זה הבנק שירכוש כמחצית מ-PayBox: האפליקציה תעבור מהפך

בכפוף לאישור דירקטריוני החברות, בנק דיסקונט ירכוש משופרסל 49.9% ממניות החברה ובכך יחזיק בה לבדו. באפליקציה לה 1.3 מיליון משתמשים, מעוניינים לקבל אישור ולהפוך לבנק דיגיטלי

חדשות כיפה חדשות כיפה 10/06/24 17:18 ד בסיון התשפד

זה הבנק שירכוש כמחצית מ-PayBox: האפליקציה תעבור מהפך
פייבוקס, מאתגרת את הבנקים, צילום: shutterstock

בנק דיסקונט ירכוש משופרסל 49.9% ממניות אפליקציית העברת התשלומים הפופולרית תמורת 77 מיליון שקלים כאשר הדבר מותנה באישור הדירקטוריונים של שני החברות, כך פורסם היום (ב') ב"כלכליסט". על פי הפרסום, בשופרסל החליטו למכור את חלקם בחברה ואף עמדו במשא ומתן עם משקיע חיצוני, לא שבנק דיסקונט בחר לרכוש בעצמו את הנתח ולהיות הבעלים היחידי של האפליקציה.

למרות הרווחים - PayBox עדיין הפסדית

שופרסל נכנסה לפעילות PayBox בשנת 2021 והכניסה לאפליקציה את כלל לקוחותיה ובתמורה קיבלה את מניות החברה בחינם, אך שלוש שנים אחרי החברה עדיין הפסדית למרות ההכנסות הגבוהות ובשופרסל בחרו לחתוך החוצה. את 2023 סיימה החברה בהפסד המוערך בכ-77 מיליון שקלים.

פייבוקס, מאתגרת את הבנקים

פייבוקס, מאתגרת את הבנקים, צילום: shutterstock

להפוך לבנק דיגיטלי

בתוך כך, על פי הפרסום ב"כלכליסט", ב-PayBox מתכננים מהפך ובכוונתם להפוך לחברה רווחית בתוך כשנה וחצי כשבין יתר התוכניות מעוניינים בחברה להפוך גם לבנק דיגיטלי. סך העסקאות של החברה עמד בשנה החולפת על שישה מיליארד שקלים וכי מספר המשתמשים באפליקציה הוא 1.3 מיליון.