היסטוריה ישראלית: ציורי הסרט "אגדת חורבן" יימכרו ב NFT

1500 היצירות המרכיבות את הסרט יועלו למכירה דיגיטלית ויהפכו למטבע דיגיטלי עולמי, "יצירות אומנות מהממות, של שני אומנים גדולים שבנו עולם מופלא וקדום עם רלוונטיות מהדהדת לימינו. בואו ניתן לשוק החדש והמסתורי הזה לגלות את העבודה שלהם"

שמחה ברנס, חדשות כיפה 22/02/22 11:29 כא באדר א'

היסטוריה ישראלית: ציורי הסרט "אגדת חורבן" יימכרו ב NFT
אגדת חורבן, צילום: דוד פולונסקי ומיכאל פאוסט

ביום ראשון האחרון שודר סרט הקולנוע "אגדת חורבן" בתאגיד השידור הציבורי, והבוקר (ב') מתברר כי נרשמה היסטוריה, כאשר לראשונה בעולם 1500 הציורים המרכיבים את האפוס הקולנועי יועמדו למכירה על גבי פלטפורמת בלוקצ׳יין בתצורת NFT שתופסת תאוצה עולמית. 


 
הסרט צולם בטכנולוגיה חדשנית ובנוי מציורים דוממים אשר המצלמה מטיילת עליהם (בניגוד לסרטי אנימציה רגילים בהם הציורים מונפשים), כאשר העריכה בין התמונות והתנועה שהולכת ונהיית אינטנסיבית ככל שהסיפור מתקדם אל סופו הלא יאומן, יוצרת מותחן פוליטי היסטורי רחב יריעה ומיסטי. מדובר בטכניקת אנימציה שנעשתה לראשונה בעולם באגדת חורבן ועל כך זכה הסרט בארבעה פרסי אופיר, ביניהם על העיצוב האמנותי הטוב ביותר לשנת 2021.

אגדת חורבן

אגדת חורבן צילום: דוד פולונסקי ומיכאל פאוסט

 
כיום מרבית התמונות הנמכרות ב-NFT הינם ללא עומק אומנותי אמיתי (קופים, כבשים וכדו') כאשר המכירה הפעם מתמקדת ביצירות ברמה הגבוהה ביותר עליהם עמלו שבע שנים, שניים מהציירים הטובים בעולם.

המכירה תתקיים בשבוע הבא ושעת פתיחתה המדויקת תוכרז 48 שעות מראש בעמודי הסרט ברשתות החברתיות. המכירה תפתח קודם לחברי קהילה ושותפים לפרויקט אשר יוכלו לרכוש 500 יצירות כאשר לאחר מכן תיפתח מכירה של 1000 היצירות הנותרות לקהל הרחב.  
 
הקצאת היצירות תתבצע באופן רנדומלי ושוויוני בין הקונים וכל ארנק יוגבל למקסימום 4 רכישות. בעת המכירה הקונים לא ידעו איזו יצירה רכשו. לאחר  72 שעות מסיום המכירה יחשפו היצירות וכל קונה יגלה באיזו יצירה הוא מחזיק. קונים אשר ירצו לבצע קניית יצירות נוספות לצורך השלמת סצנות יוכלו לעשות זאת מיד בתום הרכישה במסחר בין הקונים דרך פלטפורמת המסחר הדיגיטלית OPEN SEA

"כולם מתלבטים אם להגדיר את 'אגדת חורבן' כיצירת קולנוע או כיצירת אומנות מתגלגלת", אמר במאי הסרט גידי דר, "תמיד אני נלחם להגדיר אותו כקולנוע, אבל הנה, הזדמנות להגדירו כיצירת אומנות, או יותר נכון 1500 יצירות אומנות, נפלאות, מדהימות מהממות, של שני אומנים גדולים, מיכאל פאוסט ודוד פולונסקי, שציירו את הסרט במשך שבע שנים, ובנו עולם מופלא וקדום עם רלוונטיות מהדהדת לימינו. בואו ניתן לשוק החדש והמסתורי הזה לגלות את העבודה שלהם". 

האומן דוד פולונסקי הוסיף: "הסיבה שאנחנו מתעניינים בעולם החדשני של NFT, כיוון שזה ניסוי מעניין על איך אומנות באה לידי ביטוי? מה זה אומנות? מי בעצם הבעלים של יצירת אומנות? כל אלו שאלות חדשניות עם אותה אנרגיה שהובילה אותנו לייצר את הסרט הזה". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר