בשורה להורים צעירים: הכנסת אישרה מהלך שיכניס לכם אלפי שקלים

מליאת הכנסת אישרה באופן סופי במהלך הלילה את הצעת הקואליציה להגדלת נקודות זיכוי במס הכנסה והגדלת מענק עבודה להורים לילדים בגילי 6 עד 13 בסכומים שיכולים להגיע לאלפי שקלים בשנה

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 17/05/22 10:47 טז באייר התשפב

בשורה להורים צעירים: הכנסת אישרה מהלך שיכניס לכם אלפי שקלים
הורים צעירים? אתם זכאים לאלפי שקלים בשנה, צילום: Anna Kaplan/ Flash90

ניצחון משמעותי לקואליציה: מליאת הכנסת אישרה אמש (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק הגדלת נקודות זיכוי להורים במס הכנסה והגדלת מענק עבודה. 57 חברי כנסת תמכו בהצעה ו-49 התנגדו. 

החוק קובע כי בשנת המס 2022 תינתן נקודת זיכוי אחת נוספת להורה לילד שגילו בין 6 ל-13. בנוסף, מוצע להגדיל את מענק העבודה בשיעור של 40% בשנה זו. כמו כן, מוצע לקבוע כי מי שהיה זכאי למענק עבודה בשנת 2021, ישולם לו סכום בשיעור 30% מסכום המענק כמקדמה על חשבון המענק לשנת 2022.
שוויי כל נקודת זיכוי הוא 2,796 שקלים בחישוב שנתי.

חלקו השני של החוק נוגע למענק עבודה, כאשר התוספת תעמוד על  40% למענק הקיים, כך תעמוד התוספת על 1,600 שקלים בממוצע לזכאי, במקום 800 שקלים במתווה הקודם, בעלות כוללת של 500 מיליון שקלים. במצב בו שני בני הזוג זכאים למענק העבודה, הסכום יכול להגיע עד ל-3,200 שקלים. הצעד נעשה במסגרת מקדמה עבור שנת העבודה 2022, כדי לייצר תמריצים לתעסוקה.

יו״ר ועדת הכספים אלכס קושניר התייחס לאישור החוק במליאה: "בשנה האחרונה שקדנו באוצר ובוועדת הכספים לשקם את כלכלת ישראל, מכלכלה של מדינת עולם שלישי עם בור תקציבי, לכלכלה משגשגת וצומחת עם גרעון אפסי. עכשיו אנחנו מחזירים את הכסף אליכם.  שעובדים, שמגדלים ילדים ושמשלמים מסים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר