אפשר להמשיך לשתות קפה: בוטל המס על חד"פ מנייר לחודשיים

בעקבות שינוי המס, השר ליברמן חתם על צו המבטל את מס הקנייה על כלים חד פעמיים מנייר החל מהיום ועד ל-15 בפברואר. לאחר מכן יחזור המס ל-3.3 שקל לק"ג

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 15/12/21 16:30 יא בטבת התשפב

אפשר להמשיך לשתות קפה: בוטל המס על חד"פ מנייר לחודשיים
כלים חד פעמיים מנייר, בוטל המס לחודשיים, צילום: shutterstock

שר האוצר אביגדור ליברמן, חתם היום (ד') על צו המבטל לחודשיים את מס הקניה על כלים חד פעמיים מנייר המצופים פלסטיק. החל מהיום בחצות ועד ה-15 בפברואר 2022 לא יחול מס קניה על מוצרים אלה ולאחר מכן יעמוד מס הקניה על שיעור של 3.3 שקלים לקילוגרם.

כזכור, ב-1 בנובמבר נכנס לתוקף מס קנייה על כלים חד פעמיים בגובה של 11 שקלים לק"ג וב-30 בנובמבר הופחת שיעור המס לכלים מנייר המצופים בשכבת פלסטיק ל-3.3 שקלים לק"ג. על מנת להקל על נישומים ששילמו מס קנייה של 11 שקלים לק"ג על מוצרים אלה, מה-1 בנובמבר ועד ה-30 בנובמבר, הוחלט לבטל את מס הקנייה לתקופה של חודשיים. 

באוצר אומרים כי הטלת המס על כלים חד פעמיים נועדה לשנות את התנהגות הצרכנים באופן גמיש וכן תואמת את העיקרון של "המזהם משלם", כך שמי שיצרוך כלים חד פעמיים ברמות גבוהות יותר, יישא בעלות הנזק הסביבתי. לפי הנתונים, רמת הצריכה של כלים חד פעמיים בישראל גבוהה פי חמישה ממדינות האיחוד האירופאי וישנה עלייה מתמדת בצריכתם.

בהתייחסותו למס על כלים חד פעמיים אחרי ועידת האקלים אמר ליברמן: "אני חושב שמעבר לנאומים, חשובים הצעדים המעשיים ולכן בדיוק היום התחלנו עם אותו נושא של מס על כלים חד פעמיים. ואני רוצה להדגיש פעם נוספת, הצעד הוא לא מכוון נגד אף אחד, אלא הוא בעד האקלים. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את אותו היקף ושימוש כמו שנעשה עד היום בכלים חד פעמיים, זה לא הולך יחד עם ההתחייבויות שלנו כלפיי הקהילה הבינלאומית בנושא האקלים". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר