך (אוהד סקאזי)

האיש מתחזק
הזמר הכי מיוחד בשתי רמות מעל כל הזמרים בארץ
אם אחד כזה נכנס לתוך התורה והמצוות זה אחד החזקים
דרך אגב ,אנחנו זוג שחזרו מזמן בתשובה ואני ילד אור הירח (לידיעה)

דווח על תגובה לא ראויה
31.05.2020

5. אכן זה דו צדדי, גם החרדים מתייחסים נורא לחילונים כידוע לכל (חרדי לשעבר)

חשוב לציין , שלאביב גפן , יש סבא רבא כמדומני , שהיה גאון עולם וקדוש עליון ,ושמו "הרב שם טוב גפן" זצוק"ל ו

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2020

6. יהדות אחת לעם אחד (רות)

אמרת מה שהרבה חושבים ולא מעיזים להגיד.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2020

7. לדעתי אביב כדאיניק. בזמנו היה כדאי לדבר נגד הגיוס והוא עשה כך. היום נראה שעדיף לדבר בעד הדת (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

אלימות במשפחה - מהו תפקיד רב הקהילה? רשמים מכנס 'בית הלל'

קרא עוד