סגור

הרב יוני לביא: "שיחה בווצאפ לא פותרת בעיות - אך היא מעניקה כח"

ספר חדש בשם "היי הרב", מציג התכתבויות וואצאפ אמיתיות שניהל הרב יוני לביא עם אנשים שביקשו את עצתו בסוגיות שונות. ל"כיפה" הוא מספר: "אני לא יכול לטפל בצורה וירטואלית, אבל אני יכול להיות הצעד שיוביל אליו".

חדשות כיפה
כט בשבט התשעט
,
04 בפברואר, 2019 15:48
הרב יוני לביא

הרב יוני לביאצילום: באדיבות המצולם

ספרו החדש של הרב יוני לביא, בהוצאת "דברי שיר", מציג עשרות שיחות שניהל עם אנשים שונים, אשר ביקשו להתייעץ עימו במגוון סוגיות: רוחניות, זוגיות, וגם כאלו כלליות העוסקות בחיי היום יום. "במהלך שנה שלמה, יוצא לי לנהל שיחות עם אלפי אנשים, בני נוער ומבוגרים, אשר הודות למהפכת הסמארטפון, הם מעזים לשאול דברים שפעם לא היו שואלים פנים אל פנים. ומה שנחשף בספר, הן התכתבויות אותנטיות שלי איתם, במהלכן אני מנסה לעזור", מספר הרב.

"בניגוד לשאלות ותשובות המוכרות עם רבנים, כאן מדובר בז'אנר חדש, אשר מציג שיחה של ממש, המוכיחה כי גם בהתכתבות כזו, ניתן להעלות דברים רוחניים ועמוקים, אך גם פרקטיים. יש בספר דוגמה לבני זוג שהיו בעיצומו של הוויכוח הגדול - היכן לחגוג את ליל הסדר, אז הם פתחו קבוצה, צירפו אותי, ושוחחתי עם שניהם. מה שהשתקף מתוך זה, זו העובדה כי ויכוח זה הוא רק קצה הקרחון מכל המערכת הזוגית שלהם שזקוקה לרענון רציני. זה משהו שלא יכל לקרות פעם, ואני גם לא יודע אם הם היו הולכים לאיזה רב שיעזור להם".

היי הרב

היי הרבצילום: דברי שיר

 

"כמו כן, לפעמים עולים דברים מאוד משמעותיים, כואבים ומטלטלים. כאשר אדם משתף אותי בכאב גדול, ואני הראשון שהוא נפתח מולו, זה משמח מאוד, אך שיחה בוואצאפ לא תפתור את הבעיה. מה שכן, היא יכולה להעניק לו כח, כיוונים למחשבה, ותעודד אותו לפנות לעזרה פנים אל פנים. 

אני מאוד מעודד לפנות אליי ולא להתבשל לבד עם הכאב והקושי, אך מצד שני חשוב לומר, כי היום,  הרבה אנשים מחפשים קיצורי דרך. מישהו שיחסוך מהם את ההתלבטות ויגיד להם בשורה התחתונה מה לעשות. וכלל ברזל מבחינתי, זה אף פעם לא להגיד למישהו מה לעשות. התשובות נמצאות אצל כל אדם, תפקידי, לעזור לו לבחור נכון".

 


להורדת הקובץ

22.01.2020

1. צריכה עזרה (נופר)

יצאתי עם בחור מאתר היכרויות ואני קצת חושדת בו שהוא לא באמת רווק כמו שהוא הציג את עצמו אלא נשוי וגם שיקר לי לגבי גילו ..אני חוששת שהוא מחטיא אותי ובעצם משקר לי ושמעתי בשיעור תורה שהעוון של מי שחוטא אין עולם הבא ...בגלל גם כל מה שהראו בטלוויזיה על הגברים שמתחזים..רציתי לדעת מה ניתן לעשות מבחינה דתית במקרה זה ? אני כרגע בתהליכי חזרה בתשובה והתחזקות ואני צריכה עזרה 0544359008

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנהלי בתי החולים בהפגנה מול משרד האוצר צילום: שערי צדק

האוצר הודיע על סיכום עם בתי החולים, מנהלי בתי החולים מכחישים

קרא עוד