תופסים גובה - מה אתם נועלים בחורף הזה?

השנה, נעליים גבוהות הן צו האופנה וצו העונה. אין מותג שלא מנסה לשדרג אותן במגוון דרכים, מצבעים, עקבים, ותוספות שונות.

חדשות כיפה נעמי גוטקינד-גולן 13/12/18 13:26 ה בטבת התשעט

תופסים גובה - מה אתם נועלים בחורף הזה?
סקופ, צילום: עמירם בן ישי

זה לא החורף הראשון בו הפכו נעלי עבודה גבוהות, מגושמות, עם שרוכים ורוכסנים, למילה האחרונה באופנה. גם לא חורף ראשון שבו רבות מעדיפות מגפונים על פני מגפיים, אולי כי גם להם צורה המזכירה נעליים גבוהות. אבל אם בשנים קודמות הגבוהות חילקו את הבמה שווה בשווה עם נעליים חצאיות ועם מגפיים המטפסים לכיוון הברך, השנה –הגבוהות הן צו האופנה וצו העונה. ואין מותג שלא מנסה לשדרג אותן עם וארציות הנעות מצבעים ועקבים, עד חומרי גלם ותוספות שונות. הכינוי "עבודה" אגב, הוא לתפארת המליצה בלבד. מדובר ברוב המקרים בנעלי נשים. אף אחת לא הולכת עם נעליים כאלו, העולות מאות שקלים, עשויות לעתים זמש או ג'ינס, וצבועות בוורוד, תכלת או צהוב גמלים - לעלות על פיגומים או לעמוד ליד סרט נע בבית חרושת...

ברשת SHOW/OFF המאגדת מותגים בינלאומיים מובילים כמו גאס, מארק פישר וקנדל וקיילי, ראיתי נעל גבוהה בצבע בורדו שיש בה גם שרוכים וגם רוכסנים ומבנה א-סימטרי מעניין. גם במותג קנדל וקיילי של האחיות לבית ג'נר-קרדשיאן יש נעליים גבוהות בסגנון צבאי בצבע שחור, ומגפונים מטאליים לצד מגפונים על עקבים גבוהים.

שואו אוף

שואו אוףצילום: אסף לוי

ברשת "גלי" הנעליים הגבוהות מפתיעות עם סיומת של פרווה מלאכותית, וכמובן שרוכים. אך יש גם גבוהות עם ניטים, אבזמים, רצועות, כיווצים, קשירות, חלקי של בד סרוג ורוכסנים. יש גבוהות הנראות כמו נעלי טיפוס הרים מחוספסות בצהוב גמלים, אפור, חום ושחור. אחרות מתאימות אפילו למסיבות, בזמש שחור עם תפזורת של עיגולים כסופים ועקב רחב, וטווח המחירים נע בין כ-190 לכ-350 שקלים.

גלי

גליצילום: אסף לוי

ה"אמא" של נעלי העבודה הגבוהות שהפכו לאופנה, היא חברת Timberland, ובקולקציית החורף הנשית שלה ראיתי "נעל עבודה" בצהוב גמלים שהוא כמעט סמלה המסחרי, על עקב רחב וגבוה במיוחד. החברה גאה בפיתוח טכנולוגיית Sensorflex  שהושקה לפני מספר עונות ומאפשרת פיזור של הלחץ על כף הרגל באופן אחיד על פני כל הסוליה. עוד מאפיין של טימרלנד הן הסוליות מגומי ממוחזר וקופסאות נעליים מפסולת נייר ממוחזרת. המחר ההתחלתי של הנעליים האלה שניתן למצוא אונליין באתר החברה וכן ברשתות טימבלנד, ברנד ואמפוריום, הא 399 שקלים.

טימברלנד

טימברלנדצילום: דנה קרן

הזכרתי קודם בד ג'ינס, וההוכחה הם מגפוני צ'לסי מג'ינס ברשת חנויות האופנה קמדן אנד שוז. יש בהם חלקים של גומי בצדדים, והם זמינים בשני צבעים, ג'ינס כחול ושחור. טרנד עונתי נוסף לו עונים המגפיים הוא מראה פרום בקצוות. ויש גם מגפונים מתחליפי עור.

קמדן אנד שוז

קמדן אנד שוז צילום: אושרי תורתי

אחד המגפונים המיוחדים ביותר בהם נתקלתי, אפור בהיר עם רוכסן המתפתל עליו בצורה מפתיעה ועקבי צ'נקי רחבים וגבוהים, שייך למותג סול סנה שניתן למצוא בחנויות אופנה ונעליים נבחרות. יש למותג גם מגפוני גרב, ופלטת צבעים חורפית הכוללת ירוק זית, בורדו, כחול צי, חום, אפור עכבר, מנומר ומנוחש. טווח המחירים: 650-1,050 שקלים.

סול סנה

סול סנהצילום: אוסי וייס

דיוויד ששון הוא מעצב בגדי גברים ברמה של אופנה עילית ובחייטות מוקפדת, שמעטים בימינו מסוגלים לה, שלצד חליפות חתנים ומי שמוכן להשקיע ממון בבגדי איכות (מחיר ממוצע לחליפה אצלו הוא 2500 שקלים), גם מייצר חולצות כתונת, עניבות פפיון ונעליי ברמה המותאמת לחליפותיו. והיה גם בסטודיו שלו ברחוב מוהליבר בתל-אביב, ראיתי נעלי שרוכים גבוהות, לגברים, בסגנון נעלי עבודה, שבטוח לא מיועדות לשום עמל.

דייוויד ששון

דייוויד ששוןצילום: נעמי גוטקינד גולן

הוכחה נוספת לאופנתיות המובהקת של הסגנון הזה. והוא הדין בילדים, שכמעט כל טרנד המקובל במלתחת הגדולים, מצליח להגיע אליהם בגרסה מותאמת. במיוחד שנעליים גבוהות היו תמיד נחלת הקטנים. וכך ברשת ההנעלה SCOOP קולקציית הילדים כולל מגפונים ונעלי שרוכים גבוהות בשלל צבעים, כמו בורדו, ורוד, כחול כהה, אפור, ועוד. על חלקם יש תוספות של פרווה, למשל מגפונים אלגנטיים לבנות בשילוב פונפון פרווה גדול וחלקם מגפונים נוצצים מעור לק. המחירים נעים בין כ-70 לכ-150 שקלים.