חשד: קנה אייפונים באילת והתחמק מתשלום מס במיליוני שקלים

בעל חברה למכירת טלפונים סלולריים, חשוד כי הוציא באילת חשבוניות מס כוזבות הפטורות ממע"מ, הבריח סחורה במשך חודשים ארוכים למרכז ומכר אותם. הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 13/03/22 12:15 י באדר ב'

חשד: קנה אייפונים באילת והתחמק מתשלום מס במיליוני שקלים
קנה באילת ומכר במרכז, צילום: shutterstock

גיא ליזבונה, בעלים של חברה לממכר ציוד ומכשירים סלולריים, נעצר בחשד לעבירות על חוק מע"מ, פקודת המכס, חוק אזור סחר חופשי אילת וחוק לאיסור הלבנת הון. הוא חשוד בהברחת מכשירי סלולר וקונסולות משחקים עתירי מס מאזור הסחר החופשי באילת, על מנת למכור אותם במרכז הארץ, תוך ניצול הטבת מע"מ 0% וכך להתחמק מתשלום מס במיליוני שקלים.

החשוד הוא הבעלים של חברה המפעילה חנויות באילת ובגבעתיים. מזה מספר חודשים, נתונה החברה לחקירה סמויה של חקירות מכס ומע"מ תל-אביב והמרכז ויחידת מכס ומע"מ אילת. מחומרי החקירה עולה החשד כי החשוד ושליחים מטעמו מספקים סחורה באופן שיטתי לחנות באילת, ולאחר קבלת האישור על הכנסת הסחורה לאזור סחר חופשי והוצאת חשבוניות מס כוזבות בשיעור מע"מ 0% מהחנות באילת, מבריחים אותה עוד באותו היום אל מחוץ לאילת ומוכרים אותה באזור המרכז. כך עלה בידי החשוד להתחמק מתשלום מע"מ של מיליוני שקלים.

במסגרת החקירה אף נתפס עובד של החברה כשהוא יוצא מאילת עם 15 אייפונים וסכום כסף במזומן, ללא תעודת משלוח או חשבונית אשר תעיד על מכירת המכשירים באילת. החשוד הובא ביום רביעי בפני שופט. מעצרו הוארך עד לשעות הערב באותו היום ובהמשך הוא שוחרר למעצר בית של שישה ימים בתנאים מגבילים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר