השבת חשובה יותר: להקת שלווה לא תייצג את ישראל באירוויזיון

הלהקה שצברה פופולריות רבה בשבועות האחרונים לא תקח חלק באירוויזיון בגלל חזרה גנרלית שתתקיים בשבת

חדשות כיפה
ל בשבט התשעט
,
05 בפברואר, 2019 19:31
שלווה

שלווהצילום: צילום מסך - קשת 12

עכשיו זה סופי: להקת 'שלווה' פרשה מגמר 'הכוכב הבא לאירוויזיון'. למרות המאמצים מצד הפקת התכנית 'הכוכב הבא', המהווה את תחרות הקדם לאירוויזיון, להשפיע על איגוד השידור האירופי לאשר ללהקה לא לקחת חלק בחזרה הגנרלית שתתקיים ביום השבת, הבקשה נענתה בשלילה מצד האיגוד, דבר שגרם ללהקה להסיר את מועמדותה מהתחרות הנחשקת. 

גורם בשידור האירופי אמר כי כל ההופעות של כל הנציגים מחויבות להתקיים בהופעה חיה, גם עבור הקהל באולפן. ומי שלא יכול להבטיח הופעה חיה בחזרה הגנרלית לא יהיה בתחרות.

השבוע אמר גורם בהפקה כי נעשו כמה שיותר ניסיונות לפתור את הבעיה, אך לא נראה כי יש פתרון שיאפשר את השתתפות הלהקה, אשר חלק מחבריה שומרי שבת, להופיע. עוד צויין כי בהפקה פסלו את האופציה לשלוח רק חלק מחברי הלהקה לתחרות. 

כזכור, להקת 'שלווה' הבטיחה את מקומה בגמר תחרות הקדם - הכוכב הבא - והייתה הראשונה לעשות זאת, ונחשבה למועמדת המובילה לניצחון. כעת, לאחר שהלהקה פרשה, היא בעצם מוותרת על ההשתפות בגמר התחרות הישראלית, ועל הניסיון לייצג את ישראל באירוויזיון שיתקיים בארץ. כבר לפני שבוע הודיעו בלהקה להפקת התכנית כי הם שוקלים פרישה, עקב הצורך להופיע בשבת.

איגוד השידור האירופי מסר: "כל ערוץ תקשורת חייב לציית לכללי התחרות באופן גורף ובהתאם לכללים הקיימים. הכללים הללו כוללים נוכחות חובה בכל החזרות וההופעות החיות, וחלים על כל חברי המשלחת והמתמודדים. כל בקשה לחריגה מהכללים במסגרת של נסיבות מקלות, תישקל בהתאם להשפעה אפשרית של החריגה על המשתתפים, המשלחות, התחרות עצמה או הקהל". בנוסף, מדגישים באיגוד כי "לא תתקבל שום החלטה על סמך מצב היפותטי, כי אם אך ורק על פי בקשה רשמית".

06.02.2019

1. יישר כח, קידשו שם שמים! (יוסי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

הנס של גפן: בת ה-3 שניצלה לאחר שטבעה בבריכה

קרא עוד