ברי סחרוף ויונתן רזאל בשיר משותף - "זוהר הרקיע"

אחרי שנים של כתיבת עיבודים סימפוניים ועבודה כמנצח, משלב יונתן בשיר "זהר הרקיע" בין המוזיקה הקלאסית לרוקנרול, במובן מסוים, בין העולם המוזיקלי שממנו הוא מגיע לזה של סחרוף

חדשות כיפה 09/06/20 10:18 יז בסיון התשפ

ברי סחרוף ויונתן רזאל בשיר משותף - "זוהר הרקיע"
יונתן רזאל, ברי סחרוף, צילום: רועי ברקוביץ

"זוהר הרקיע", מפגיש בין המלים העתיקות מהתלמוד עם קולותיהם המזוהים והאהובים של יונתן וברי, והלחן החדש, יוצר ניגון מוזיקלי עכשווי שמתאים כל כך לימים אלו. "יום אחד למדתי את הטקסט הזה", משתף רזאל, " זו ברכה עתיקה שנאמרה בין חברים תלמידי חכמים, אך נתקבלה גם כברכה הניתנת לילדים ערב יום כיפור, והיא התחילה להתנגן בי מיד. הרעיון הזה שפני אדם יכולים לזהור כרקיע תמיד קסם לי, והלוואי ואזכה שיהיה זה אחד מילדיי".

 

"האמת שכבר מההתחלה, התחיל להתנגן לי קולו של ברי יחד עם הצלילים הראשונים שנולדו, ולאט לאט הצטרפו בראשי שמיניית כלי הנשיפה, מעין מנטרה שמיימית שחוזרת על עצמה, מלווה את השיר ומהווה מעין יצירה עצמאית. הימים ימי קורונה, כולנו היינו ספונים אז בבתים, שלחתי את השיר לברי והוא חזר אליי ואמר שהשיר ריגש אותו עד דמעות. לקח זמן עד שנפגשנו, עד ש'קלו המים' קצת של המבול הזה, והיה חיבור חזק ואמיתי.

האמת שרציתי זמן רב להלחין שיר על ספר הזוהר, ספר הסוד, ולר' שמעון בר יוחאי שיום פטירתו חל לפני שבוע בל"ג בעומר וזה מעין "תת-רובד" של השיר. השיר הוא על זוהר, על רקיע, ועל החיבור של זה לאנושי, לכאן, לי, לך, לילדים. מקווה שאנחנו קצת שונים עכשיו, אחרי מה שעברנו כעולם, כעם, כמשפחה וכיחידים, אולי זוהרים קצת יותר".

 

 

הקליפ באדיבות חלמיש הפקות ונענע דיסק.

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר