בוחרים בטבע: אלו הפארקים והגנים שמחכים לכם ביום הבוחר

סבב הבחירות החוזר הביא לנו חוץ מההליכה לקלפי גם יום חופש לכל המשפחה, ברשות הטבע והגנים פותחים את כל הפארקים והשמורות עבורכם עם שלל פעילויות והפתעות, אז צאו לטייל, השטח מחכה לכם

חדשות כיפה 16/09/19 11:30 טז באלול התשעט

צילום: פלאש 90, Hadas Parush
צילום: פלאש 90, Hadas Parush

ביום שלישי (17.9) נעצור כולנו משגרת העבודה והלימודים, וכמו כל יום בוחר, נהנה משבתון, נצא להצביע בקלפי ונחפש איך להעביר את היום לאחר ההצבעה.
ברשות הטבע והגנים ממשיכים במסורת פעילויות יום הבוחר, וזו הפעם השלישית השנה (לאחר הבחירות המוניציפליות והארציות בסבב הראשון) שיקיימו פעילויות ברחבי הארץ ביום זה שיתאימו לכל המשפחה ויהיו ברוח הבחירות.
אז זו ההזדמנות לנצל את יום השבתון לחוויה משפחתית עם ערך מוסף של חיבור לטבע, למורשת ולהיסטוריה של הארץ. הפעילויות יתקיימו ללא תשלום מעבר לדמי הכניסה לאתר ובחינם למנויי מטמון, כך שלאחר שתמלאו את חובתכם האזרחית ותצביעו תוכלו ליהנות מיום כיף עם המשפחה
.

בוחרים בטבע בנחל תנינים

נחל תנינים – הבחירה החכמה ביום הבחירות.

שמות לא נותנים סתם כך, ולכן אין זה מפתיע שעד תחילת המאה הקודמת שחררו לנחל... תנינים. בואו לקבל את הסתיו בסיור ובצלילים ולטייל לאורך נחל איתן שלגדותיו צומחים קנה וסוף. נכיר את ההבדלים ביניהם, נקשיב למנגינות עם אילן החלילן ונכין חליל משלנו. האם החליל שנכין יהיה עשוי מקנה או מסוף? בואו וגלו!

בסיור נוכל ליהנות גם מפריחת החצבים, משכשוך באמת המים הקדומה ומהדגמה "על רטוב" של תפקיד הסכר העתיק ושל פעולת טחנת הקמח הקדומה.

גם בטבע בוחרים! בסיור נכיר את בעלי החיים הייחודיים לשמורה ובתיבה מיוחדת תוכלו לבחור בבעל החיים האהוב עליכם.

היכן: שמורת טבע נחל תנינים

מתי: שלישי 17.9, בשעות 15:00-10:00

 

 

"עפים על הבחירות" בכוכב הירדן
החלה נדידת הציפורים הגדולה מארצות הקור לאפריקה!
מפגש מרתק עם הצפר משה קאשי, שיחשוף לפנינו את עולמן המופלא של הציפורים הנודדות.
בואו לנדוד איתנו למחוזות רחוקים, להכיר מקרוב את עולמן של הציפורים וליהנות ממפגש עם צפר בשעות 10:00, 11:30, 13:00, 14:30.

אתם מוזמנים להצביע ולהשפיע! לאחר שתכירו את הציפורים תבחרו מהי לדעתכם ציפור מבצר כוכב הירדן, הציפור הנבחרת תפורסם בדף הפייסבוק של גן לאומי כוכב הירדן.

באתר יהיו מגוון הפעלות וסדנאות בנושא ציפורים, משחקים ופינת יצירה.
היכן: גן לאומי כוכב הירדן
מתי: שלישי 17.9, בשעות 16:00-10:00

בוחרים את פינת החמד של עין חמד

פעילות לכל המשפחה לכבוד יום הבחירות

ב-17 בספטמבר כולנו חוזרים לקלפיות ומצביעים ואחר כך מרוויחים יום בילוי משפחתי. תנו גם לילדים הזדמנות לבחור בהצבעה את פינת החמד החביבה עליהם בגן לאומי עין חמד. בגן הלאומי פינות קטנות ומיוחדות: ערוץ נחל זורם ובריכות מים, מבנה צלבני מרשים, חורשת עצי דולב גבוהים במיוחד, בוסתנים, מערת קבורה, ועוד. מדריכים ודמויות ססגוניות ייצגו כמה מהפינות היפות בגן, והם ישכנעו אתכם מדוע כדאי לבחור בפינתם. בואו לטייל, להתרשם, ליהנות ולבחור את הפינה שהרשימה אתכם ביותר.
בשעות 15:00-12:00 תוצב תיבת קלפי במרכז הגן ותוכלו לשלשל בה את בחירתכם. הפינה הנבחרת תפורסם בדף הפייסבוק של גן לאומי עין חמד.

