קבוצת הראל גייסה 900 מיליון שקל ל-3 קרנות השקעה חדשות

קרנות בנושאי נדל"ן, טכנולוגיה ואשראי לא סחיר הושקו על ידי קבוצת הראל שמאפשרת לראשונה ללקוחות כשירים להשתתף יחד איתה השקעות Co-Invest לא סחירות וליהנות ממערכי האנליזה, המעקב והבקרה שלה

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 10/01/22 10:39 ח בשבט התשפב

קבוצת הראל גייסה 900 מיליון שקל ל-3 קרנות השקעה חדשות
צילום: שאטרסטוק

קבוצת הראל הודיעה הבוקר (ב') על הקמת סדרה של קרנות השקעה חדשות בהיקף גיוס כולל של כ-900 מיליון שקל, שישקיעו יחד עם מוצרי הביטוח והחיסכון ארוך הטווח של קבוצת הראל בנכסי נדל"ן, אשראי לא סחיר, טכנולוגיה ופרויקטים אחרים. הראל היא קבוצת הביטוח והפיננסים הראשונה בישראל שמציעה מוצרים אלו ללקוחות כשירים, לתאגידים ולגופים מוסדיים אחרים. מוצר ייחודי זה, מוכר גם בכינוי "קרנות השקעה רוכבות".

תחום ההשקעות האלטרנטיביות בישראל פורח בשנים האחרונות, כשיותר ויותר משקיעים מבקשים לגוון את תיק ההשקעות שלהם לתחום הלא-סחיר. בהשקעות Co-invest שתציע הראל באמצעות קרנות ההשקעה החדשות.

השקת הקרנות היא נגזרת של חוזר רשות שוק ההון שפורסם לפני מספר חודשים שלמעשה מאפשר ללקוחות נוספים של הראל ליהנות מיכולות ניהול ההשקעות האלטרנטיביות של חטיבת ההשקעות בהראל ביטוח. חטיבת ההשקעות של הראל תמשיך לבצע השקעות נדלן, אשראי ו PE לא סחירות, ותקצה מכל השקעה רלבנטית לתשקיף הקרנות, חלק מההשקעות אלו.

ייחודיותן של קרנות ההשקעה החדשות שהן ישקיעו לצד הראל ביטוח בכל אחת מהשקעות הקרן ויתבססו באופן מלא על יכולות האנליזה, הבקרה, ניהול הסיכונים וזיהוי ההזדמנויות הקיימים בהראל ביטוח.

קבוצת הראל מנהלת כ-350 מיליארדי שקל והיא מהמשקיעים הגדולים והוותיקים ביותר בישראל שפועלת בתחום ההשקעות האלטרנטיביות. לחטיבת ההשקעות של הראל ניסיון של מעל 20 שנה בהשקעות אלטרנטיביות בארץ ובעולם והיא מנהלת השקעות לא סחירות בהיקף של כ-65 מיליארד ש"ח הכולל בעיקר אשראי לא סחיר, השקעות נדל"ן, תשתיות וקרנות השקעה.

מהלך זה הוא המשך של מהלך קודם שביצעה הראל לפני כ-3 שנים בו נכנסה הראל לתחום ההשקעות האלטרנטיביות ללקוחות באמצעות "הראל פיננסים אלטרנטיב". עד היום, השיקה הראל פיננסים אלטרנטיב שלוש קרנות השקעה בנכסים אלטרנטיביים – האחת קרן אקוויטי בנדל"ן בארצות הברית (כ-50 מיליון דולר), השנייה קרן חוב לנדל"ן בארה"ב (כ-130 מיליון דולר) והשלישית שהושקה רק באחרונה מתמחה בהשקעות חוב לנדל"ן במערב אירופה. השקעותיהן של הקרנות מנוהלות בנפרד מהשקעותיה של הראל ביטוח, בהתאם למדיניות השקעות נפרדת וצוות ניהול השקעות נפרד.

גבי מושייב מנכ"ל חברת הראל פיננסים אלטרנטיב ציין: "תחום ההשקעות האלטרנטיביות התרחב מאוד בשנים האחרונות ואף עשוי להמשיך ולגדול בעיקר נוכח הריביות הנמוכות בשווקים והתנודתיות הצפויה בהן. אנו מנגישים לציבור הלקוחות הכשירים, מוסדיים ותאגידים את תחום ההשקעות הלא סחירות תוך הסתמכות על הידע והניסיון הרב של הראל בתחום. הגדלת מגוון ההשקעות המבוצע כעת באמצעות השיתוף עם הראל ביטוח, יאפשר ללקוחות לבנות תיק אלטרנטיבי מגוון הכולל השקעות באשראי לא סחיר, בנדל"ן ובטכנולוגיה בהתאם להעדפותיו של כול לקוח".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר