תמורת מאות מליונים: זו החברה שזכתה במכרז על דואר ישראל

משרד התקשורת מודיע כי המכרז להפרטת דואר ישראל הגיע לסיומו, הזוכה: חברת מילגם - שתשלם 461 מיליון שקלים | שר התקשורת קרעי בירך: "מקווה שההפרטה תצא לדרך בהקדם האפשרי"

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/05/24 15:11 יא באייר התשפד

תמורת מאות מליונים: זו החברה שזכתה במכרז על דואר ישראל
דואר ישראל, נתוני שיא, צילום: Nati Shohat/Flash90

משרד התקשורת מודיע כי בהמשך להחלטה על הפרטת דואר ישראל ולאחר שהסתיים המכרז בנושא, נבחרה היום (א') הקבוצה בהובלת חברת מילגם לרכוש את החברה מידי המדינה. במסגרת המכרז חברת דואר ישראל תעבור במלואה לידי הרוכש תמורת 461 מיליון שקלים בחודשים הקרובים.

ההפרטה תוביל לשיפור?

מילגם הוקמה בשנת 1983, והיא נמצאת בבעלות משפחת וייל. החברה הוקמה כחברה המתמחה במתן שירותים מקיפים ומתקדמים לעיריות, גופים מוניציפאליים, תאגידי מים, גופים ממשלתיים, חברות ציבוריות ופרטיות.

דואר ישראל, לא יוכלו לסגור סניפים

סניף דואר. השירות ישתפר? | צילום: Yossi Aloni/Flash90

דואר ישראל נקלע למשבר פיננסי מספר פעמים מאז שנת 2006, תוך פגיעה קשה בשירות לציבור. כדי לייעל את השירות לציבור, משרד התקשורת עדכן את הרגולציה על חברת הדואר ושוק הדואר ובכלל כך הביא לפתיחת תחום הדואר לתחרות מלאה, מתן חופש פעולה לחברת הדואר לספק שירותים חדשים ולהתאים את מתכונת מתן השירותים לעידן הדיגיטלי. לצד זאת, הוחלט על הפרטת הדואר שכעת מגיעה לישורת האחרונה, והצפי הוא כי ההפרטה תוביל לשיפור השירות.

"הפרטת הדואר היא בשורה לציבור"

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: "אני מברך את מילגם על הזכייה, ואני מקווה שההפרטה תצא לדרך בהקדם האפשרי. אני מאמין בשוק חופשי ותחרותי ואני בטוח שההפרטה תביא הנהלה חדשה, גישה חדשה ובעיקר שירות איכותי ומהיר יותר לאזרחי ישראל. עם זאת, משרד התקשורת יהיה עם יד על הדופק בכל עת ויעקוב אחר קיום הרישיון של חברת הדואר על מנת להבטיח שהפריפריה והאוכלוסיות השונות לא יפגעו".

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש: "בחודשים האחרונים התקדמנו משמעותית בתהליך יחד עם רשות החברות ומשרד האוצר. הפרטת הדואר היא בשורה לציבור וכוללת תשתית רגולטורית תומכת של משרד התקשורת. ההפרטה תגביר את התחרות, תאפשר צמיחה ותוביל לשיפור השירות לציבור, במרכז ובפריפריה. אני מודה לרשות החברות ולאגף תקציבים על העבודה המשותפת".