היכן: גן לאומי עין חמד

מתי: שלישי 17.9, בשעות 15:00-11:00

קרוב לבית, קרוב לטבע – בוחרים בתל באר שבע

גם אצלנו הזדמנות נוספת להשפיע, גם למי שכבר בחר, ובטח למי שלא הספיק בפעם שעברה,

חוויה לכל המשפחה, משחק משימות וחידות בגן לאומי תל באר שבע.

כל משפחה תקבל מפת אתר ומשימות. בואו לעמוד בעצמכם בכל המשימות: לגלות את באר המים העמוקה בארץ ומאגר מים ייחודי, ולגלות מגדל תצפית ואת סודותיהם העתיקים של יושבי העיר הקדומה.

בסוף הפעילות יהיו בחירות בקלפי על נושאים מתוך המשימות, וגם הפתעה לכל משפחה.

הדרכות באתר יצאו בשעות 10:00 ו 14:00

היכן: גן לאומי תל באר שבע

מתי: שלישי 17.9, בשעות 15:00-10:00

בוחרים בעיינות צוקים
בואו לחגוג עם המשפחה את יום הבחירות בבריכה הגדולה והעמוקה שבעיינות צוקים. הצטרפו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה, שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך. רק 30 דק' מירושלים. הסיורים ייצאו מבריכת קנה (מחנות קפשחה) כל שעה עגולה.
היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי: שלישי 17.9, בשעות 10:00 -15:00

בוחרים בחיות הבר בחי-בר כרמל
ימין או שמאל, קרוב או רחוק, בבחירות האלה בוחרים בחי-בר כרמל!
אתם מוזמנים לבקר בשמורת טבע ייחודית ומרתקת. כאן תוכלו לצפות מקרוב ביחמורים, בנשרים ובאיילי הכרמל ולשמוע על התהליך המורכב של השבתם אל הטבע. כמו כן תקבלו תשובות על השאלות: מי היו הכוכבים האמיתיים של "הקשר האיראני"? וכיצד הצילו את דיירי השמורה כשהשרפה הגדולה השתוללה בכרמל?

היכן: שמורת טבע חי-בר כרמל
מתי: שלישי 17.9, בשעות 10.00, 12.00, 14.00

בוחרים בקסם המדבר
לצד נפלאות הטבע בנחל השוקק ובריכות הטבעיות שבעין פרת, מובטחת לכם חוויית טבע מושלמת. הצטרפו למדריכים שלנו לסיור בשמורה ותפגשו בצמחיה הייחודית, בבע"ח הגרים בשמורה ובידוענים מהעבר- ירמיהו הנביא מענתות והנזיר המתבודד הראשון חריטון, שראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט מסביב ונפעמו מיופי המקום ועוצמתו.
היכן: שמורת טבע נחל פרת (עין פרת)
מתי: שלישי 17.9, בשעות 11:00, 13:30 

בוחרים נביא
לכבוד יום הבחירות נקיים סיור מרתק בגן לאומי שמואל הנביא (נבי סמואל) הסיורים באתר ללא תשלום ויצאו מהכניסה בכל שעה עגולה.
סיור בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נעלה לתצפית הגג המרהיבה הצופה על ירושלים והסביבה, נציץ בגן הארכיאולוגי, נבקר במחצבה הקדומה, נחצה את גן המקלט לצמחים מוגנים ונרד למעיין חנה. 
היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל 
מתי: שלישי 17.9, בשעות 10:00 – 16:00
עוד באתר: ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א-ה בלבד. להזמנת סיורים באתר או סיורי חלאקה יש לתאם במרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222
ללא תשלום

בוחרים גריזים

סיור באתר הר גריזים המתחדש. בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית. במהלך הסיור נשמע על עולמם של השומרונים שגרים בשכונה הסמוכה, נציץ לבתי המגורים מהתקופה ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני שנמצאו במקום וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה מהאתר לעיר שכם המונחת ככף היד למרגלות ההר.
חדש באתר 
– סרט בחדר ההקרנה שבמבואת המבקרים. מיצגים של האתר ממעוף ציפור ותמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה- 20
 ודף פעילות לכל המשפחה –משחק המשלב חידות משימות חוויה ואתגר להורים ולילדים.
היכן: אתר הר גריזים
מתי: שלישי 17.9, 
בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00

הכניסה לכל הפעילויות ללא תשלום נוסף מעבר לדמי הכניסה לאתר וחינם למנויי מטמון. פרטים מלאים על פעילויות יום הבחירות ניתן למצוא באתר ובדף הפייסבוק של רשות הטבע והגנים. מזג האוויר מושלם לטיול ולחוויה בחיק הטבע, יום השבתון זו הזדמנות לגיבוש משפחתי, כל מה שנשאר לכם זה רק לעשות את הבחירה הנכונה, לצאת ולטייל עם המשפחה, להתחבר לארץ וליהנות מיום של בחירות נכונות.

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר